Zpět na » FNLiga » Zlín ztratil doma body, v Jihlavě padlo osm branek!

FNLiga - Zlín ztratil doma body, v Jihlavě padlo osm branek!

Zlín ztratil doma body, v Jihlavě padlo osm branek! © -

0

11.09. - Fotbalisté Zlína ve čtvrteční předehrávce sedmého kola druhé ligy rozdávali body. Doma dokázala “ševce“ obrat Viktoria Žižkov. V pátek se hrály dva zápasy. Záživný byl především ten mezi Jihlavou a Karvinou, kde padlo celkem osm branek.

FK Zlín - FK Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)

Zlín se poprvé v letošní sezoně musel rozloučit s body na domácí půdě. Nutno však podotknout, že prohra je naprosto zasloužená. Domácí sice zahrozili jako první, ale hlavička Kroupy mířila mimo. Poté převzali iniciativu hosté, ale žádná větší šance z toho nebyla. Gólovku si v jedenácté minutě vypracoval Žůrek, který byl ve vápně sám, ale zakončil zbrkle a tím také utrpěla přesnost jeho pokusu, který skončil nad. O tři minuty odpověděli hosté. Kolod nikým neatakován postupoval sám na Kořínka, který svůj tým podržel výtečným zákrokem. Na další šance se čekalo až do třicáté třetí minuty. Před vápnem ke střele napřáhl Novák, ale ani tato nadějná pozice brankou neskončila. Poté už hráli pouze hosté. Šance na skórování měl Žižkov do půle dvě. Obě skončili pouze rohovým kopem.

Začátek druhé půle začali oba celky velmi opatrně a k vidění byla také řada nepřesností. Postupně se však aktivněji jevil hostující celek. To také potvrdil v padesáté deváté minutě Kalod, který uklidil odražený míč do sítě - 0:1. Domácí reagovali střídáním, ale ani to nepřineslo zlepšení. To možná rozčílilo příznivce Zlína, kteří vhodili na hrací plochu několik dýmovnic. Kromě tohoto “kulturního“ vstupu domácích fans zbytek druhé půle výraznější pozdvižení nepřinesl a hosté si tedy odváží tři body. Naopak Zlín smutnil, ale je nutno říci, že zaslouženě, protože každý by jistě čekal větší snahu po vyrovnání, ale to domácím trochu chybělo.

Statistiky zápasu:
Branka:
59. Kalod. ŽK: Görner, Šmahaj, Kroča - Culek, Biško, Koukal. Diváci: 2068

Sestavy: Zlín: Kořínek - Malcharek (74. Poznar), Kroča, Zbožínek, Jelínek - Šmahaj, Görner (59. Šrom), Vozábal, Novák - Žůrek (62. Bačík), Kroupa.

Žižkov: Bartalský - Kučera, Biško, Camara, Procházka - Hromek (69. Novotný), Follwarczny (89. Zengue), Culek, Koukal (81. Hušbauer) - Kalod, Balík.

Rozhodčí: Hrubeš - Večeřa, Drastík.

FK Dukla Praha - FK Baník Sokolov 0:3 (0:0)

Aktivněji začali hosté a hned v první minutě byl k vidění zajímavý souboj. Po malé domů Knakala se hnal na Zachardu domácí Vrána, ale hostující brankář nechyboval a míč odkopl včas. Domácí sice drželi míč častěji na svých kopačkách, ale žádná vážnější akce k vidění nebyla. Až v patnácté minutě vyděsil Zachardu Svatonský, jehož dalekonosná dělovka málem skončila gólem. Do cesty se jí však připletly konečky prstů Zachardy. Domácí i nadále měli více ze hry, ale chyběla finální přihrávka. Vše tedy domácím předvedli hosté ve třicáté minutě, kdy centr Habaie poslal hlavou do břevna Čada. Domácí se poučili a o dvě minuty později také zahrozili. Nebezpečné střelecké pokusy Chigoua však zastavila obětavá obrana Sokolova. Pět minut před koncem poločasu mohl dostat Duklu o vedení Malý, ale jeho pokus zastavilo břevno. Poločasové skóre tedy bylo stanoveno na bezbrankové.

Druhá půle začala řadou nepřesností na obou stranách. Dříve se vzpamatovali hosté a začali domácí zlobit. Vše nakonec korunoval Baník vedoucím gólem. V padesáté třetí minutě zahrávali roh, který dokázal dopravit do sítě Knakal - 0:1. Domácí poté zabrali, ale ve hře byla znát mírná nervozita. První větší šance na vyrovnání přišla v sedmdesáté první minutě, ale Vrána sám před Zachardou selhal. O minutu později se ta samá situace opakovala. Domácí posilovali hlavně ofenzivu, ale vyrovnání se nedočkali. Naopak skórovali hosté. Deset minut před koncem byl Svoboda krátký na dorážku Duchniče - 0:2. Sokolov svůj náskok v klidu kontroloval a konečnou podobu výsledku dal v devadesáté minutě Nádeníček - 0:3. Pokud se v prvním poločase zdála Dukla lepším týmem, ve druhém naprosto selhala a hosté zvítězili naprosto zaslouženě.

Branky:
53. Knakal, 80. Duchnič a 90. Nádeníček. ŽK: Mikula - Javorský, Dejmek. Diváci: 535.

Sestavy: Dukla: Svoboda - Kučera (50. Pospíšil), Vorel, Mičic, Mikula - Gedeon , Šiml, Svatonský, Malý (76. Kokoška) - Vrána, Chigou (61. Berger).

Sokolov: Zacharda - Knakal, Kura, Čupr, Šmerda - Podrazký, Habai (73. Javorský), Vaněček (90. Hanzlík), Čada - Duchnič (87. Nádeníček), Dejmek.

Rozhodčí: Kocourek - Gallo, Handlíř.

FC Vysočina Jihlava - MFK OKD Karviná 5:3 (4:1)

První pětiminutovka zápasu patřila hostům a favorizovaná Jihlava se nemohla dostat na útočnou polovinu. Hosté však ze své aktivní hry nic nevytěžili a domácí začali trestat. V sedmé minutě se prosadil Tecl, odcentroval a Michal Veselý neměl problém uklidit míč do sítě - 1:0. Domácí Vysočina se rozjela a v jedenácté minutě hlavou rozvlnil síť Krutý - 2:0. Rázem se ze začátku aktivní Karviná stala prakticky neškodnou a hrálo se pouze na obrané polovině hostí. V šestnácté minutě hostující obrana zaspala a byl z toho gól, který si připsal Tecl - 3:0. V té chvíli již bylo o vítězi tohoto klání rozhodnuto definitivně. Ovšem domácí byli stále při chuti a ve dvacáté sedmé minutě využil chyby Nováka Vydra - 4:0. Domácí fanoušci byli v euforii a žádali “bůra“ v síti Karviné. Gól přišel, ale síť se třepotala v domácí bráně. Z patnácti metrů napřáhl Jursa a snížil na 4:1. Tento výsledek také vydržel a do poločasové přestávky.

V začátku druhé půle se hosté překvapivě snažili hrát aktivně, ale domácí obrana byla pozorná. Tato aktivita však hostům příliš dlouho nevydržela a domácí opět převzali kontrolu nad zápasem. Ovšem postupem času začali být domácí nedůslední a hosté to málem v šedesáté druhé minutě využili. Ficek, ale v jasné šanci bránu netrefil. Ovšem v sedmdesáté šesté minutě hosté nezaváhali. Na 4:2 snížil Mišinský, který nachytal domácí brankáře lobem z téměř nulového úhlu. O čtyři minuty později to bylo již pouze o jedinou branku. Opic obešel tři obránce Jihlavy, ocitl se na hranici vápna a zakončil přesně k tyči - 4:3. Málokdo asi čekal, že by se zápas mohl takto zdramatizovat. Domácí však další komplikace nepřipustili a pět minut před koncem pojistil Jihlavě tři body Michal Kadlec, který proměnil pokutový kop nařízený za faul Hoffmana na Vydru - 5:3. Po této brance se zápas dohrával spíše z povinnosti. Domácí kontrolovali svůj náskok a hosté se již o nic nesnažili.

Branky: 7. Veselý, 11. Krutý, 16. Tecl, 27. Vydra, 85. M. Kadlec (z pen.). - 32. Jursa, 76. Mišinský. ŽK: Veselý - Ficek, Buryán. Diváci: 1150

Sestavy: Jihlava: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Caha - Gabriel (82. Lovětínský), Gába, Šisler (64. Karlík), Krutý (72. Gruber) - Vydra, Tecl.

Karviná: Kafka - Hoffmann, Novák, Buryán (59. Milosavljev), Knötig - Jursa, Ficek, Pavlík, Tchami-Ngangoue (77. Juroszek) - Mišinský, Opic.

Rozhodčí: Ochotnický - Štěrba, Kovařík.