Zpět na » FNLiga » Páté kolo druhé ligy uzavřely souboje Hradce s Žižkovem a Čáslavi s rezervou Sparty

FNLiga - Páté kolo druhé ligy uzavřely souboje Hradce s Žižkovem a Čáslavi s rezervou Sparty

Páté kolo druhé ligy uzavřely souboje Hradce s Žižkovem a Čáslavi s rezervou Sparty © -

0

30.08. - Nedělní zápasy druhé ligy nabídly jeden opravdu zajímavý duel dvou ambiciózních celků. Hradce Králové a Viktorie Žižkov. Pohledný fotbalový zážitek nakonec skončil výhrou Hradce 1:0. Ve druhém zápase dokázala Čáslav pouze remizovat s rezervou Sparty.

Hradec Králové - Žižkov 1:0 (0:0)

Úvod utkání nabídl velmi aktivní pojetí hry z obou stran. Nebezpečnějším celkem byli domácí, kteří se v úvodu hned dvakrát dostali k ohrožení Hruškovi branky, ale ani jedna střela se neujala. Postupem času se však i hosté dostali k Lindrově svatyni, ale stejně jako domácí nedokázali rozvlnit síť. Postupem času začalo úvodní vysoké tempo zápasu uvadat, ale i nadále byl v Hradci Králové k vidění zajímavý fotbal. Po půlhodině hry se ve hře hostí začalo objevovat zdržování a kvalita zápasu tím utrpěla. První poločas skončil nerozhodným výsledkem.

Do druhé půle vstoupili lépe hráči hostí, kteří několikrát prověřili pozornost domácí obrany. Ovšem byl to Hradec, který se ocitl v gólové šanci. Poděbradský se prodral do pokutového území, odkud zakončil jen těsně vedle. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale žádné šance k vidění nebyly. Dvacet minut před koncem se přeci jen diváci gólu dočkali. Domácí Pilař obešel dva obránce hostí a zakončil přesně - 1:0. Domácí byli při chuti a rozhodně chtěli přidat druhý uklidňující gól, ale to se nedařilo. Hosté předváděli urputnou snahu vyrovnat, ale jejich snaha se měnila v křeč. V osmdesáté šesté minutě Lindr vyrazil míč přímo ke Strakovi, který však nedokázal z malého vápna výtečného Lindra překonat. Utkání tedy skončilo výhrou Hradce 1:0

Branky: 71. Pilař. ŽK: Wozniak, Pilař, - Straka, Šťastný. Diváci: 3270

Hradec Kr.: Lindr - Karal, Hochmeister, Pilař (85. Dorotík), Černý, Dvořák (75. Rezek), Chleboun, Poděbradský, Kasálek, Wozniak, Fischer (90. Kalousek)
Žižkov: Hruška - Brabec, Kalod (75. Straka), Procházka, Šťastný, Petru, Koukal, Hromek, Zengue, Folwarczny, Hušbauer (62. Novotný)
Rozhodčí: Makovička - Pelikán, Dobrovolný.

Čáslav - Sparta B 1:1 (1:0)

V letošní sezoně příliš nevýrazná Čáslav se mohla do vedení dostat již ve třetí minutě zápasu. Vlasko se dostal k hlavičce, která skončila jen pár milimetrů nad bránou Sparty. Čáslav i nadále působila aktivněji a Sparta měla plné nohy práce. Do ojedinělé šance se hosté dostali v šestnácté minutě. Třesňák, ale netrefil míč ideálně. Ve dvacáté druhé minutě trefil domácí Fikejz tyč. O pět minut později si však domácí fanoušci mohli zakřičet - Gól! Vlaskovu ránu ještě zastavilo břevno, ale odražený míč propasíroval do sítě Markovič - 1:0. Po vstřelené brance se hra uklidnila a domácí si svůj náskok hlídali až do poločasové přestávky.

Úvod druhé půle patřil hostů. V padesáté deváté minutě vše korunoval gólem Belaid, ale jeho branka nebyla pro útočný faul uznána. O pět minut později se však přeci jen Sparta radovala. Krásnou kombinační akci zakončil Kadlec - 1:1. A ani tento vyrovnávací gól hostům nestačil. O chvíli později vypálil zpoza vápna nebezpečně Folprecht a naštěstí pro domácí jeho pokus brankář Houdek vyrazil mimo tři tyče. Domácí odpověděli kombinací Fikejze s Markoviččem, ale posledně jmenovaný svou šanci nevyužil a celou akci zkazil. Poté se hrál spíše vyrovnaný fotbal s šancemi na obou stranách. V závěru zápasu byl vyloučen po druhé žluté kartě hostující Krob a hosté se soustředili především na obranu. Utkání tedy nakonec skončilo remízou 1:1.

Branky: 28. Markovič - 64. Kadlec. ŽK: Kotyza, Vlasko - Krob, Droppa. ČK: Krob.

Čáslav: Houdek - Hania, Nintrianský, Kotrba, Fikejz, Markovič, Brezinsky, Ricka, Okleštěk (66. Kunášek), Kotyza (69. Brunclík), Vlasko.
Sparta B: Švengr - Hejda, Droppa, Kuncl, Košút, Krob, Folprecht, Putz, Belaid, Třešňák (88. Divošek), Jeslínek (69. Valíček).
Rozhodčí: Paták - Handlíř, Tacina.