Zpět na » FNLiga » Ústí stále bez ztráty bodů!

FNLiga - Ústí stále bez ztráty bodů!

Ústí stále bez ztráty bodů! © -

0

29.08. - Fotbalisté Ústí nad Labem zvládli i své páté utkání a v letošním ročníku neztratili ani bod. Páté kolo druhé ligy však nabídlo i další zápasy.

Třinec - Vítkovice 3:0 (2:0)

Zápas se odehrával za hustého deště a na podmáčeném terénu, tudíž byl k vidění spíše boj, než pohledný fotbal. Samotný úvod zápasu nabídl z obou stran opatrný fotbal. Postupem času však získali mírnou převahu domácí. Ve dvanácté minutě se Třinec předvedl pohlednou kombinací. Szmek nacentroval směrem na Eismanna, který se však k zakončení nedostal, ale přiťukl míč pro Martinčíka, který však mířil nad bránu. Hosté se poprvé osmělili o šest minut později, ale Pleškova hlavička neměla potřebnou razanci. Ve dvacáté páté minutě rozehrál Třinec rychle přímý kop a míč uklidil do sítě ve skluzu Matůš - 1:0. Domácí po vstřelené brance kontrolovali hru a ve třicáté osmé minutě udeřili podruhé. Chyby v rozehrávce stoperů Vítkovic využil Szmek, který se řítil sám na Václíka, kterého šikovně přehodil - 2:0. Do konce poločasu byl k vidění boj o střed hřiště a mnohem lépe se do kabin šlo domácím fotbalistům, kteří vedli o dvě branky.

V úvodu druhého dějství se hra odehrávala na obrané polovině Vítkovic a nic nenasvědčovalo obratu skóre. Hosté přeci jen zahrozili. V šedesáté třetí minutě, ale Heskova rána prolétla nad břevnem. V šedesáté osmé minutě se na bránu Vítkovic řítil osamocený Szmek a vyběhnuvší brankář Václík jej poslal k zemi, za což viděl po právu červenou kartu. O vítězi zápasu bylo tedy rozhodnuto. Kosmetickou úpravu výsledku dal sedm minut před koncem Lisický, jenž se trefil parádně přímo pod břevno hostující svatyně - 3:0. Domácí tedy zaslouženě dosáhli tří bodového zisku.

Branky: 25. Matůš, 38. Szmek, 83. Lisický. ŽK: Matůš, Eismann - Cverna. ČK: Václík. Diváci: 1202.

Třinec: Lipčák - Hrdlovič (61. Lisický), Chlebek, Kuděla, Martinčík - Joukl (76. Malíř), Hupka, Stýskala (85. Adaszek), Eismann - Szmek, Matůš.

Vítkovice: Vaclík - Krejčíř, Cverna, Švestka, Reinberk - Mach, Motyčka, Klimek (83. Mikulenka), Jungmann (41. Hesek) - Hric (69. Vaško), Plešek.

Rozhodčí: Býma - Drastík, Santarius.

Most - Ústí nad Labem 1:2 (1:0)

Utkání začalo svižně a hosté mohli jít do vedení, ale Veverka nedokázal prostřelit Šavola. Nedáš - dostaneš! Jak krásné pořekadlo. Ve čtvrté minutě zápasu dostal přesný pas Loos a s překonáním Nováka neměl problém - 1:0. Hosty inkasovaný gól nijak výrazně nepoznamenal a Ústí se tlačilo i díky standartním situacím k bráně Mostu. V devatenácté minutě mohl vyrovnat Benčík, ale sám před brankou nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče. Velká smůla hostí. Ani domácí nechtěli zůstat pozadu a o tři minuty později to zkusil Boutasgount, ale jeho střelu bez přípravy Novák skvěle zlikvidoval a podržel své spoluhráče. O malou chviličku později přizvedl Martykán centr domácího hráče a málem z toho byl vlastenec. I do třetice to byl Baník, který mohl zvýšit svůj náskok. Rosendo hlavičkoval a tato hlavička před Novákem skočila a ten jí poté se štěstím vyrazil nad břevno. Po půlhodině hry se z gólu radoval hostující Karlík, ale jeho radost ukončila signalizace rozhodčího, který viděl ofsajd. Most byl i nadále aktivní a hra se většinou odehrávala na polovině Ústí. První poločas tedy skončil 1:0 ve prospěch Mostu.

Druhý poločas začal opět gólem. Tentokrát se z něj radovali hosté. V padesáté páté minutě se ve skrumáži uvnitř pokutového území prosadil Valenta - 1:1. Inkasovaný gól domácí rozhodil a jejich hra byla najednou plná nepřesností. Po chvíli se však domácí oklepali a opět zahrozili. V šedesáté první minutě se uvolnil Boutasgount, ale jeho střele chybělo pár centimetrů. Domácí zaváhali a hosté se radovali. V šedesáté šesté minutě dokonal obrat Pimpara, který si naběhl na Benčíkův nadýchaný centr a hlavou jej poslal za záda domácího brankáře - 1:2. V závěru zápasu měli domácí několik šancí vyrovnat, ale Hora orazítkoval tyč a Loos neusměrnil míč do odkryté brány! Hosté mohou být za tři body z Mostu rádi, protože více ze hry měli domácí, kteří nedokázali využít své šance, kterých měli požehnaně.

Branky: 4. Loos - 55. Valenta, 66. Pimpara. ŽK: Andrei, Fleišman - Pimpara, Karlík.

Most: Šavol - Sigmund, Běloušek (69. Hora), Knakal, Fleišman - Andrei, Štumpf (75. Hofmann), Rosendo (75. Diego), Boutasgount - Loos, Oboya.
Ústí n.L.: Novák - Pimpara, Valenta, Džuban, Dvořák - Volek (80. Franc), Šmrha (52. Zachariáš), Martykán, Benčík - Veverka (84. Ondráček), Karlík.
Rozhodčí: Ardeleanu - Pospíšil, Kovařík.

Opava - Sokolov 0:0

V Opavě marně vzpomínají na to, jak se dávají góly. Poslední zásah Opavy zaznamenal v prvním kole Cigáek. Toto prokletí chtěli hráči Opavy prolomit v domácím zápase se Sokolovem, ale ani tento zápas nepřinesl gólový úspěch žluto-modrých. Přitom mohli jít domácí do vedení již v šestnácté minutě, ale Nepožitkovu střelu se štěstím zkrotil Zacharda. Další šanci spálil ve dvacáté páté minutě opět Nepožitek, jehož střele tentokrát scházely milimetry. Koncert neproměněných šancí pokračoval. Halaškův pokus vyrazil Zacharda na poslední chvíli z brankové čáry. Poté měli dvě šance hosté, ale hrubou chybuWirtha nedokázal Nádeníček potrestat. Následně neuspěl ani Duchnič. Do kabin se tedy odcházelo z nerozhodného stavu.

Úvodní desetiminutovku druhé půle poznamenali dvě vyloučení. Nejprve šel předčasně do sprch hostující Pilař a o dvě minuty později jej napodobil domácí Mezlík. Poté se do šance opět dostali domácí, ale ani posila z Baníku, Přecechtěl nedokázal protrhnout střeleckou smůlu Opavy. Diváci v Opavě se nedočkali gólu ani ve zbytku zápasu a týmy se tedy rozešli nerozhodně 0:0.

ŽK: Partyš - Zacharda, Knakal, Kura, Podrazský, Čada, Čupr, Šmerda. ČK: Mezlík - Pilař.

Opava: Novák - Kolínek, Cigánek, Mezlík, Čáp - Partyš, Nepožitek, Wirth (68. Breškovec), Zapletal - Halaška (74. Malohlava), Přecechtěl (79. Kiša).
Sokolov: Zacharda - Knakal, Kura, Vaněček (90. Hanzlík), Čada - Podrazský, Pilař, Čupr, Šmerda - Nádeníček (67. Dejmek) , Duchnič (66. Javorský).
Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Szarowski

Zlín - Karviná 1:0 (0:0)

Vyrovnaný první poločas odstartoval rychlý průnik Libora Žůrka, ale jeho střela byla spíše propagační. Za další čtyři minuty se poprvé předvedli hosté. Opicův pokus z přímého kopu k tyči však brankář Skácel bez problémů lapil. Čím dál více odvážnější Karviná působila v některých okamžicích nebezpečnějším dojmem, Zlínští však mohli velebit předvídavosti svého kapitána Zbožínka, který řadu nepříjemných situací včas vyřešil. Přesto byl i on ve dvacáté osmé minutě krátký na rychlý průnik Opice, jenž tváří v tvář Skácelovi zakončil naštěstí vedle. Za další dvě minuty mohlo udeřit znovu. Gólovou dorážku Milosavljeva naštěstí zablokoval na poslední chvíli Malcharek. Teprve poté se domácí alespoň trochu zvedli. Dvakrát se na sebe pokusil vzít zodpovědnost Šmahaj. Nejprve jeho tečovaná střela skončila vedle, poté si pohrál se třemi protihráči, nicméně ani z tohoto mráčku nezapršelo, neboť slabá rána sotva doletěla k brankáři Kafkovi. V poslední minutě první půle ale mohl mít namále i on, neboť po standardní situaci směřovala Kroupova hlavička jen těsně vedle jeho brány.

Druhý poločas začali domácí fotbalisté se snahou vstřelit co nejdřív uklidňující gól a už po třech minutách jej měl na kopačce Žůrek. Toho skvěle uvolnil Kroupa, nicméně Kafka Žůrkův pokus vytěsnil na tyč a hostující beci jej vzápětí uklidili na rohový kop. I po něm bylo v karvinském pokutovém území pořádně horko, neboť v gólové pozici se zjevil stoper Kroča, jeho dorážka ale postrádala patřičný důraz. A tak mohlo po hodině hry zničehonic udeřit na druhé straně. Po brejku Pavlíka se zjevil tváří v tvář Skácelovi agilní Milosavljev a Zlínští mohli svému brankáři děkovat. S přibývajícím časem se přece jen hosté opět začali víc dostávat do hry, ovšem kromě dvou pokusů Ficka, které Skácel zneškodnil, už se do žádné vážnější příležitosti nedostali. Domácí tak i potřetí v této sezoně na domácím trávníku neztratili ani bod!

Branky: 63. Kroupa. ŽK: Vozábal, Görner. Diváci: 1543

Zlín: Skácel - Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek - Šmahaj, Görner, Vozábal (52. Šrom), Lukaštík - Žůrek, Kroupa (82. Bačík). Trenér: Minář.
Karviná: Kafka - Hoffmann, Čeman, Buryán, Staš - Pavlík - Jursa (79. Juroszek), Ficek, Milosavljev (79. Tchami) - Opic (67. Pantus), Myšinský. Trenér: Kalvoda.
Rozhodčí: Zelinka - Čecháček, Kubáň