Zpět na » FNLiga » V páteční předehrávce pátého kola druhé ligy deklasovala Dukla Vlašim 5:1!

FNLiga - V páteční předehrávce pátého kola druhé ligy deklasovala Dukla Vlašim 5:1!

V páteční předehrávce pátého kola druhé ligy deklasovala Dukla Vlašim 5:1! © -

0

29.08. - Hned dva zápasy pátého kola byly na programu v pátek. V prvním zápase deklasovala Dukla Praha nováčka z Vlašimi 5:1. Ve druhém utkání se představil druhý nováček Hlučín na hřišti Jihlavy. Právě Hlučín slavil úspěch, v Jihlavě remizoval 0:0.

Dukla Praha - Graffin Vlašim

Graffin v prvních deseti minutách zahrával několik rohů, ty ale nedopadly příliš dobře. V patnácté minutě našel Bálek svou přihrávkou Kalabišku, ten ale mířil těsně vedle Svobodovy brány. Hned z následného protiútoku domácí udeřili. Gedeon přihrávkou nalezl Malého, ten si balon zpracoval na hrudník a svou střelou z voleje poslal domácí do vedení. Po krátké “hluché“ pasáži hry se do šance opět dostala Dukla, ale v dvacáté třetí minutě Vrána Drápelu nepřekonal. Ke střele se ve třicáté minutě dostali také hosté. Lukáš Dvořák, ale po Bálkově přihrávce mířil nad. Ve třicáté šesté minutě šla Dukla do dvoubrankového vedení. Berger přesným pasem nalezl Chigoua, jenž se zakončením neměl jediný problém. Do konce prvního poločasu ještě Dukla několikrát zahrozila, ovšem neúspěšně. Po prvním poločase vedla 2:0.

Krátce po začátku druhého poločasu se na úprk vydal obránce Pospíšil a následnou střelou podél gólmana Vlašimi poslal Duklu do vedení 3:0. O čtyři minuty později bylo opět zle. Pavel Vrána přesným centrem našel Chigoua, který nikým neatakován poslala míč za bezmocného Drápelu - 4:0! V padesáté páté minutě se po delší době dostali do šance také hosté, Křečečkovu hlavičku Svoboda s přehledem chytil. Šedesáté šesté minutě se zranil obránce Vlašimi Kropík a musel hřiště předčasně opustit. Sedmdesátá první minuta přinesla pátý gól v Drápelově brance - po centru Malého se hlavou prosadil Berger. Za čtyři minuty se Vlašim dočkala své první branky v utkání. Před Svobodou se objevil osamocený Kalabiška, který zavěsil do protipohybu gólmana domácích 5:1. Dukla v závěru utkání nikam nechvátala a své vedení si pohlídala.

Statistiky zápasu: Branky: 15. Malý, 37., 51. Chigou, 47. Pospíšil, 71. Berger - 75. Kalabiška. Rozhodčí: Hrubeš - Novák, Štěrba. ŽK: bez karet. Diváci: 762.

Sestavy Dukla Praha: Svoboda - Kučera, Pospíšil, Vorel, Mičic - Kokoška (66. Šiml), Berger, Gedeon (c), Malý - Vrána (60. Svatonský), Chigou (74. Hanousek).
Vlašim: Drápela - Nešpor M., Kropík (70. Dvořák J.), Nešpor D., Švamberg (46. Schuster) - Vebr (c), Křeček, Pokorný, Dvořák L. (57. Jícha) - Bálek, Kalabiška.

Vysočina Jihlava - Hlučín

Snaha Vysočiny zvítězit v tomto utkání byla vidět již od prvních minut zápasu, ale obraný val vystavěný před brankou Hlučína se nedařilo překonat. V první půli stojí za zmínku snad jen nebezpečná střela Tlustého, ale ta skončila metr nad břevnem. Hosté hrozili především z rychlých protiútoků a jeden takový málem dotáhl do konce ve dvacáté deváté minutě Honka, ale jeho střele chyběly centimetry.
Druhý poločas nabídl stejný obrázek. Domácí se snažili o vstřelení branky, ale obraný val Hlučína znemožňoval jakékoliv ohrožení branky hostí. Snaha Jihlavy dát gól se chvílemi změnila v křeč. Hosté začínali stále více hrozit z protiútoků a k vidění bylo i několik zajímavých standatních situací ve prospěch hostí. Ovšem žádné větší nebezpečí nemusel Winter zažehnávat. Domácí měli hodně blízko gólu v sedmdesáté šesté minutě, ale Tecl promarnil ideální příležitost ke střele a tím celou akci zkazil. Zbytek zápasu dohrávali domácí ve velké křeči a Hlučín uhájil remízu 0:0.

Statistiky zápasu: ŽK: Caha, Veselý, Vydra, Šisler, Kadlec - Juřátek, Dohnálek, Koubek. Rozhodčí: Bílek - Peřina, Moláček. Diváci:1500

Sestavy: Jihlava: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Caha - Krutý, Gába (59. Lovětínský), Šisler, Gabriel (56. Korčián) - Vydra, Tecl.
Hlučín: Kosmál - Bogdaň, Žižka (82. Štýbar), Švrček - Javorek, Sokol (63. Koubek), Hrtánek, Juřátek, Dohnálek - Dobeš, Honka (76. Prokeš).