Zpět na » FNLiga » Nedělní zápasy: Karviná deklasovala Most

FNLiga - Nedělní zápasy: Karviná deklasovala Most

Nedělní zápasy: Karviná deklasovala Most © -

1

23.08. - Nedělní zápasy nabídly celkem tři zápasy. V tom prvním se dopoledne utkaly týmy Žižkova a Čáslavi, ve druhém zápasu odpoledne Ústí s Hradcem Králové a čtvrté kolo uzavřel zápas Karviné s Mostem.

Žižkov - Čáslav

Žižkovští fotbalisté v minulém kole zaváhali na půdě Mostu a tento zápas chtěli hráči hodit za hlavu a před domácím publikem zvítězit. Do cesty se jim připletla Čáslav, která v minulém kole nečekaně podlehla na domácí půdě Vlašimi a měla tedy také myšlenky na spravení reputace. První dějství nabídlo převahu svěřenců Vlastimila Petržely, ale žádná s šancí gólem neskončila. Nejblíže ke vstřelení úvodní branky zápasu měl domácí Hromek, ale jeho pokus zastavilo břevno. Druhý poločas nabídl stejný obrázek. Právě do druhého dějství posla trenér Petržela Koukala, který výrazně oživil hru a brankář Čáslavi měl plné ruce práce s jeho pokusy. V padesáté osmé minutě Koukal na Houdka vyzrál krásným technickým pokusem a poslal Viktorku do vedení - 1:0. Do konce zápasu se již žádný tým střelecky neprosadil, a proto si Žižkov připsal tři body do tabulky.

Statistiky zápasu:
Branky:
58. Koukal, ŽK: Hromek - Dubský, Kunášek, Diváci: 1625

Sestavy: Žižkov: Bartalský - Šťastný, Procházka, Petrů, Folwarczny - Hromek, Hušbauer (46. Koukal), Culek (53. Brabec), Zengue - Bukač (46. Straka), Kalod

Čáslav: Houdek - Kotrba, Ricka, Haniak (70. Holub), Skoupý -Kotyza, Schut (62. Dobal), Vlasko, Kunášek -Dubský, Fikejz (62. Markovič)

Rozhodčí: Ardelánu - Mencl, Ubias

Ústí nad Labem - Hradec Králové

Souboj dvou celků, které v této sezoně neztratili ještě ani bod, byl jednoznačně největším lákadlem kola. První větší šance zápasu přišla v jedenácté minutě na straně domácího Ústí. Na rohový kop si naskočil Karlík a poslal hlavou Ústí do vedení - 1:0. Domácí byli i nadále aktivnější a v dalším šanci zastavil Karlíka ofsajd. Zbytek prvního poločasu byl v mírné režii domácích, ale žádná větší šance k vidění nebyla. Na tu se čekalo až do padesáté minuty. Ocitl se v ní Veverka, ale jeho pokus Lindr konečky prstů vytáhl na roh. O čtyři minuty později se po nepřesném odkopu Volka zmocnil hostující Fischer, ale jeho pokus postrádal razanci. Do konce zápasu viděli diváci již pouze jedinou vážnější situaci. V sedmdesáté minutě trefil Veverka břevno! Poté si Ústí svůj náskok pohlídalo a zvítězilo 1:0.

Branky:
11. Karlík, ŽK: Martykán, Dvořák, Šmrha - Rezek., Diváci: 1150

Sestavy: Ústí nad Labem: Novák - Pimpara, Džuban, Valenta, Dvořák - Benčík, Martykán, Šmrha, Volek (66. Franc) - Veverka (74. Jindráček), Karlík (83. Zachariáš).

Hr. Králové: Lindr - Přibyl, Wozniak, Chleboun, Kasálek - Poděbradský, Karal (78. Janoušek), Hochmeister, Fischer - Černý, Dvořák (67. Rezek).

Rozhodčí: Kocourek - Moudrý, Štěrba

Karviná - Most

Celkem svižný úvod zápasu nabídl několik šancí. Tu největší měl domácí Čeman, který rozezvučel břevno. Ve dvacáté čtvrté minutě však napravil Čemanovo zaváhání Opic, který si pohrál s obranou Mostu a následně zavěsil - 1:0. O čtyři minuty později utrpěli hosté další šok. Po chybě brankáře mostu se dostal k odraženému míči Hoffmann a stejně jako Opic uklidil míč do sítě - 2:0. Ve třicáté páté minutě mohl snížit Da Silva, ale trefil teč. O tři minuty později se k přímému kopu postavil Opic a střelou k tyči zvýšil na 3:0. To byl také na dlouho poslední vážnější moment zápasu. Druhé dějství totiž nenabídlo příliš vzruchu. Až sedm minut před koncem se do šance dostal Opic, ale jeho pokus naneštěstí pro domácí skočil díky teči jednoho z hráčů těsně vedle branky. Domácí se ale přeci jen dočkali zvýšení náskoku. V nastaveném čase vystřelil Mišínský a jeho tečovaná rána zapadla do sítě - konečných 4:0.

Branky: 24. a 38. Opic, 28. Hoffmann, 91. Mišinský. ŽK: Pavlík, Staš, Opic - Štumpf, Hrechishka. Diváci: 2654

Sestavy: Karviná: Kafka - Buryán, Čeman, Hoffmann J. (31.Tchami), Staš - Pavlík, Ficek (67. Pontus), Jursa, Milosavljev (63. Knötig) - Mišinský, Opic

Most: Šavol - Knakal, Fleišman, Hrechischka, Tonev (43. Běloušek) - Hofmann S. (46. Boutasgount), Da Silva, Štumpf - Hora (72. Rosendo), Franěk, Oboya.

Rozhodčí: Adámek - Chytil, Večeřa