Zpět na » FNLiga » Ohlédnutí za pátečními a sobotními duely.

FNLiga - Ohlédnutí za pátečními a sobotními duely.

Ohlédnutí za pátečními a sobotními duely. © -

1

23.08. - Druhá liga odstartovala své čtvrté kolo. V páteční předehrávce se hrálo derby mezi Vítkovicemi a Opavou, ale výsledek byl zklamáním - 0:0. Další čtyři zápasy byly na programu v sobotu.

Vítkovice - Opava

Utkání začali lépe hosté, ale hlavičku Halašky Václík chytil. Opava byla stále nebezpečnější, ale žádný gól diváci do poločasu neviděli ani na jedné straně. Druhá půle byla téměř stejná a zápas nakonec skončil bezbrankovou remízou.

Statistiky zápasu:

ŽK: Jungman, Motyčka, Sládek - Wirth, Novák, Diváci: 960

Sestavy: Vítkovice: Vaclík - Krása (76. Plešek), Krejčíř, Sládek (62. Hesek), Cverna, Jungman (59. Lacina), Švestka, Motička, Hritz, Reinberk, Mach.

Opava: Novák - Mezlík, Wirth, Čáp, Nepožitek, Kolínek, Cigánek, Zapletal (76. Přecechtěl), Halaška (82. Malohlava), Kiša, Partyš.

Rozhodčí: Mikel - Gallo, Tacina.

Vlašim - Jihlava

Nováček z Vlašimi svého soupeře jasně přehrával, ale bohužel nedokázal proměnit spoustu šancí. Naopak hosté jednu proměnili a odvezli si všechny body. V prvním poločase jasně dominovala Vlašim. Nejprve trefil Křeček břevno hostující brány, poté měl další šance Vladimír Bálek, ale gól se domácím vstřelit nepodařilo. Hosté zahrozili poprvé až v šedesáté druhé minutě a hned z toho byl gól. Na Gabrielův centr si naskočil Michal Veselý a poslal hosty do vedení - 0:1. Ještě před tím byl však vykázán na tribunu kouč Vlašimi Roman Nádvorník a záložník Graffinu Průcha byl odvezen do nemocnice po jednom z nešetrných zákroků hostujících hráčů. V závěru zápasu mohli domácí vyrovnat, ale hosté mohli své vedení pojistit, ale skóre se již neměnilo. Jihlava tedy vyhrála ve Vlašimi 1:0

Branky: 62. Veselý. ŽK: Švamberg, M. Nešpor - Veselý. Diváci: 1425.

Sestavy Vlašim: Drápela - Kropík, Nešpor M., Vebr (68. Borák), Křeček, Průcha (55. J. Dvořák (78. Brožík)) Bálek, Pokorný, Kalabiška, Švamberg, Nešpor D.

Jihlava: Winter - Kadlec, Vyskočil (51. Gabriel), Korčián (51. Krutý), Vydra, Tlustý, Veselý, Gába, Karlík, Šisler, Tecl.

Rozhodčí: Kocián - Marek, Adámková.

Sokolov - Třinec

Domácí celek hned v úvodu naznačil, že bude favoritem zápasu a svého soupeře zatlačil na jeho polovinu. Ovšem gól o sítě Třince nedostal hlavou Nádeníček, po něm ani Stýskala. Po chvíli se osmělili i hosté a nepříjemně prověřil pozornost Zachardy Szmek, ale gól nepadl. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:0. Druhý poločas byl záživnější. V šedesáté čtvrté minutě Uvolnil Vaněček Čadu a ten svou šanci nepromarnil - 1:0. Vstřelená branka Baník nabudil a dočkal se další. V sedmdesáté minutě nacentroval Čupr a hlavou se do balónu opřel Kura a rozvlnil síť - 2:0. Poté byl zápas v režii domácích, kteří si s hostující obranou dělali doslova co chtěli, ale další gól se nepodařilo vstřelit nikomu.

Branky: 65. Čada, 74. Kura, ŽK: Kura, Duchnič - Kuděla, Chlebek

Sestavy: Sokolov: Zacharda - Šmerda, Knakal, Kura, Čupr - Vaněček (83. Habai), Pilař (90+1 Studík), Čada, Podrazký - Nádeníček, Duchnič (85. Dejmek)

Třinec: Lipčák - Hrdlovič, Kuděla, Chlebek, Bednarek - Ceplák (80. Hupka), Stýskala, Malíř (75. Doležal), Eismann - Matůš (71. Joukl), Szmek

Rozhodčí: Paták - Lhoták, Urban

Hlučín - Zlín

Zlín začal zápas trochu obezřetněji a vycházel ze zabezpečené obrany. Bylo to takové oťukávání nejprve vystřelil domácí Dobeš a poté se snažil prosadit hostující Žůrek. Ani jeden z nich se gólu nedočkal. Celý první poločas se nesl v tomto tempu. Za zmínku snad stojí pouze Žižkův lob, který však z brankové čáry odvrátil obránce Kroča a poté také vyloučení Kořínka. Právě vyloučení Kořínka se ve druhém dějství ukázalo jako rozhodující. Zlín sice začal aktivněji, ale postupem času se Hlučín stal také nebezpečným. A v šedesáté páté minutě vše završil gólem Juřátek, který zužitkoval centr Dobeše - 1:0. O čtyři minuty později přidal druhý gól Sokol a bylo po zápase. Hlučín se tedy po třech porážkách dočkal a získal první tři letošní body ve druhé lize.

Branky:
65. Juřátek, 69. Sokol. ŽK: Bogdaň, Hrtánek - Šmahaj, Zbožínek, Vozíval, Görner. ČK: Kořínek. Diváci: 760.

Sestavy: Hlučín: Kosmál - Dohnálek, Bogdaň, Švrček, Juřátek - Žižka (62. Koubek), Hrtánek (90. Kovář), Javorek, Dobeš - Sokol, Honka (77. Prokeš).

Zlín: Kořínek - Malcharek (Bačík), Kroča, Zbožínek, Jelínek - Šmahaj, Görner, Vozábal, Lukaštík - Kroupa, Žůrek (28. Skácel).

Rozhodčí: Možíš - Kordula, Vysloužil.

Sparta B - Dukla Praha

Domácí se dostali zásluhou Belaida a Třešňáka do dvoubrankového vedení, ale hostující zbraně nesložil a v padesáté páté minutě vyrovnal Vrána a o tři minuty později vyrovnal na konečných 2:2 Chigou.