Zpět na » FNLiga » Ohlédnutí za sobotními zápasy třetího kola druhé ligy

FNLiga - Ohlédnutí za sobotními zápasy třetího kola druhé ligy

Ohlédnutí za sobotními zápasy třetího kola druhé ligy © -

0

15.08. - V sobotu bylo na programu pět zápasů druhé nejvyšší soutěže. V dopoledních duelech porazila Sparta B Třinec na jeho hřišti 1:0. V druhém porazil Sokolov Vítkovice též 1:0. Odpolední zápasy nabídly velké překvapení v Opavě kde místní SFC prohrál s Ústím nad Labem 0:2.

Třinec - Sparta B

Úvod zápasu nabídl větší aktivitu ze strany Třince, který se dostal v desáté minutě do obrovské šance. Střelu Eismana Švenger pouze vyrazil a k míči se dostal Hrdlovič, který jej poslal dělovkou do břevna. Na další šanci se čekalo až do třicáté čtvrté minuty, kdy hosté přišli lehce o míč ve středu pole a nadějný brejk zakončil ke smůle hostí Joukl pár centimetrů nad. Minutu před koncem poločasu udělal chybu Hrdovič a míč mu sebral hostující Putz jehož střelu se štěstím vyrazil Lipčák na roh. Po poločasové přestávce pokračoval Třinec ve své mírné převaze a v padesáté první minutě. Stýskala položil na zem tři obránce Sparty a akci zakončil přihrávkou na volného Szmeka, ale ten v souboji se brankářem Švengrem neuspěl. Nedáš - dostaneš! Tohle pravidlo platilo i v Třinci. Patnáct minut před koncem zápasu chybovala obrana Třince a Nutz levačkou poslal Spartu do vedení - 0:1. Spartu gól nakopl, ale střelu Kroba Lipčák lapil. V nastaveném čase sahal po vyrovnání Doležel, ale Švenger byl pozorný.

Statistiky zápasu:
Sestavy: Třinec:
Lipčák - Hrdlovič (81. Doležal), Chlebek, Kuděla, Bednarek, Malíř, Ceplák (67. Adaszek), Stýskala, Eismann, Joukl (46. Matůš), Szmek

Sparta B: Švenger - Kuncl, Droppa, Sus, Košút, Belaid, Glaser (89. Sadikovič), Jeslínek (63. Valíček), Krob, Putz, Třešňák (85. Kadlec)

Rozhodčí: Matějek - Čecháček, Szarowski

Diváci: 3006 (vyprodáno...kapacita překročena o 800 míst)

Branky: 75. Putz

ŽK: Hrdlovič - Putz, Švenger, Krob

Sokolov - Vítkovice

Tento zápas se musel divákům hodně líbit, protože nabídlo mnoho šancí, ale jak domácí tak hostující celek ani jednu z nich v prvním poločase nevyužil. Druhý poločas nabídl podobný obrázek a až v sedmdesáté minutě, kdy rozhodčí nařídil penaltu, zůstávaly šance opět neproměňovány. K penaltě se postavil nejaktivnější hráč na hřišti Podrazký a nezaváhal - 1:0. Další gól v zápase nepadl a domácí si připsali tři body.

Sestavy: Sokolov:
Zacharda - Šmerda, Kura, Knakal, Čupr - Podrazký, Čada, Pilař (90. Javorský), Vaněček (81. Hanzlík) - Duchnič (68. Dejmek), Nádeníček

Vítkovice: Vaclík - Krejčíř, Cverna, Švestka, Reinberk - Klimek (78. Forster), Plešek (64. Mikulenka), Motyčka, Jungmann - Sládek, Hritz (72. Hesek)

Rozhodčí: Zelinka - Zlámal, Pelikán

Diváci: 1940

Branky: 70. (z pen.) Podrazký

ŽK: Čada - Krejčíř

Opava - Ústí nad Labem

Úvod tohoto klání nabídl řadu nepřesností na obou stranách a hra byla často rozkouskována. Postupem času však oba celky získali potřebnou sebedůvěru a jako první se osmělili domácí, ale v desáté minutě nedokázal Cigánek usměrnit míč mezi tři tyče a jeho hlavička skončila nad. Poté se začali prosazovat i hosté, ale jejich příležitost přišla po třiceti minutách hry, kdy Karlík trefil břevno. Jak se blížil konec poločasu, hosté byli stále aktivnější. Vše korunovali velkými příležitostmi. Tu první měl Karlík, ale jeho pokus minul branku Opavy jen o pár milimetrů a tu druhou spálil Markytán, jehož hlavičkový pokus z malého vápna mířil také mimo. Druhý poločas začal studenou sprchou pro domácí. V padesáté šesté minutě se po rohovém kopu a následném zmatku v pokutovém území uklidil míč do sítě hostující Veverka - 0:1. O pár minut později mohl vyrovnat Halaška, ale svou šanci nepřetavil v gól. Nedáš - dostaneš. Opravdu osvědčené pravidlo. V sedmdesáté třetí minutě utekl obráncům Opavy Veverka a svým druhým gólem pojistil hostům tři body - 0:2. V závěru mohli domácí snížit, ale Mazlíkovu střelu tečovali obránci Ústí na tyč. Hosté si tedy odvážejí s Opavy tři body.

Statistiky zápasu
Sestavy: : Opava:
Novák - Mezlík, Uvíra (81. Půda), Čáp, Nepožitek, Kolínek, Cigánek (73. Malohlava), Zapletal, Halaška, Kiša (59. Neubert), Partyš

Ústí n.L.: Novák R. - Martykán, Pimpara, Džuban, Valenta, Franc (83. Benčík), Volek, Šmrha, Karlík, Dvořák, Veverka (76. Jindráček)

Rozhodčí: Býma - Dobrovolný, Adámková

Diváci: 2195

Branky: 56. a 73. Veverka

ŽK: Mezlík - Veverka

Most - Žižkov

Zpočátku se oba celky oťukávali, ale po devatenácti minutách udeřili hosté z ničeho nic. Kalod se obtočil na malém vápně a domácí brankář vytlačil míč očima mimo. Velké štěstí pro Most. Most se nezalekl a odpověděl Oboya. Jeho pokus se chvíli potuloval u brankové čáry a až po několik vteřinách jej uklidil do bezpečí jeden z obránců Žižkova. Devět minut před koncem přišel další Oboyův pokus, ale mířil pouze do náruče připraveného Bartalského. Poločas tedy skončil bez branek. Druhý poločas opět nabídl mnoho šancí a jednu z nich využil dvacet minut před koncem Kalod - 0:1. Baník měl v závěru tři šance a ta poslední skončila v nastaveném čase gólem Knakala - 1:1. Utkání tedy skončilo zaslouženou remízou.

Sestavy: Most: Šavol - Hrechishka, Tonev (78. Boutasgount) , Knakal, Fleišman - Loos (46. Andrei), Štumpf, Hofmann, Oboya - Hora, Franěk (64. Diego).

Žižkov: Bartalský - Folwarczny (65. Camara), Petrouš, Petrů, Šťastný - Hromek, Culek, Koukal (46. Hušbauer), Zengue - Kalod, Bukač ( 46. Straka).

Rozhodčí: Franěk - Moudrý, Moláček

Branky: 90+2 Knakal - 70. Kalod

ŽK: Hrechishky - Folwarczny

Zlín - Jihlava

Úvod zápasu nabídl na druhou ligu až moc svižný začátek. Do sedmnácté minuty měli domácí čtyři šance a hosté měli jedinou a bylo znát, kdo je favorit utkání. V devatenácté minutě uťal zahazování šancí domácí Kroupa, který zužitkoval povedený centr Jelínka - 1:0. Po půlhodině hry vstřelil Zlín další branku, ale pro ofsajd jí rozhodčí neuznal. Ovšem ve třicáté sedmé minutě předvedl sólo Žůrek a bylo to 2:0. Jihlava nepůsobila příliš dobře a do poločasu mohla ještě jednou inkasovat, ale Lukaštík v zakončení selhal. Druhý poločas nenabídl tolik šanci a v sedmdesáté minutě hosté z ničeho nic snížili. Podivnou penaltu proměnil Kadlec - 2:1. Domácí svůj náskok v pohodě hlídali a v závěru ještě upravil Žůrek - konečných 3:1.

Sestavy: Zlín:
Kořínek - Malcharek, Kroča, Zbožínek, Jelínek - Šmahaj, Görner, Vozábal (72. Šrom), Lukaštík (80. Novák) - Žůrek, Kroupa

Jihlava: Winter - Veselý, Tlustý, Kadlec, Karlík (62. Cihlář) - Vydra, Gába, Lovětínský, Krutý (72. Peška) - Simr (45. Korčian), Tecl

Rozhodčí: Benedikt - Handlíř, Tacina

Branky: Branky: 19. Kroupa, 37. a 87. Žůrek - 70. Kadlec (z pen.).

ŽK: Kroča - Karlík, Peška