Zpět na » FNLiga » Krajský soud v Brně zmírnil tresty v kauze Bystrc

FNLiga - Krajský soud v Brně zmírnil tresty v kauze Bystrc

Krajský soud v Brně zmírnil tresty v kauze Bystrc © -

0

Líbilo se

01.07. - Krajský soud v Brně zmírnil tresty v korupční aféře fotbalového klubu Dosta Bystrc-Kníničky u dvou aktérů Aleše Schustera a Tomáše Mrázka. Michael Benko, Zdeněk Houšť a Tibor Duda byli předvoláni na 19. srpna.

Schuster s Mrázkem odešli v březnu od soudu s desetiměsíční podmínkou za přijímání úplatku a pokutou v rozmezí od 50 tisíc do 100 tisíc korun a zákazem činnosti ve fotbale na čtyři roky ve všech funkcích. A právě v posledním bodě Krajský soud jejich tresty zmírnil. Schuster s Mrázkem nesmějí působit ve fotbale dva roky, ale pouze jako hráči. „Činnost páchali jako fotbalisté a ne jako funkcionáři,“ vysvětlil rozhodnutí předseda senátu Jiří Šoukal.

„Myslím si, že zmírnění trestu Aleše Schustera potěší, protože by ještě rád hrál. Ale po dohodě musíme zvážit uložení mimořádného opravného prostředku,“ nevyloučil další odvolání Schusterův obhájce Vladimír Kristýn.

Ani jeden z obžalovaných se k odvolacímu soudu nedostavil. Trojice Benko, Houšť a Duda byla z úterního jednání vyloučena, protože nebyly splněny všechny podmínky k projednání jejich stížností.

Městský soud v Brně letos v březnu udělil pětici obžalovaných podmíněné tresty a peněžní pokuty za to, že vloni zmanipulovali klíčové utkání Bystrce s týmem Vítkovic o setrvání v druhé lize. Brněnský klub nakonec kvůli tomu sestoupil do Moravskoslezské fotbalové ligy.

Kam dál?

v l / MEDIAFAX, Petr Říha

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články