Zpět na » FNLiga » Krajský soud v Brně během úterý projedná kauzu Bystrc

FNLiga - Krajský soud v Brně během úterý projedná kauzu Bystrc

Krajský soud v Brně během úterý projedná kauzu Bystrc © hbl.cz - Korupce v Srbsku

0

Líbilo se

01.07. - Brněnský krajský soud v úterý bude projednávat odvolání v korupční kauze fotbalového klubu Dosta Bystrc-Kníničky.

Městský soud v Brně letos v březnu udělil pěti obžalovaným podmíněné tresty a pokuty za zmanipulování loňského klíčového zápasu Bystrce s Vítkovicemi o udržení v druhé lize. Brněnský klub kvůli tomu nakonec spadl do Moravskoslezské fotbalové ligy.

Bývalý bystrcký kouč Tibor Duda podle obžaloby spolupracoval v uplácení fotbalistů Zdeňka Houště, Tomáše Mrázka a Aleše Schustera s tehdejším šéfem brněnské pobočky sázkové kanceláře Tipsport Michaelem Benkem.
Houšť dostal v březnu podmínku na čtrnáct měsíců, Schuster a Mrázek na deset, Duda byl potrestán šesti a Benko osmi měsíci vězení s podmíněným odkladem. Všichni také dostali pokuty od 50 tisíc do 100 tisíc korun a zákaz činnosti ve fotbale od dvou do pěti let.

Ovšem odsouzení s vynesenými rozsudky nesouhlasí, a proto podali odvolání. Krajský soud jejich námitky projedná a březnový rozsudek může potvrdit, nebo může okamžitě vynést nový trest. V případě pochybností je také možné vrátit celou kauzu zpátky městskému soudu k došetření.

Kam dál?

v l / MEDIAFAX, Petr Říha

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články