Zpět na » ČFL » Ve Znojmě dokončí rekonstrukci stadionu, dostali dotaci

ČFL - Ve Znojmě dokončí rekonstrukci stadionu, dostali dotaci

Ve Znojmě dokončí rekonstrukci stadionu, dostali dotaci © 1scznojmo.cz - Stadion 1. SC Znojmo

1

Líbilo se

08.04. - Sdružení 1. SC Znojmo mládež získalo od ministerstva školství poslední část dotace na rekonstrukci fotbalového stadionu. Jde o téměř 30 milionů korun, díky nimž se může opravit kotelna a postavit umělé osvětlení, informovala v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková. Jedná se o poslední dvě etapy ze čtyř, celková rekonstrukce přijde na 100 milionů korun.

"Víme, že naše žádost byla kladně vyřízená, ale zatím peníze nemáme na účtě. Až je budeme mít, můžeme vyřešit i termíny stavby," řekl ČTK jednatel sdružení Miroslav Steinhauser.

Podle starosty Vlastimila Gabrhela (ČSSD) se podařilo pokrýt z dotací 76 procent celkového rozpočtu na rekonstrukci. Ta však skončí mnohem později, než fotbalový klub předpokládal. V létě 2013 totiž postoupil do první ligy a do konce jarní sezony 2014 mělo být všechno hotové, aby mohl hrát nejvyšší soutěž i v dalším ročníku. Nakonec však znojemští fotbalisté loni sestoupili zpět do druhé ligy.

Dosud se povedlo rekonstruovat tribuny, což garantovalo město, již v roce 2013 se dělal nový trávník včetně vyhřívání. Kvůli němu však měli fotbalisté letos hřiště na několik týdnů zavřené. Nezaplatili totiž za stavební práce a soud na návrh firmy Prostavby hřiště zavřel. Až koncem února zastupitelé schválili mimořádnou dotaci 15 milionů, klub si vzal na dva miliony úvěr a sedmnáctimilionový dluh zaplatil. "Přes veškeré peripetie je rekonstrukce stadionu jedním z nejúspěšnějších projektů v historii Znojma," prohlásil Gabrhel.

Redakce / ČTK

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články