Zpět na » ČFL » Vlašim se loučí výhrou, Náchod a Letohrad sestupují!

ČFL - Vlašim se loučí výhrou, Náchod a Letohrad sestupují!

Vlašim se loučí výhrou, Náchod a Letohrad sestupují! © -

0

20.06. - Fotbalisté Graffinu Vlašim se rozloučili se sezonou výhrou 4:0 nad Vyšehradem. Stejná výhra stačila fotbalistům Jablonce B k záchraně. Soutěž opouští Náchod a Letohrad.

FC Graffin Vlašim - FK Slavoj Vyšehrad
Začátek zápasu nabídl spíše boj o střed hřiště a první vážnější šance přišla v sedmé minutě, kdy Veselý předložil míč Bálkovi, který se ocitl sám před brankářem Vyšehradu, ale pravou příležitost k zakončení prováhal a celá situace skončila odkopem od brány hostí. O sedm minut později poslal centr z pravé strany Vebr a hlavou se do míče opřel Bálek, ale jeho pokus mezi tři tyče nemířil. Hosté se osmělili až po sedmnácti minutách hry, kdy z třiceti pěti metrů napřáhl Nadrchal a jeho pokus mířící do šibenice vytáhl brankář Toma na roh. Ve dvacáté třetí minutě vyprodukovala obrana Graffinu hrubou chybu a Kubík se řítil sám na bránu jenže ho ze zadu stáhl Schuster a kupodivu nedostal kartu. O čtyři minuty později fauloval Lizák nedaleko pokutového území a hostům se naskytla šance. Šikovným rozehráním na Nadrchala se prezentoval Frohna, ale Nadrchalova překvapivá střela skončila těsně vedle. Největší nebezpečí pro hosty hrozilo z pravé strany, kde operoval Vebr, který posílal nebezpečné centy do pokutového území. Jeden takový se mu povedl ve třicáté druhé minutě, ale Švambergovi, ke kterému se centr dostal, ukopl na poslední chvíli míč od nohy obránce Budějský. Ve třicáté osmé minutě byl faulován Bálek a následný přímý kop směřoval opět na hlavu vysokého útočníka, který však trefil pouze brankáře Svatoše. Ve čtyřicáté druhé minutě však 530 diváků mohlo zakřičet gól, když Vebrův přízemní cent poslal k tyči Bálek - 1:0. O tři minuty později ukončil rozhodčí první poločas.

Druhá půle začala tak jak skončila první tedy gólem. Balšánek odcentroval a nejvýše vyskočil Šilhavý a nekompromisně zavěsil - 2:0. Domácí se s dvoubrankovým vedením nespokojili a i nadále se snažili útočit a dávat branky. Jednu mohl přidat po úniku Švamberga Veselý, ale těsně před ním stačil míč odhlavičkovat pryč jeden z hostujících hráčů. Hosté se také snažili a v padesáté šesté minutě se ke střele dostal opět Nadrchal, ale jeho střela byla tečována na rohový kop, který hosté rozehráli dobře, ale střela Smoly se odrazila od jednoho z domácích hráčů k Balšánkovi, který si nekomplikoval situaci a rázným odkopem situaci uklidnil. To ovšem nebylo vše, Balšánkův odkop se na půlce dostal k Veselému, který předběhl obránce Noska a poté nekompromisně zakončil podél vyběhnuvšího Svatoše. Od té doby diváci ve Vlašimi sledovali, jak si domácí hlídají svůj náskok a hosté se snaží alespoň snížit, což se nepodařilo a domácí přidali pět minut před koncem další gól. Po hrubé chybě obránce Hendrycha se míče zmocnil Bálek a předložil jej volnému Balšánkovi, který ho uklidil do odkryté brány - 4:0. Domácí se tedy loučí z ČFL výhrou 4:0 a v následující sezoně budou bojovat ve druhé lize.

FK Baumit Jablonec B - FK Králův Dvůr
Před domácím celkem stál jasný úkol, v případě zisku tří bodů by měl jistotu záchrany bez ohledu na výsledky Náchoda a Letohradu. Plnit tuto úlohu začali hráči Baumitu již v první minutě, kdy nádhernou střelu Hozdy zastavilo břevno. Stejně se prezentoval i jeho spoluhráč Procházka ve dvacáté minutě. O čtyři minuty později nacentroval Hozda a domácím ukázal, jak to mají dělat obránce Králova Dvora Beutel - 1:0. Poučení domácí se o dvě minuty později díky trefě Procházky dostali již do dvoubrankového vedení a záchrana byla blízko. Jenže hosté sedm minut před koncem zahrávali roh a jeden z domácích obránců trefil opět břevno, tentokrát však u vlastní brány což hodně vylekalo brankáře Špita. Ve čtyřicáté páté minutě se dostal sám před Špita Novák, ale zkušený Špit ukázal proč je právě on jedničkou v A-týmu. Ve druhém poločase nenabídl zápas tolik šancí a domácí si hlídali svůj náskok. Ovšem jedna šance se zrodila v sedmdesáté minutě. Anes Haurdič vyslal prudkou střelu směr šibenice a vymetl pavučinu v bráně hostí - 3:0. Hosté působili odevzdaným dojmem a devět minut před koncem stvrdil setrvání Jablonce ve třetí lize svým druhým gólem v zápase Procházka - 4:0.

SK Slovan Varnsdorf - FK OEZ Letohrad
První poločas nabídl jasnou převahu domácích, kteří je během prvních patnácti minut ohrozili hostující bránu čtyřikrát, ale ani jedna šance gólem neskončila. Po půlhodině hry se však skóre měnilo. Kotiš s Chodem si vyměnili míč a druhý jmenovaný přesně zakončil - 1:0. Hosté byli jako opaření a jen tak tak, že do poločasu neinkasovali podruhé. Začátek druhého dějství pohřbil definitivně naději Letohradu na záchranu, protože jednak Jablonec B vedl 2:0 a ve čtyřicáté osmé minutě navíc zvýšil Varnsdorf díky trefě Jirouška své vedení. Právě s tímto výsledkem se domácí spokojili a výhru si již pohlídali. Hosté působili neškodně a v příští sezoně budou bojovat v divizi o rychlý návrat zpět do třetí nejvyšší soutěže.

FK Náchod - FK Viktoria Žižkov B
Dalším týmem, který doprovodí Letohrad do divize je Náchod, kterému nestačila ani výhra 2:1 nad Žižkovem B. Zápas přitom začal lépe pro hosty, kteří šli do vedení v deváté minutě zásluhou Pokorného, ale domácí tým to nepoložilo a obrat započal v šestnácté minutě Vodehnal a ve druhém dějství jej dokončil Najman - 2:1. Hosté se tedy s ČFL loučí výhrou.