Zpět na » ČFL » Předehrávky 32. kola: Krč vyhrála v Liberci, Písek porazil rezervu Plzně

ČFL - Předehrávky 32. kola: Krč vyhrála v Liberci, Písek porazil rezervu Plzně

Předehrávky 32. kola: Krč vyhrála v Liberci, Písek porazil rezervu Plzně © -

0

19.06. - Dvě předehrávky 32. a zárověň posledního kola měla ve středu a ve čtvrtek na programu Česká fotbalová liga. V té středeční porazil Písek rezervu Viktorie Plzeň a v té čtvrteční vyhrála Sparta Krč na hřišti Slovanu Liberec B.

Písek - Viktoria Plzeň B
Písek si chtěl toto utkání předehrát, aby hráči mohli nastoupit na dovolenou o něco dříve a také možná kvůli tomu, že Roman Pivoňka se musí v pondělí hlásit na srazu fotbalistů Dynama České Budějovice a také možná kvůli Jiřímu Peroutkovi, který se v sobotu žení. Plzeň přicestovala na jih Čech s větším počtem mladších hráčů, a proto bylo na první pohled jasné, kdo bude favoritem. Toto potvrdil ve třetí minutě Pivoňka, ale jeho nebezpečná hlavička skončila mimo tři tyče. Desátá minuta přinesla šancí hostí, kteří se začali postupem času stávat důstojným soupeřem, ale nadějný brejk nedotáhli do gólového zakončení. V patnácté minutě byl ve vápně sražen domácí Komárek a penaltový král Zušťák se nemýlil - 1:0. Po gólu domácí ožili a o dvě minuty později mohl Zušťák rozvlnit síť podruhé, ale centr byl na kapitána domácího celku o pár centimetrů vyšší. Poté se hra trochu uklidnila a v zápase začali dominovat obrany, které do poločasu nepustili svého soupeře k vážnějšímu zakončení. Druhá půle pokračovala ve stejném duchu a první vážnější šance přišla až v šedesáté čtvrté minutě, kdy napřáhl Pivoňka a jeho střela jen těsně minula bránu. O dvě minuty později předvedli domácí nádhernou fotbalovou akci, na jejímž konci byl Zušťák, ale jeho ránu brankář hostí parádně vyrazil a poradil si i s následnou dorážkou Skopalíka. Hosté mohli vyrovnat čtvrt hodiny před koncem po hrubce Skopalíka, za kterého vše musel hasit těsně před dotírajícím útočníkem Plzně brankář Samoel. Závěr zápasu přinesl nečekaný tlak hostujícího celku, ale domácí obrana v čele se zřejmě budoucím hráčem prvoligového Dynama České Budějovice Pivoňkou byla pozorná a hubený náskok svého celku pohlídala. Hráči obou mužstev mohou nyní v klidu nastoupit na dovolenou.

Slovan Liberec B - Sparta Krč
Domácí mají jistou záchranu, a proto mohli hrát v klidu. Hosté však měli ještě motivaci, protože před zápasem jim patřilo čtvrté místo a mohli se v případě výhry posunout ještě o příčku výš. Ovšem byli to v minulém kole se zachránivší se domácí, kteří šli zásluhou Robina Dejmka do vedení, které obstaral individuálním průnikem a přesným zakončením ve dvacáté šesté minutě - 1:0. Domácí se nadále snažili a byli aktivnějším celkem, ale tři minuty před koncem poločasu zužitkoval nedorozumění v obraně Liberce Matějka a vyrovnal stav zápasu. Po poločase se domácí snažili strhnout vedení na svojí stranu a loučit se výhrou, ale Stechmüllerův tutový gól vykopl z brankové čáry hostující stoper. Od šedesáté páté minuty začali zlobit i hosté z Krče a brankář Liberce Mareček, který se vytáhl proti střele Viskupa, ale o chvíli později byl krátký na střelu Matějky, který poslal svým druhým gólem v zápase hosty do vedení - 1:2. Domácí se v nastaveném čase ještě dostali do šance, ale Jarkovský trefil místo brány svého spoluhráče. Hosté si výhrou zajistili třetí příčku a v klidu mohou začít letní dovolenou.