Zpět na » ČFL » Vlašim oslavovala, Písek si uřízl ostudu

ČFL - Vlašim oslavovala, Písek si uřízl ostudu

Vlašim oslavovala, Písek si uřízl ostudu © -

0

08.06. - Fotbalisté Vlašimi, kteří mají jisté první místo, si v sobotu zpříjemnili oslavy výhrou nad rezervou Českých Budějovic, naopak druhý Písek si po výkonu proti Královu Dvoru pokazil reputaci.

FC Graffin Vlašim - SK Dynamo České Budějovice B
Úvod zápasu nabídl vyrovnaný fotbal a především boj o střed hřiště. Postupem času se z trávníku stávalo díky hustému dešti kluziště a k vidění tedy byla řada nepřesností na obou stranách. Domácí fotbalisté zahrávali během úvodních patnácti minut hned několik standartních situací, ale ani jedna bohužel neohrozila bránu hostí. V sedmnácté minutě se konečně začalo něco dít, k odraženému míči se dostal domácí Šilhavý a jeho puklice bohužel skončila mimo tři tyče. O dvě minuty později se uvolnil Vamberk a poslal nadýchaný centr na hlavu Bálka, který protáhl barváře hostí, ale zbytečně, hlavička totiž mířila deset centimetrů vedle. Právě v této části zápasu začali přebírat favorizovaní domácí otěže zápasu a jejich mírná převaha vyvrcholila nastřelením břevna, které trefil Lukáš Dvořák. Hráči Dynama se snažili a velmi aktivně si v útoku počínal mladíček Timm, ale když už se dral do pořádné příležitosti, zastavil ho praporek pomezního rozhodčího signalizující ofsajdové postavení. První vážnější šanci si svěřenci trenéra Juráska vypracovali po spolupráci dvojice Jasanský - Kučera, ale posledně jmenovaný zakončil pouze do rukavic brankáře Tomy, který musel být v chladném počasí celkem promrzlý, protože podobné útoky hostů byli ojedinělé. V další akci Dynama hrálo roli počasí, do nadějného brejku se řítila trojice hráčů v purpurovém, ale při centru Rakovan podklouzl a jeho centr ztratil potřebnou přesnost a skončil v autu. Ve čtyřicáté čtvrté minutě napřáhl z třiceti metrů Křeček a při pokusu chytit tuto dělovku brankář Pešula podklouzl a míč mu tak trochu nešťastně propadl do sítě - 1:0. Po následné rozehrávce ukončil rozhodčí první poločas a fotbalisté Graffinu odcházeli do kabin daleko spokojenější.

Začátek druhého dějství žádnou výraznou změnu nepřinesl a Vlašim byla stále nebezpečnějším celkem. Ovšem zakončení se nedařilo, jak dokázal ve čtyřicáté deváté minutě Nešpor, který nejprve prováhal ideální čas pro střelu a celou akci tím zkazil. Ovšem v padesáté sedmé minutě se míč dostal k volnému Dvořákovi, který šikovně obstřelil brankáře Pešulu - 2:0. Domácí byli se svým vedením spokojeni a chvíli se zdálo, že chtějí zápas již jen dohrát a mladíci Dynama se začali dostávat k zakončení, ale ani jedna ze střel nemířila mezi tři tyče. V sedmdesáté druhé minutě se však Rakovan dostal k míči a byla z toho nebezpečná situace, vypálil z hranice vápna a jeho střelu naštěstí vyrazil konečky prstů skvělý Toma, který měl původně sedět na lavičce. Když už se zdálo, že zápas skončí výsledkem 2:0, dostal se do šestnáctky aktivní Kučera, ale při zakončení podklouzl a nepřesnou přízemní střelu z hranice penalty Toma s přehledem chytil. Právě to se hráčům z jihu Čech vymstilo, protože z následného protiútoku se prosadil Balšánek, který zkušeně obstřelil brankáře - 3:0. Poté mohli domácí začít oslavovat.

FC Písek - FK Králův Dvůr
Písek byl v tomto zápase jasným favoritem a konečný výsledek byl jistě pro každého velkým překvapením. Hosté se dostali k první střele, jmenovitě Jiří Bureš a hned z toho byl gól - 0:1. Písek byl opařen a ve dvanácté minutě inkasoval podruhé z kopačky Filipa Tratiny, který vymetl nádhernou střelou pavučinu - 0:2. Bláznivý začátek pokračoval a v patnácté minutě se opět rozvlnila síť, ale tentokrát na druhé straně. Domácí vrátil do zápasu kapitán Zušťák, který snížil na 1:2. V dalším průběhu zápasu se domácí snažili výsledek otočit, ale když v šedesáté minutě proměnil penaltu Kyklhorn bylo hotovo 1:3. Hosté se tak výrazně přiblížili k záchraně a domácí Písek si pokazil reputaci z jinak vydařeného ročníku.

FK Náchod-Deštné - FK OEZ Letohrad
Zápas nenabídl příliš fotbalové krásy možná i proto, že se hrálo o velice cenné body v boji o záchranu. V první půli se dala vyzdvihnout především rána hostujícího Hundáka a hlavička domácího Vodehnala, ale ani jeden z těchto pokusů v síti neskončil, a proto se šlo do kabin za stavu 0:0. Do druhé půle se doslova jako uragán přiřítili domácí, ale ani jedna z jejich tří šancí nebyla proměněna. I další pokusy o dobývání branky Letohradu byli marné a tak zápas skončil remízou 0:0, která ani jednomu týmu nijak výrazně nepomohla k záchraně.

Baumit Jablonec B - Viktoria Žižkov B
Jablonečtí jsou namočeni v boji o záchranu a nic jiného než výhra nepřicházela v úvahu, což také bylo na hráčích vidět. Hned první pohledná fotbalová akce skončila gólem. V šestnácté minutě zakončil kombinaci Hozda - 1:0. O osm minut později se opět radovali domácí, když centr Procházky uklidil do sítě Černý - 2:0. Žižkov zabral a začal také hrozit a byl z toho gól Turka - 2:1. Poté se hra trochu uklidnila a hrálo se především ve středu hřiště. Druhá půle přinesla v sedmdesáté minutě vyloučení hostujícího Brabce. Už se zdálo, že domácí přesilovku nevyužíjí, ale nastavení přineslo dvě branky, postupně se trefil Černý a po něm Pecivý - konečných 4:1. Domácí se přiblížili záchraně, ale jistotu však ještě nemají.

SK Hlavice - SK Sparta Krč
Pro Hlavice důležitý souboj, který jim mohl zajistit jistotu záchrany, nabídl zpočátku vyrovnaný fotbal. Ve třinácté minutě utekl Bokšo, ale samostatný nájezd na branku Krče zakončil pouze do brankáře. Nedáš - Dostaneš, tak tohle fotbalové pravidlo se ukázalo jako pravdivé i v Hlavici, protože o tři minuty později rozvlnil síť přesnou hlavičkou hostující Sedláček - 0:1. Od té doby měli hosté zápas pod kontrolou, ale i přes to se domácí dočkali vyrovnání, když Flachbart proměnil penaltu za faul na Kulhánka - 1:1. V poločasové přestávce domácím hráčům trenér zřejmě domluvil, protože úvod druhé půle byl ve znamení převahy domácích a vedoucí gól z toho dokázal vytěžit Němec - 2:1. Domácí se neradovali z vedení dlouhou, protože Krč po chvíli vyrovnala zásluhou Kočího - 2:2. V závěru měl ještě šanci domácí Martínek, ale bránu minul. Tři minuty před koncem zahrávali hosté standartní situaci, kterou přetavil ve vítězný gól Horkavý - 2:3. Hosté vyhráli naprosto zaslouženě, protože kromě úvodu druhé půle zápasu dominovali.

FK Mladá Boleslav B - FK Slavoj Vyšehrad
O holé přežití bojujícímu Vyšehradu nevyšel úvod zápasu a po šesti minutách hry prohrával díky trefě domácího Bořila - 1:0. Chybu v hostujícího brankáře potrestal ve dvacáté první minutě Zahustel, ke kterému propadl míč po centru Sedláčka - 2:0. Další hrubka hostujícího celku přišla o tři minuty později a Boleslav vedla zásluhou Kadlece již 3:0. Trenér hostí nebyl s hrou svých svěřenců vůbec spokojen, a proto sáhl ke střídání, které zřejmě přineslo snížení Dubským - 3:1. Ovšem po poločasové přestávce si hostující obrana opět neporadila příliš dobře a jen díky brankáři Víškovi se domácí neradovali z gólu. Ovšem za nedlouhou se gólová radost hráčů "Bolky" opakovala počtvrté, protože Zahustel předal míč Bořilovi a ten ho neomylně poslal za záda bezmocného brankáře Vyšehradu - 4:1. Pro domácí celek znamenala tato výhra jistotu záchrany, naopak pro hosty je tato prohra pohromou, protože Slavoj je stále dvě kola před koncem na sestupových příčkách.

Slovan Liberec B - Spartak MAS Sezimovo Ústí
Sestupem ohrožený Liberec hostil v letošní sezoně se trápící Sezimovo Ústí. První čtvrt hodinka zápasu patřila týmu z jihu Čech, ale ani jedna střela neskončila za zády brankáře Hauzra. Ve dvacáté sedmé minutě tlak hostí gradoval střelou Rožbouda do tyče. Ovšem ve třicáté šesté minutě se Kostečka postaral o nápravu, když obešel tři protihráče a zakončil přesnou ranou pod břevno - 0:1. Liberec se k vážnějšímu ohrožení branky soupeře dostal až v padesáté třetí minutě, ale Dostálek mířil nad. V sedmdesáté páté minutě šli hosté do dvoubrankového vedené zásluhou kanonýra Kostečky a s domácími to vypadalo špatně, ale hosté si mysleli, že zápas v klidu dohrají a jak ukázal čas, byl to omyl. Nejprve snížil po centru Radzinevičiuse Dejmek a v nastaveném čase tentýž hráč dokonal obrat, když nejprve v první minutě poslal do sítě Martanův centr a ve třetí minutě nastavení proměnil penaltu - 3:2. Skvělý závěr zápasu posunul Liberec mimo pásmo sestupu, ale nic jistého hráči ze severu Čech nemají.

Slovan Varnsdorf - Buldoci Karlovy Vary
Spíše bojovná první půle přinesla první vážnější šanci až ve čtyřicáté minutě a hned z toho byl gól. Jiří Procházka tečoval šikovně střelu Hyky a poslal domácí do vedení. Ovšem do přestávky mohlo být vyrovnáno, ale Oslovič trefil pouze tyč. Druhá půle mnoho zajímavého nepřinesla a domácí si tři body za výhru 1:0 pohlídali.

Slavia Praha B - Viktoria Plzeň B
Utkání začalo jasnou převahou domácí Slavie a hned v úvodu mohl skórovat Koreš, ale jeho dělovka se do brány nevešla. Ve dvacáté šesté minutě však poslal Balcar do vápna nadýchaný centr, který zužitkoval v úvodní gól zápasu Jiří Studík - 1:0. I ve zbytku prvního dějství měli domácí mladíčci více ze hry, ale gól již nepřidali. Druhou půli začali mírnou převahou hosté a odměnou jim bylo vyrovnání, které zařídil Vitouš - 1:1. V šedesáté páté orazítkoval Hošek tyč, ale o pět minut později využil hrubé chyby hostí Tafat a poslal domácí do vedení - 2:1. Domácí si svůj náskok pohlídali a zvítězili.