Zpět na » ČFL » Vlašim dokázala doma pouze remizovat

ČFL - Vlašim dokázala doma pouze remizovat

Vlašim dokázala doma pouze remizovat © -

0

21.05. - Vloženým středečním kolem pokračovala ČFL. Tentokrát se předehrávalo třicáté čtvrté kolo a v něm dokázal Písek porazit doma Hlavice a díky remíze Vlašimi se Sezimovým Ústím ztrácí na Graffin už zase osm bodů.

Vlašim - Sezimovo Ústí
Do utkání vstoupila lépe Vlašim a již v první minutě zahrávali domácí první rohový kop. Během následujících několika minut byla obrana hostí pod mírným tlakem, ale žádnou vážnější situaci si Graffin nedokázal vytvořit. V osmé minutě se osmělili hosté a mohlo být zle, ale Macha naštěstí vychytal výtečný Toma. Po patnácti minutách se na levé straně uvolnil Švamberg a jeho centr se dostal k volnému Veselému, ale ten nedokázal z jasné pozice zamířit do sítě. Z následného protiútoku zahrozil Mach, který málem využil nepřesné přihrávky na brankáře, ale Toma si s tímto nebezpečím poradil a netradičně hlavou uklidil míč do zámezí. Právě v tomto úseku zápasu byli hosté aktivnějším celkem a další šanci spálil po nepřesném odkopu Křečka Kostečka, kterého vychytal opět Toma. Poté byli diváci svědky řady nepřesností na obou stranách a na další příležitost se čekalo až do třicáté třetí minuty, kdy se k hlavičce po rohovém kopu dostal jeden z domácích hráčů, ale Michňa vytáhl parádní zákrok a podržel svůj tým. Ovšem ve třicáté osmé minutě převzal míč na pravé straně Kabele a skvělý průnik do vápna zakončil přihrávkou na volného Švamberga a ten neměl problém dopravit míč do odkryté svatyně - 1:0. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

Druhý poločas začali opět lépe hosté a byl to opět Kabele, kdo zatápěl hostující obraně. Po jedné z jeho přihrávek se opět sám před bránou ocitl Veselý, ale z malého vápna přestřelil. Od padesáté páté minuty byla opět obrana hostů hodně zatížená, ale Vlašim opět nedokázala svůj tlak zúročit. A tak se v šedesáté osmé minutě dočkalo hosté vyrovnání, ale rozhodčí Damková tuto branku správně kvůli ofsajdu neuznala. Od sedmdesáté minuty si domácí koledovali o vyrovnání. Nejprve nebezpečně pálil Předota, ale jeho dělovku brankář Toma ukryl do rukavic. V sedmdesáté sedmé minutě neudržel Toma míč, ale Horka naložil s nabídnutou šancí mizerně. O dvě minuty později se však Sezimovo Ústí dočkalo, protože centr Martínka dopravil za Tomu Předota - 1:1. Domácí Graffin se ještě snažil zvrátit vedení na svou stranu, ale Vořechovský hlavou rozvlnil pouze boční síť a tak zápas dospěl do remízového výsledku.

Varnsdorf - Dynamo České Budějovice B
Domácí fotbalisté v neděli doma podlehli Vlašimi a v zápase s rezervou Českých Budějovic si jistě chtěli spravit náladu, ale jednoduchý úkol je nečekal, protože v základní sestavě hostů se objevil ligista Homoláč a Hudson. Byli to však hosté, kdo šel ve třicáté osmé minutě do vedení, když míč uklidil k tyči Chod - 1:0. Inkasovaný gól hosty nepoložil a minutu před koncem poločasu zakončil přesně mladíček Timm - 1:1. Ve druhém dějství byl k vidění vyrovnaný fotbal a patnáct minut před koncem šli domácí opět zásluhou Procházky do vedení - 2:1. Ovšem opakoval se scénář první půle a Dynamo v osmdesáté třetí minutě vyrovnalo zásluhou Dobala - 2:2.

Písek - Hlavice
Utkání v Písku začalo zhurta a již ve třetí minutě se trefil domácí Zušťák, který využil hrubku hostujícího brankáře - 1:0. Zápas měli domácí fotbalisté od začátku ve svých rukách, ale starosti domácímu trenérovi udělal zraněný Polodna, kterého musel nahradit Šafařík. Ve třicáté sedmé minutě zahrával domácí Komárek přímý kop a Ondřej Kosoud ho hlavou posunul za záda brankáře Kuliče - 2:0. Druhý poločas se odehrával spíše na polovině hostů a domácí v poklidu mířili za třemi body, což potvrdil v šedesáté osmé minutě stoper Pivoňka, který se trefil po rohovém kopu Komárka - 3:0. Písek si připsal tři body a opět započal stíhací jízdu na vedoucí Vlašim.

Liberec B - Slavia B
První dvacetiminutovka nenabídla příliš pohledný fotbal a diváci se nudili. Možná spící diváky probudil ve dvacáté druhé minutě Dejmek, který prošel obranou Slavie a zamířil jen těsně vedle pravé šibenice. Ve třicáté čtvrté minutě se domácí dočkali gólu, ale rozhodčí pískal ofsajd. Ve čtyřicáté první minutě zjednal nápravu Martan a poslal domácí do vedení. Slavisté se ovšem nevzdali a minutu před koncem poločasu se trefil Kovařík - 1:1. Druhý poločas začal opět nevýraznou pasáží a až v šedesáté minutě hráče probudilo zvonění břevna, které trefil domácí Dostálek. Klíčový okamžik zápasu přišel pět minut před koncem. Hošek fauloval Martana ve vápně a rozhodčí vytáhl z kapsy červený kartonek a ukázal na značku pokutového kopu, který bez problémů proměnil Dejmek - 2:1. Hosté se již na odpověď nezmohli a Liberec si připsal důležité tři body v boji o záchranu.

Mladá Boleslav B - Krč
Nevýraznou první půli prosvětlila čtyřicáté třetí minuta, kdy Řezníček pustil míč Sedláčkovi a ten vystřelil, ale jeho střela skončila v náručí brankáře. Druhá půle nabídla o něco lepší podívanou a v padesáté páté minutě se na třikrát neprosadili hosté. Nejprve Sirový trefil břevno a poté hlavičkoval Horkavý, ale Kubásek vyrazil k Sirovému a ten trefil pouze domácího brankáře. V šedesáté deváté minutě mohli jít do vedení domácí, ale Sedláčkovu střelu lapil hostující brankář. Deset minut před koncem nařídil sudí penaltu ve prospěch hostí a tu trestuhodně zahodil Kounovský a zápas skončil bezbrankovou remízou.

Jablonec B - Plzeň B
V úvodním dějství měl každý tým jednu šanci, ale jak hostující Presl, tak i domácí Patka trefil břevno. Druhý poločas byl na šance skromnější, ale ty dvě klíčové dokázali hráči proměnit. Nejprve se jedenáct minut před koncem trefil domácí záložník Černý a v nastaveném čase zvýšil ten samý hráč na 2:0.

Karlovy Vary - Vyšehrad
Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale v průběhu prvních dvaceti minut získávali domácí mírnou převahu, kterou přetavil v úvodní gól zápasu domácí Geňo, který zužitkoval centr Kotába - 1:0. Hosty inkasovaný gól nepoložil a ve třicáté minutě mohl vyrovnat Kubík, ale bohužel minul branku. Třicáté sedmá minuta přinesla penaltu ve prospěch hostí a zkušeně si s ní poradil Vlček - 1:1. Začátek druhé půle patřil domácím, kteří šli zásluhou Janáčka do vedení. Ve zbytku zápasu si domácí vypracovali ještě několik šancí, ale Velkoborský a po něm Oslovič v koncovce selhali a domácí si připsali tři body za výhru 2:1.

Náchod - Králův Dvůr
Přímý záchranářský souboj nabídl v první půli vyrovnaný zápas, ale domácí si vypracovali přeci jen více šancí a z toho dvě mohli skončit gólem, ale brankář Mojžíš svůj tým podržel. Opakem byl druhý poločas ve kterém hosté dvakrát nastřelili břevno a zápas tedy skončil bezbrankovou remízou a díky ní zůstává Králův Dvůr nadále mimo sestupové příčky.

Letohrad - Žižkov B
V prvním poločase dokázal jedinou šanci svého týmu proměnit hostující Novák a hubený náskok si tým Viktorie Žižkov dokázal pohlídat.