Zpět na » ČFL » Písek se vzdálil vedoucí Vlašimi na deset bodů

ČFL - Písek se vzdálil vedoucí Vlašimi na deset bodů

Písek se vzdálil vedoucí Vlašimi na deset bodů © -

0

18.05. - Fotbalisté Písku podruhé za sebou remizovali, a protože Vlašim dokázala vyhrát v Náchodě, ztrácejí na lídra ČFL již deset bodů a v otázce postupujícího začíná být jasno. Na opačném pólu tabulky se ze sestupových vod odpoutal Králův Dvůr, který doma deklasoval Hlavice 5:1.

Dynamo České Budějovice B - FC Písek
V prvním poločase měli daleko více ze hry hosté a v sedmé minutě postupoval z úhlu sám na brankáře Křížka Polodna, ale jeho střelu naštěstí zablokoval domácí Bambule. Po čtvrt hodině hry se do šance dostali i domácí, Hudsonův centr našel hlavu Kučera a ten poslal Dynamo do vedení, ale pomezní rozhodčí viděl ofsajd a gól tedy neplatil. Ve dvacáté osmé minutě se však diváci na Složišti branky dočkali. Rohový kop do sítě usměrnil ještě dříve obránce Dynama Roman Pivoňka - 0:1. V závěru poločasu mohli domácí vyrovnat, ale Dobal mířil hlavou mimo. V počátku druhého poločasu byla juniorka Dynama lepším týmem zejména po pravé straně, kde hrál rychlonohý ligový záložník Hudson, ale po chvíli se zápas vrátil do režie Písku, který měl několik slibných šancí, ale ani jednu nedokázal proměnit i díky skvělým zákrokům brankáře Křížka. Právě nevyužití těchto šancí hosty mrzelo v osmdesáté deváté minutě, kdy stoper Novák uklidil centr Smolena za brankáře Samoela. Jihočeské derby tedy skončilo remízou a díky výhře Vlašimi v Náchodě se ztráta Písku zvýšila na deset bodů.

Náchod - Graffin Vlašim
Domácí celek byl na vedoucí Vlašim velmi dobře připraven a ztěžovat zakončení měla hostujícím útočníkům pěti členná obrana, která až na střelu Kabeleho, která mířila do tyče, dokázali svou úlohu plnit na sto procent. Hosty musel dvakrát podržet brankář Toma, který vychytal dva samostatné úniky domácího Semeráka. Vlašim byla nebezpečná především ze standartních situací, ale na gól si hostující fanoušci museli počkat až do padesáté čtvrté minuty, kdy se po samostatné akci prosadil Bálek a zajistil hostujícímu celku tři důležité body za výhru 1:0. Právě tímto výsledkem v poslední době končí většina venkovních zápasů Vlašimi, která má nyní desetibodový náskok na druhý Písek a jednoznačně kráčí za postupem.

Letohrad - Mladá Boleslav B
Při hostujícím celku stálo ve druhé minutě zápasu štěstí, protože přímý kop Glose skončil na tyči a následná dorážka Kočího skončila v ochranné síti. Domácí byli i nadále aktivnější, ale gólové odměny se ne a ne dočkat. Druhý poločas byl od toho prvního odlišný, protože iniciativu převzali hosté, kteří mohli jít zásluhou Sedláčka do vedení, ale mladého záložníka vychytal domácí brankář. Právě domácí brankář se vytáhl v šedesáté čtvrté minutě, kdy se přímý kop Sedláčka snášel do šibenice, ale brankář Letohradu tygří skok a ránu vyrazil na roh. To bylo ze strany hostí vše. V osmdesáté minutě se k centru ze strany dostal na malém vápně Kočí a neomylně ho poslal za záda bezmocného Kubáska - 1:0. Hosté mohli vyrovnat v samém závěru, ale Kadlec nedokázal usměrnit míč do sítě a domácí si připsali tři body za výhru 1:0.

Slavoj Vyšehrad - Slavia Praha B
Domácímu Vyšehradu náramně vyšla první dvacetiminutovka, ve které padli dva góly. První zařídil již ve druhé minutě hlavičkující Hendrych a na 2:0 zvyšoval ve dvacáté minutě útočník Jiří Kubík. Hosté byli nervózní a důkazem tomu byli dvě žluté karty v rozmezí deseti minut. Do konce poločasu se hrálo převážně na straně hostujícího celku. Ve druhém dějství se hra vyrovnala a hosté se ještě snažili s výsledkem něco udělat, ale pojistku domácímu celku vystřelil v šedesáté páté minutě Pechar - 3:0. Domácí zápas dohráli v poklidu a po zásluze si připsali tři body.

Králův Dvůr - Hlavice
S domácím celkem bylo zle již po sedmi minutách hry, kde si nešťastně srazil míč do brány brankář Mojžíš a Hlavice se ujali vedení. Tento moment byl pro Cábelíky jednoznačně ránou pod pás a ti se z toho nemohli dostat. Ovšem v patnácté minutě prodloužil přímý kop Tlustý a bylo vyrovnáno - 1:1. Od té doby byli domácí na koni a do vedení šli zásluhou Zajace, který dorazil střelu Fulína - 2:1. Od té doby se hrálo pouze na branku Hlavic a ti jen díky obraně neinkasovali potřetí. Hostující obrana přeci jen před koncem poločasu kapitulovala a Nejepsa přidal třetí gól domácích. I po změně stran byli domácí aktivnější a odměnou za to jim byla branka, kterou vstřelil v sedmdesáté šesté minutě Tratina - 4:1. Hosté byli na odpis a domácí si kráčeli pro tři body. Konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před koncem Nejepsa a připsal si tak druhou branku v zápase. Cábelící se díky výhře 5:1 vyhoupli na první nesestupové místo a mise s názvem záchrana se zdá být reálnější.

Sezimovo Ústí - Krč
Domácí tým vyměnil během týdne trenéra a nový kouč, kterým je Luboš Zákostelský dovedl tým k výhře nad třetím celkem ČFL. A jak k tomu došlo? Začátek zápasu se domácím nepovedl a již ve třetí minutě s nimi mohlo být zle, protože Sirového trestný kop s problémy vyrazil Michňa. Hosté si vytvořili i další šance, ale nejprve Viskupovu střelu vytěsnil Michňa na tyč a poté nechtěně vyzkoušel pozornost svého brankáře stoper Kochlöfl. Domácí celek se dostal do hry až po půlhodině, ale Machův centr nikdo ze spoluhráčů nedokázal šikovně tečovat. Do poločasu se skóre nepohnulo a do kabin se šlo za stavu 0:0. Po změně stran mohl domácí poslat do vedení v šedesáté čtvrté minutě Kostečka, ale jeho penaltu lapil vynikající brankář Hanuš. Ovšem o tři minuty později zavěsil Předota a domácí šli do vedení. Spartak si svůj hubený náskok udržel a připsal si po dlouhé době tři body do tabulky.

Plzeň B - Varnsdorf
První poločas nenabídl nic mimořádného a hrál se vyrovnaný fotbal. Za to druhá půle stále za to. Nejprve v šedesáté minutě zavěsil parádně hlavou Grubhoffer a hosté do vedení - 0:1. Domácí byli jako opaření a v sedmdesáté deváté minutě lovil Houdek míč ze své sítě podruhé, když do prázdné brány uklidil míč Jiroušek - 0:2. O tom, kdo si odveze tři body bylo jasně rozhodnuto. Domácí se zřejmě již viděli v kabině. Když opět udeřil Jiroušek - 0:3. Zasloužené tři body si z Plzně odvezl neustále se lepšící Varnsdorf.

Žižkov B - Liberec B
První dvacetiminutovka zápasu byla vyrovnaná, ale od dvacáté minuty se začali dít věci, nejprve v jednadvacáté minutě vystřihl nůžky domácí Novák, ale bránu netrefil a o tři minuty později zahrál ve vápně Balík rukou a hosté kopali penaltu, kterou bez problému proměnil Dejmel - 0:1. Ve třicáté osmé minutě chtěl Balík svou chybu napravit, ale jeho vynikající střela jen těsně minula bránu Uvarenka. Domácí sice měli šance, ale vázlo jim zakončení. Právě lekci z proměňování šancí dal domácím Dostálek a Liberec vedl 2:0. Ve druhé půli hrála prim domácí Viktorie. Nejprve se do šance prodral Novák, ale branka byla o něco níž, něž by střelec potřeboval. Další možnost ke snížení měl pět minut před koncem Hřebeček, ale ani jeho rána mezi tři tyče nezapadla a hostující Liberec si odvezl velmi cenné tři body.

Karlovy Vary - Jablonec B
Úvod zápasu patřil jednoznačně domácím, ale Geňo a po něm Vondráček nedokázali míč uklidit za Bočoka. Ovšem po půlhodině se domácí mohli radovat, protože přímý kop usměrnil za Bočoka parádní ranou Oslovič - 1:0. Domácí mohli svůj náskok zvýšit v samém závěru prvního dějství, ale Velkoborský přestřelil. Ve druhém dějství se obraz hry nezměnil a domácí svého soupeře jasně přehrávali, ale gól se jim již vstřelit nepodařilo.