Zpět na » ČFL » Vlašim uníká Písku a již má náskok osmi bodů!

ČFL - Vlašim uníká Písku a již má náskok osmi bodů!

Vlašim uníká Písku a již má náskok osmi bodů! © -

0

11.05. - Ještě před několika málo týdny to vypadalo na zajímavý boj o první místo, ale po osudném zaváhání na Krči a víkendové remíze doma s Letohradem sefotbalistům první příčka vzdálila již na osm bodů, tedy stejně jako před začátkem jarní části ČFL.

Písek - Letohrad
Jasným favoritem zápasu byl jistě domácí Písek, a proto byl konečný výsledek 0:0 velkým překvapením. Míso drtivého nástupu Písku přišel trochu laxní začátek a do první šance se dostal hostující celek, ale Bírovu gólovou střelu Samoel vyrazil na roh. Poté se domácí vzpamatovali a začali soupeře přehrávat, ale žádnou vážnější šanci si Písek nevytvořil. Začátek druhé půle mohl přinést domácím hned dvě branky, ale nejprve v padesáté páté minutě Šafárik netrefil odkrytou bránu a o minutu později selhal v koncovce Linhart. V šedesáté čtvrté minutě dostali domácí výhodu jednoho hráče navíc, protože hostující Hundák viděl červený kartonek. Zužitkovat tuto přesilovku mohl v osmdesáté minutě Zušťák, ale jeho hlavička trefila pouze tyč. Poté se v Písku opět červenalo, nejprve dostal červenou kartu domácí Linhart a za chvíli i jeho spoluhráč Malý. V nastavení se ještě Zušťák snažil zařídit penaltu, ale rozhodčí jeho nafilmovanému pádu nevěnoval větší pozornost. Utkání tedy skončilo remízou 0:0

Varnsdorf - Vlašim
Vlašim na jaře prohrála pouze jednou a na půdě rozjetého Varnsdorfu je nečekal nikterak jednoduchý zápas. Ovšem svěřencům trenéra Nádvorníka opět vyšel začátek a ve třetí minutě se prosadil Ondřej Průcha - 0:1. Do dalších šancí se dostali hostující Bálek a Vebr, ale ani jeden nedokázal míč usměrnit za záda domácího brankáře. Domácí postupně vyrovnávali krok a před koncem poločasu mohli udeřit, ale Chod pálil nad. Druhý poločas nepřinesl žádnou vyloženou šanci a hrál se spíše vyrovnaný fotbal. Zápasu by sice více slušela remíza, ale fotbal se hraje na góly a gól dala pouze Vlašim, která již má osmibodový náskok na druhý Písek.

Liberec B - Dynamo České Budějovice B
Beznadějně poslední Liberec přivítal na jaře nevýraznou rezervu Dynama České Budějovice. Byli to právě hosté, kterým se povedl vstup do utkání, a v osmé minutě šli zásluhou Mašáta do vedení - 0:1. O deset minut později mohlo být vyrovnáno, ale Dort střílel těsně mimo bránu. Domácí byli aktivnější a odměnou jim bylo ve dvacáté minutě vyrovnání, které zařídil Dostálek. Jihočeský celek se rychle oklepal a začal se tlačit směrem dopředu, ale kromě velké šance Plišky se do konce poločasu mnoho nestalo. Druhá půle začala přesně jako první. Hostům vrátil vedení Novák - 1:2. Poté vyšlo domácím střídání a nově příchozí Dejmek vyrovnal - 2:2. Než se hosté oklepali z inkasované branky, už to bylo 3:2. Minutu po vyrovnávací brance totiž našel Novotný Dorta a ten upravil na konečných 3:2. Rezerva Dynama opět přišla o body a již pošesté v řadě nevyhrála.

Slavia B - Žižkov B
V posledních kolech rozjeté "béčko" sešívaných si v tomto zápase vybralo slabší chvilku. Nejprve mohl před koncem první půle skórovat hostující Ujec, ale míč poslal pouze do brankáře Berkovce. Druhá půle byla celkem nudná až do osmdesáté minuty, kdy hosty poslal do vedení Vaculík - 0:1. Tímto výsledkem i zápas skončil.

Plzeň B - Sezimovo Ústí
První poločas tohoto utkání byl opravdu smolný pro domácí tým, který měl několik vyložených šancí, které ovšem nevyužili a již to vypadalo na bezbrankový první poločas, ale v poslední minutě se míče ujal obránce Bauer a jeho přímý kop zapadl do vinglu hostující branky - 1:0. V tomto tempu se pokračovalo i ve druhé půli. Snad jen vyložených šancí domácích ubylo a hosté nadále působili neškodně. Pojistka však přišla až v poslední desetiminutovce zápasu, kdy se prosadil obránce Polák - 2:0. Sezimovo Ústí se stále topí v krizi a nic nenasvědčuje zlepšení.

Mladá Boleslav B - Karlovy Vary
Hned v úvodní čtvrt hodině mohl poslat hosty nádhernou ranou do vedení Kubice, ale jeho ránu směřující do šibenice lapil domácí brankář Kubásek. Na další šanci se čekalo do třicáté minuty, kdy po rohovém kopu z otočky pálil jen těsně nad Janíček. Ve druhém poločase se také do první šance dostali hosté, ale Velkoborský nastřelil jen břevno. Další šance, tentokrát domácích již skončila gólem. Fabián udělal místo pro Vizingerovu střelu, která zapadla těsně pod břevno - 1:0. Hosté mohli vyrovnat jen o malou chvíli později, ale Oslovič těsně minul. Další šance hostí skončila na tyči, konkrétně rána Nerada, který i v nastavení trefil pouze tyč a hosté si mohli zoufat. Tomuto zápasu by více slušela výhra hostů, kteří byli daleko aktivnějším celkem.

Jablonec B - Náchod
Souboj Jablonce, který nutně potřebuje každý bod v boji o záchranu a na jaře stále lepším Náchodem nabídl celkem sedm branek. Tu první vstřelil již v první minutě z penalty domácí Mešanovič - 1:0. O čtyři minuty později se trefil jeho spoluhráč Kuželka a ve třinácté minutě další hráč Jablonce, tentokrát Vukovič - 3:0. Tohle bylo opravdu kruté, protože hráči hostí si dohromady nesáhli na míč a již třikrát inkasovali. O nápravu se postaral po dvaceti minutách hry Hudec, který proměnil penaltu - 3:1. Od té doby hráčům střelecký prach zvlhl a na další gól se čekalo až do čtyřicáté třetí minuty, kdy snížil na 3:2 hostující Kotal. Druhý poločas byl výhradně v režii domácího celku, který se dokázal i dvakrát gólově prosadit. O obě branky se postaral Pavel Černý a Jablonec zvítězil 5:2.

Krč - Králův Dvůr
Páteční předehrávka dopadla překvapivě, protože tři body si připsali domácí fotbalisté a hosté si odváželi tři inkasované góly, což až doposud nebylo jejich zvykem. Ovšem kdo by si myslí, že zápas měl jasný průběh, ten se mýlí. Oba celky byly totiž rovnocennými soupeři, ale domácím měli lepší zakončení než hosté. O góly Krče se postarali: Waldhauser, Matějka, Kočí.

Hlavice - Vyšehrad
V úvodu zápasu měli více ze hry domácí, kteří šli také po zásluze do vedení ve třicáté druhé minutě, kdy penaltu proměnil Jan Flachbart - 1:0. Ovšem hosty inkasovaná branka paradoxně nakopla a minutu před koncem první půle bylo vyrovnáno díky trefě Boška - 1:1. Ve druhém dějství si hosté hlídali remízu a jejich obrana byla až do sedmdesáté minuty neprostupná. V sedmdesáté minutě totiž proměnil další penaltu domácí Řehák a zajistil tím tak domácím tři body.