Zpět na » ČFL » Králův Dvůr krůček od záchrany!

ČFL - Králův Dvůr krůček od záchrany!

Králův Dvůr krůček od záchrany! © -

0

04.05. - Fotbalisté Králova Dvora jsou malinkatý krůček od záchrany. Po výhře nad “béčkem“ Plzně jsou jen díky horšímu skóre stále na první sestupové příčce, a pokud budou pokračovat nadále tak jako doposud záchrana je jejich. Opačný pól tabulky je stále jasnou záležitostí Vlašimi, která stále vede tabulku o šest bodů.

Graffin Vlašim - Jablonec B
Zápas začal podle očekávání a již od úvodního hvizdu bylo vidět, kdo je favoritem zápasu. Na první velkou šanci Vlašimi si diváci počkali do desáté minuty, kdy se osamocený Bálek nedokázal ve vápně zorientovat a zakončit. Hosté se snažili hrozit z rychlých brejků, ale právě ty se jim moc nedařili. V šestnácté minutě mohli znovu udeřit domácí, ale přímý kop Křečka proletěl těsně vedle. Po dvaceti šesti minutách hry se přeci jen domácí fanoušci dočkali, když rohový kop usměrnil do sítě kapitán týmu Jiří Petrů. Za další dvě minuty hry se v tutové šanci ocitl Jiří Kabele, ale v koncovce selhal. Další gólová radost přišla po samostatném průniku Kabeleho, který dokázal obejít čtyři hráče hostí a poté přesně zacílit - 2:0. Do konce první půle mohli domácí přidat ještě jednu branku, ale kombinace po oso Vebr - Veselý skončila na obraně Jablonce. Do šaten se tedy odcházelo za stavu 2:0.

Druhá půle začala opět větším náporem domácích a již ve třetí minutě druhého dějství se k hlavičce dostal Bálek, ale netrefil bránu. Jak čas ubíhal hra se pomalu vyrovnala, ale mírně aktivnější byla stále Vlašim, která si vypracovala několik slibných šancí, ale Veselý a po něm Kabele se do sítě soupeře netrefili. Davcet minut před koncem zápasu hosté málem snížili, ale Toma skvěle vyběhl proti hostujicímu Mešanovičovi a jeho střelu vyrazil na roh, který hosté nedokázali zužitkovat a ihned z proti akce zahrozila Vlašim. Dvořák vystřelil na Bočoka ten míč vyrazil nešikovně za sebe a těsně před dobíhajícím Vořechovským odkopl míč do bezpečí Patka. Zápas tedy skončil výhrou domácího celku 2:0.

SK Dynamo České Budějovice B - SK Slavia Praha B
Hostům se vyvedl začátek zápasu a již v první minutě je poslal do vedení exbudějovičák Volešák - 0:1. To nebylo zdaleka vše, o dalších deset minut později se radovali hosté znovu, když nadvakrát překonal brankáře Pešulu Hošek - 0:2. Domácí byli jako opařeni a k první vážnější šanci se dostali až ve druhém dějství, kdy ve čtyřicáté sedmé minutě napálil břevno Mašát. Domácí pokračovali v náporu a to se jim vyplatilo, ve čtyřicáté osmé minutě snížil Kučera, který zužitkoval parádní centr mladíka Timma - 1:2. Hosté také zahrozili, ale Volešák těsně minul. V závěru zápasu se domácí fotbalisté snažili o vyrovnání a mohl se o něj zasloužit Mašát, ale Berkovec ho vychytal. Napínavý zápas tedy skončil výhrou hostů.

Spartak MAS Sezimovo Ústí - SK Slovan Varnsdorf
Domácí celek je v této sezoně v útlumu a místo boje o horní příčky se Sezimovo Ústí motá kole desátého místa a pokud se nic nezlepší, Spartak bude mít záchranářské starosti. Rozdíl mezi prvním sestupovým místem a “Sezimákem“ je pouze čtyř bodový. Zápas proti Varnsdorfu měl být pro domácí jasnou záležitostí a nápravou za minulé zaváhání s Královým Dvorem, ale jak se ukázalo, Ševci dokáží doma podlehnout i Varnsodrfu a to 0:1. O jediný gól se postaral Vlastimil Chod a hosté se díky tomu posunuli na jedenáctou příčku právě před Spartak.

FK OEZ Letohrad - Liberec B
V úvodu zápasu měli více ze hry hosté, kteří mohli jít zásluhou Dejmka do vedení, ale jeho výtečná střela šla mimo tři tyče. Liberec však působil i nadále aktivněji. Ovšem paradoxně šli do vedení domácí fotbalisté zásluhou Gulajeva - 1:0. Ten samý hráč byl tři minuty před poločasovou přestávkou opět na konci gólové akce Letohradu - 2:0. Ve druhém poločase se hrál vyrovnaný fotbal a hosté se snažili s výsledkem něco dělat, ale snížit se jim podařilo až v poslední minutě zápasu, kdy se prosadil výborně hrající Dejmek - konečných 2:1.

Náchod-Deštné - Mladá Boleslav B
V prvním poločase se diváci v Náchodě nudili. Na hřišti nebyla vidět žádná větší příležitost a hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. Za to druhá půle nabídla přestřelku, kterou načal v šedesáté minutě hostující Táborský - 0:1 i druhou branku zápasu obstaral dříve ligový kanonýr Táborský a hosté vedli o dvě branky a vše nasvědčovalo klidnému závěru, ale to se hosté přepočítali v osmdesáté minutě zavelel k obratu Brzezina - 1:2 a v nastaveném čase vyrovnával Eimer - konečných 2:2.

Slavoj Vyšehrad - Sparta Krč
Pražské třetiligové derby začalo lépe pro domácí Slavoj, který šel po čtvrt hodině do vedení, o které se postaral Oudahara - 1:0. Do poločasové přestávky měli domácí více ze hry a drželi Krč daleko od své branky. Jak dobře začal pro domácí první poločas, tak pro hosty začal ten druhý. V padesáté druhé minutě vyrovnával Kordiak - 1:1. Domácí celek se sice snažil zvrátit vedení na svou stranu, ale nepodařilo se a zápas skončil remízou 1:1.

Karlovy Vary - FC Písek
V Karlových Varech se od začátku zápasu hrál vyrovnaný fotbal a ta nejdůležitější chvíle přišla před koncem prvního dějství, kdy domácí Vondráček poslal půl metru za hranicí velkého vápna k zemi Polodnu a sudí k překvapení všech odpískal penaltu, kterou nejlepší střelec penalt, Zušťák proměnil - 0:1. Domácí šli do druhé půle s odhodláním minimálně vyrovnat a na jejich hře to bylo znát, ale branku Samoela nikterak neohrozili. To přišlo až v sedmdesáté čtvrté minutě, ale Oslovič trefil z přímého kopu pouze tyč. Ve zbytku zápasu si Písek svůj náskok pohlídal a již po několikáté v probíhajícím ročníku zvítězil 1:0 díky pokutovému kopu.

Viktoria Žižkov B - Hlavice
První poločas nabídl fotbalovou nudu a jediná šance se zrodila po půlhodině hry, ale domácí Hřebeček nedokázal usměrnit míč přesně za Kuliče. Začátek druhé půle byl také nezáživný a hrát pořádně se začalo až v sedmdesáté minutě. Od té doby se Hlavice dostali pod tlak a vyvrcholením místy až drtivého tlaku domácích byl osmdesáté páté minutě gól Ujce - 1:0. O tři minuty později zacílil přesně Gnahoui - 2:0. Závěrečné minuty také přinesli branku, na 3:0 upravil opět Gnahoui. Hosté museli odjíždět hodně zklamaní, protože celý zápas drželi alespoň bodovou naději a v závěrečné pětiminutovce inkasovali hned třikrát.

Králův Dvůr - Viktoria Plzeň B
Cábelící zvládli veledůležitý zápas a díky Janu Kyklhornovi jsou jen o skóre za Jabloncem B, který okupuje první nesestupové místo v tabulce.