Zpět na » ČFL » 25. kolo: Cábelíci se blíží záchraně, Písek má stále ztrátu 6-ti bodů

ČFL - 25. kolo: Cábelíci se blíží záchraně, Písek má stále ztrátu 6-ti bodů

25. kolo: Cábelíci se blíží záchraně, Písek má stále ztrátu 6-ti bodů © -

0

27.04. - Fotbalisté Králova Dvora se díky výhře v Sezimově Ústí přiblížili k nesestupovým příčkám a celkem reálně po nich tým od Berouna pokukuje. Na špici tabulky se přes víkend nic nezměnilo, protože Vlašim vyhrála v Mladé Boleslavi 1:0 a Písek i přes výhry nad Náchodem ztrácí i nadále šest bodů.

Spartak Sezimovo Ústí - Králův Dvůr
Opravdu povedený vstup do zápasu zažili hosté. Hned v páté minutě tečoval míč do sítě Kyklhorn - 0:1. Domácí jako byli opaření a Králův Dvůr přidal ve dvacáté třetí minutě další branku zásluhou Patrika Zajace - 0:2. Domácí opravdu nebyli ve své kůži, ale hra se vyrovnala. O poločasové přestávce proběhla v kabině domácích jistě velká smršť, protože po minutě druhého dějství snížil Kostečka - 1:2. V padesáté minutě bylo dokonce vyrovnáno, když se střelou z hranice vápna prosadil opět Kostečka - 2:2. Zápas byl tedy ještě zajímavý a tuto skutečnost umocnilo vyloučení hostujícího Gabriela. Ovšem domácí nedokázali využít tuto přesilovku a v šedesáté druhé minutě poslal hosty opět do vedení Beutel - 2:3. Snaha Spartaku o zvrácení nepříznivého skóre byla sice velká, ale kýženého vyrovnání domácí nedosáhli a Cábelíci vezou nečekanou výhru, která je přiblížila nesestupovým příčkám na rozdíl bodů.

Mladá Boleslav B - Graffin Vlašim
Úvod zápasu patřil hostům, kteří se zásluhou Bálka šli do vedení - 0:1. Na další větší příležitost se čekalo až do třicáté osmé minuty, kdy výtečně vystřelil Bálek a domácí brankář míč vyrazil do míst, kde stál Jiří Kabele a jeho centr se dostal k Veselému, který však bránu trestuhodně přestřelil. Domácí se v prvním poločase nedostali k vážnějšímu ohrožení hostujícího brankáře Tomy. Ve druhém poločase se pokračovalo v nastoleném tempu a opět to byli hosté, kteří zahrozili, ale Veselého střela se neujala. Do konce zápasu si Vlašim svůj náskok pohlídala a po skončení zápasu se jejich fanoušci mohli radovat ze zisku tří bodů a udržení šestibodového náskoku před druhým Pískem.

Písek - Náchod-Deštné
Písek nechal v úvodu zápasu zapomenout na středeční nezdar v zápase na Krči a již v sedmé minutě zápasu šel do vedení zásluhou Komárka, který zakroutil míč přímo k tyči - 1:0. V zápětí mohl skórovat opět Písek, ale brankář hostí Kobos předvedl parádní zákrok. V dalším průběhu první půle měli domácí jasnou převahu, ale další branku nepřidali. Ve druhém dějství se hra hostí zlepšila a výsledkem jejich snahy bylo vyrovnání Vodehnala v šedesáté druhé minutě - 1:1. O tři minuty později se do šance dral domácí Komárek, ale branku přestřelil. Písek se snažil zvrátit výhru na svou stranu, ale nedařilo se. Ovšem dvacet minut před koncem převzal míč Polodna a chladnokrevně zakončil - 2:1. Písečtí si od té doby svůj těsný náskok hlídali a nakonec se radovali ze zisku tří bodů.

Slavia Praha B - Letohrad
Slávistické béčko za sebou mělo před tímto zápasem úspěšnou sérii zápasů a tudíž bylo jasné, že je jednoznačným favoritem proti předposlednímu Letohradu. Zápas začal v poklidném tempu a v první dvacetiminutovce stojí za zmínku jen střela domácího Vaňka. Po necelé půlhodině se diváci branky dočkali. Po hrubé chybě Studíka předložil Bíro míč před Kříže, který neměl problém prostřelit domácího brankáře - 0:1. Ve třicáté šesté minutě měli hosté další důvod k radosti, když hrubou chybu domácího brankáře potrestal opět Kříž - 0:2 a s domácími to vypadalo hodně špatně a ti reagovali střídáním těsně před koncem první půle. V poločase druhém patřil úvod Slavii, která snížila zásluhou Hoška, kterým byl právě tím střídajícím hráčem z konce úvodního dějství - 1:2. Očekávaný tlak domácího celku nepřišel a těsně před koncem zápasu mohl umocnit výhru letohradu Hundák, ale jeho pokud kryl domácí brankář. Letohrad si ze Strahova odvezl naprosto zaslouženě tři body a má ještě šanci na záchranu.

Hlavice - Dynamo České Budějovice B
V úvodu zápasu se hrál vyrovnaný fotbal, který přinesl gól až po tři a čtyřiceti minutách, kdy se prosadil Dobal - 0:1. Tímto výsledkem také skončil první poločas. Úvod druhého dějství přinesl vyrovnání, které zařídil proměněnou penaltou Flachbart - 1:1. Domácí chtěli jednoznačně zvítězit a podle toho také vypadalo dění na hřišti. Tento tlak využili domácí osm minut před koncem a Svojtka vystřelil pro Hlavice tři body - 2:1.

Sparta Krč - Žižkov B
Pražské derby dvou třetiligových, ve kterém byla jasným favoritem domácí Krč, která však tuto roli nepotvrdila. V prvním poločase měli domácí mírnou převahu a tu dokázal devět minut před koncem prvního dějství proměnit v gól Sedláček - 1:0. Žižkovští se snažili především v druhém poločase o vyrovnání, ale marně, protože domácí obrana pracovala výborně. Ovšem přeci jen se našla skulinka, kterou minutu před koncem zápasu využil Coera a zajistil hostům bod.

Slovan Liberec B - Buldoci Karlovy Vary
Úvodní dvacetiminutovka nepřinesla mnoho vzruchu a mírnější převahu měli hosté. První vážnější střela přišla až ve dvacáté sedmé minutě, kdy brankáře Liberce vylekala střela Tichoty. Čtyři minuty před koncem poločasu se mohli hosté radovat, ale gól mohli vstřelit domácí. Domácí obránce Jarkovský se totiž snažil odkopnout míč, ale ten se mu svezl a trefil břevno vlastní branky! Ve druhém poločase domácí zabrali a odměnou jim byl gól Martana - 1:0. Od té doby si domácí hlídali svůj těsný náskok a hosté se marně snažili o vyrovnání. Liberec se sice neposunul s posledního místa, ale díky třem bodům si drží naději na záchranu.

Viktoria Plzeň B - Slavoj Vyšehrad
První poločas toho zápasu se nemusel vůbec hrát, protože ani jeden z týmů se nedostal k nebezpečnějšímu zakončení. Za to druhá půle stála za to. Nejprve se v šedesáté druhé minutě prosadil hostující Nadrchal, který předvedl parádní průnik - 0:1. O šest minut později se udála nevídaná věc. Rozhodčí odpískal hodně přísnou penaltu, kterou proměnil hostující Penner - 0:2. Vše nasvědčovalo tomu, že všechny body budou patřit hostům, ale domácí předvedli perfektní závěr zápasu. Nejprve v osmdesáté deváté minutě snížil Dvořák a v nastavení zařídil remízu Polák - konečných 2:2.

Slovan Varnsdorf - Jablonec B
Ve Varnsdorfu byl v první půlhodině vidět spíše vyrovnaná hra s minimem střel. První vážnou situaci si ve třicáté osmé minutě vypracovali domácí, ale Kotišova technická střela skončila těsně vedle. Ve druhém poločase byl více aktivní hostující celek a v sedmdesáté třetí minutě šli hosté díky Mešanovičovi do vedení - 0:1. Domácí se snažili o rychlou odpověď, ale větší tlak si vytvořili až těsně před koncem zápasu. Právě z tohoto tlaku vytěžili domácí vyrovnání, které zařídil Jirout - konečných 1:1.