Zpět na » ČFL » Písek se rozsypal v Krči a Vlašim opět vede o šest bodů

ČFL - Písek se rozsypal v Krči a Vlašim opět vede o šest bodů

Písek se rozsypal v Krči a Vlašim opět vede o šest bodů © -

0

23.04. - Ve středeční předehrávce třicátého třetího kola ČFL zavítal Písek na hřiště Sparty Krč, kde utrpěl debakl 1:3. Naopak Vlašim čekal na první pohled jednoduchý úkol a to zvítězit v Králově Dvoře, kde se Blanickým rytířům podařilo zvítězit a odskočit Písku na šest bodů.

Králův Dvůr - Graffin Vlašim
V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal a první gól hostí měl na hlavě Veselý, ten však hlavičkoval těsně nad bránu. Od té doby byla Vlašim směrem dopředu nevýrazná. Domácí si první příležitost vytvořili po půlhodině hry, kdy střílel Tratina, ale pozorný Toma vyrazil jeho skvělou střelu na roh. Těsně před koncem poločasu se ke střele dostal domácí Zmeškal, ale jeho křižná střela mířila do ochranné sítě.

Druhý poločas byl daleko zajímavější. Hned po pěti minutách se prosadil Nešpor, jehož parádní technická střela zapadla do růžku domácí svatyně - 0:1. Domácí ve druhé půli nestíhali a hráčů Vlašimi bylo najednou plné hřiště. Vydařený úvod druhého dějství potvrdil hostující Veselý, který s pomocí teče domácího obránce zvýšil již na 0:2. O výsledku bylo téměř rozhodnuto, ale v šedesáté první minutě dokázali domácí snížit, po trestném kopu uklidil míč do sítě Tlustý - 1:2. V dalším průběhu zápasu byl v hlavní roli právě střelec Tlustý, který se musel po dvou žlutých kartách jít předčasně pod sprchy. I přes početní nevýhodu se domácí snažili vyrovnat a hrozili především ze standardních situací, ale hostující obrana v čele s Dušanem Lizákem pracovala dobře. V samém závěru mohli hosté svůj náskok ještě zvýšit, ale sólisté Bálek a Veselý své šance neproměnili. Později se neujala ani střela Křečka a zápas tedy skončil - 1:2. Po ukončení zápasu vypukla v sektoru hostujících fanoušků euforie a nadšení, protože se dozvěděli že Písek prohrál v Krči a Vlašim získala zpět svůj šestibodový náskok.

Sparta Krč - FC Písek
Po sobotní výhře ve Vlašimi byl Písek jednoznačně favoritem a to potvrdil především ve třicáté sedmé minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil Pivoňka - 0:1. Ovšem domácí to nesrazilo a o minutu později bylo srovnáno. Brankář Samoel trefil při výkopu Kočího, který neměl problém skórovat - 1:1. Úvod druhé půle také patřil hostům, v padesáté sedmé minutě se po brejku prosadil opět Kočí a Krč vedla 2:1. Písek se sice snažil, ale k vyrovnání se nedostal a domácí udeřili ještě jednou. V samotném závěru zápasu se prosadil Matějka, který stanovil skóre na konečných 3:1. Písek tedy opět ztrácí na vedoucí Vlašim šest bodů.

Dynamo České Budějovice B - Letohrad
Na své kolegy z “béčka“ se přijelo na Složiště podívat hned několik hráčů ligového Dynama a ti v první půli viděli převahu domácího celku a snahu Letohradu odvést si alespoň bod. Tlak domácích se ke konci půli stupňoval, ale bránu hostí s nepodařilo pokořit. Ve druhém poločase se odehrával stejný scénář. Domácí se mohli radovat v sedmdesáté minutě, ale Novák trefil pouze tyč. Hosté si tedy odvezli svůj tolik kýžený bod z remízu 0:0.

Plzeň B - Mladá Boleslav B
V souboji rezerv ligových mužstev byla úspěšnější ta hostující. V první půli vše nasvědčovalo výhře domácího celku, ale první gól paradoxně padl až v samém závěru poločasu díky hostujícímu Řezníčkovi - 0:1. Obraz hry byl ve druhé půli zcela stejný a domácí i přes svůj tlak inkasovali a to v sedmdesáté osmé minutě, kdy přímý kop usměrnil do sítě Pecka - 0:2. Třetí pomyslný hřebíček do rakve domácích zatloukl Kadlec - 0:3. Hosté si tak odváží cenné tři body a v neděli se je budou snažit potvrdit doma proti vedoucí Vlašimi.

Slavia B - Varnsdorf
Zápas, který měl od úvodu jasného favorita. Domácí na svého soupeře vlétli a již po dvaceti minutách hry to bylo 2:0. Nejprve se prosadil Kobler a po něm Kovařík. Po třiceti minutách to mohlo být klidně 3:0, ale Hošek trefil pouze tyč. Slavisté pokračovali v náporu, ale branku se jim již do konce poločasu vstřelit nepodařilo. Na začátku druhého dějství se prosadili i hosté, kteří snížili zásluhou Grubhoffera - 2:1. Ovšem známka k náporu hostí to nebyla. Hra pokračovala v režii domácích, kteří umocnili své vítězství dvanáct minut před koncem, kdy Vaněk předvedl sólo akci a chladnokrevně ji zakončil - konečných 3:1.

Hlavice - Liberec B
Severočeské derby nabídlo v první třicetiminutovce vyrovnaný fotbal, ale poté začali úřadovat hosté a sedm minut před koncem poločasu šli do vedení, když se prosadil Martan - 0:1. O tři minuty později bylo vyrovnáno, penaltu proměnil domácí Martínek - 1:1. Ještě do konce poločasu opět vedli hosté. Ligový útočník Radzinevičus vrátil hostům jednobrankové vedení - 1:2. Začátek druhé půle patřil hostům, kteří se v padesáté páté minutě opět prosadili, konkrétně Hochmeister - 1:3. O deset minut později si na udělal Hochmeister další zářez, když zužitkoval výtečnou přihrávku jednoho ze svých spoluhráčů - 1:4. Od té doby se v Hlavicích nikdo ze vstřelené branky neradoval a hosté si odvezli tři body, ale i přes to zůstávají poslední.

Sezimovo Ústí - Jablonec B
Ve vyrovnaném zápase diváci žádnou branku neviděli a hosté si vezou bod za remízu 0:0.

Slavoj Vyšehrad - Náchod-Deštné
Na Vyšehradě se vše podstatné odehrálo v prvním poločase. Domácí šli do vedení po dvaceti pěti minutách hry zásluhou Kubíka - 1:0. Ve druhém dějství měli domácí mírně navrch, ale ani jedna ze střel již brankou neskončila.

Žižkov B - Karlovy Vary
Utkání ovlivnila devátá minuty, kdy viděl červenou kartu za faul na unikajícího Novotného hostující Janáček. Žižkov byl od té doby jasně aktivnějším, ale paradoxně to byli hosté kdo se dostal do šance, ale Kotáb hlavou trefil pouze svého spoluhráče Velkoborského, který se snažil clonit brankáři. V třicáté osmé minutě se radovali domácí, kdy Folwarczny - 1:0. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0. Ve druhém poločase se opět do šance protlačil hostující Kotáb, ale domácí brankář vytáhl skvělý zákrok. Ovšem to bylo od hostů vše. Od té doby se hrálo převážně na polovině hostů. Domácí mohli v závěru svůj náskok zvýšit, ale ani jedna příležitost nebyla využita.