Zpět na » ČFL » 20. kolo: Krč zaváhala doma s Náchodem, Jablonec porazil Slavii B

ČFL - 20. kolo: Krč zaváhala doma s Náchodem, Jablonec porazil Slavii B

20. kolo: Krč zaváhala doma s Náchodem, Jablonec porazil Slavii B © -

0

30.03. - Dvacáté kolo ČFL přineslo jedno opravdové překvapení, které čekal málo kdo. Krč totiž na domácí půdě podlehla o záchranu bojujícímu Náchodu, který si z Prahy odvezl tři body za výhru 1:0. Vlašim zajížděla do Hlavic, kde vyhrála též 1:0. Na jaře rozjetý Králův Dvůr uhrál v neděli bod za remízu 2:2 s rezervou Dynama České Budějovice.

SK Sparta Krč - FK Náchod-Deštné
V minulém kole dostala Krč ve Vlašimi tři branky a doma s Náchodem si jistě chtěla spravit reputaci a zvítězit. V prvním poločase měla Krč územní převahu, ale pozorná obrana Náchoda nepustila Spartu do žádné vážnější situace, která by zaváněla brankou. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:0. Nástup do poločasu druhého se nepovedl domácím a již po dvou minutách druhého dějství rozvlnil síť za brankářem Hanušem po pěkné akci hostující Michal Gross - 0:1. Pro hráče Krče to byla krutá rána a po inkasované brance působili zakřiknutě. Postupem času, ale začali domácí Náchod přehrávat, ale opět ztroskotali na velmi pozorné obraně hostí. Ti si svůj hubený náskok pohlídali až do konce zápasu a odvezli si z Prahy tři důležité body za výhru 1:0.

SK Hlavice - FC Graffin Vlašim
Utkání začalo velmi svižně a v deváté minutě zahrávali hráči Vlašimi rohový kop, který dokázal hlavou poslat za záda domácího brankáře Křeček - 0:1. Vlašim i na nekvalitním terénu dokázala svého soupeře přehrávat a to hlavně svou bojovností. Ovšem i Hlavice dokázali občas zahrozit, ale pokud se někdo z hráčů Hlavice dostal ke střele, tak mířil většino vedle. Čím déle se hrálo, tím horší byl stav hrací plochy, která před koncem prvního poločasu vypadala spíše jako oraniště. Ve druhé půli se do šance dostal Zdeněk Vořechovský, ale jeho bomba skončila na tyči branky Hlavice. Další šance spálili Bálek se Švamberkem a Vlašim byla opět týmem, který byl více vidět. Ovšem před koncem zápasu se Graffin dostal pod tlak. K vyrovnání měli domácí nejblíže po jedné ze schrumáží před brankářem Tomou, ale ten byl pozorný. I díky němu si Vlašim odváží z Hlavice tři body.

Spartak MAS Sezimovo Ústí - FK OEZ Letohrad
Sezimáku se nevydařilo minulé utkání v Karlových Varech a doma proti poslednímu celku si museli udobřit své fanoušky. Již v patnácté minutě se mohli domácí radovat, ale Mourově hlavičce chybělo několik centimetrů. O minutu později se skóre měnilo. Hosté se dostali před branku Sezimova Ústí a Honkovu střelu brankář vyrazil a Kočí dorážel do prázdné branky - 0:1. V devatenácté minutě se trefili i domácí, ale branka nebyla pro ofsajd uznána. O pár minut později vstřelili gól z ofsajdu i hosté. Do konce poločasu byli domácí aktivnější a snažili se o vyrovnání. To ovšem nepřišlo a do šaten odcházeli spokojenější hráči hostů. Po zahájení druhého dějství domácí na svého soupeře doslova vlétli a v padesáté třetí minutě zařídil vyrovnání Horka - 1:1. Od té doby se hosté zaměřili převážně na defenzivu, ale nekonal se úplný beton. K rychlým brejkům byli připraveni oba útočníci Letohradu. Brejkových situací se mnoho nerodilo a domácí neustále bušili do svého soupeře, který povolil až v osmdesáté páté minutě, kdy tři body domácím zařídil svou trefou Mach - konečných 2:1.

Slovan Liberec B - FK Mladá Boleslav B
Souboj rezervních týmů byl ovlivněn reprezentační přestávkou. Na obou stranách totiž nastoupilo několik hráčů ligových výběrů. Za Liberec to byli: brankář Hauzr, v poli Radzinevičius, Frjlach a Smetana. Za hosty: Dittrich, Kudela a Opiela. Zápas ovlivnila již třináctá minuta, kdy byl po zásluze vyloučen brankář Hauzr a následnou penaltu proměnil ligista Opiela - 0:1. Ve dvacáté čtvrté minutě zahrávali hosté přímý kop a zapomenutý Chramosta poslal hosty do dvoubrankového vedení - 0:2. Domácí hrající pouze o deseti hráčích již nemohli pomýšlet na nějaký zvrat, ale snažili se alespoň o snížení. Toho se do přestávky nedočkali a do šaten se odcházelo za stavu 0:2. Začátek druhého poločasu opět poznamenal faul domácího brankáře Uvarenka na útočníka hostí ve vápně, tentokrát se vše obešlo bez karty, ale penalta se kopala. Tu bez problému proměnil hostující útočník Michal Sedláček - 0:3. Domácí od té doby působili odevzdaně a utkání dohrávali spíše jen z povinnosti. Hosté drželi míč převážně na své útočné polovině a domácím ho zapůjčovali málo. Poslední branku zápasu přidal po krásné kombinaci v šedesáté páté minutě Schubert - 0:4. Od té doby se skóre již neměnilo a obraz hry byl stejný jako před čtvrtým gólem Boleslavi, která se odvezla tři body za výhru 4:0.

FK Slavoj Vyšehrad - Viktoria Žižkov B
Pražské derby třetiligových celků nabídlo v prvním poločase vyrovnaný fotbal s minimem šancí. Njelepší šanci měl po půlhodině hry domácí Matuszny, ale jeho střela trefila dobře stojícího brankáře Koláře. Do konce poločasu se hrálo především ve středu hřiště. Do druhého poločasu vlétli domácí a již po minutě se radovali. Záložník Pechar se uvolnil a jeho střelu nedokázal Kolář chytit - 1:0. O deset minut později to bylo o dvě branky, záložník Frohna napřáhl a i jeho střela skončila za zády Koláře - 2:0. Hosté na tuto situaci zareagovali střídáním Turka za Ujce, který působil především v druhé půli zakřiknutě. Toto střídání se ukázalo jako výtečné. Právě Turek stál na začátku gólové akce, kterou zakončil obránce Hruška - 2:1. Utkání dostalo nový náboj a pět minut před koncem zápasu nebyli hosté daleko od vyrovnání, ale Víšek trefil pouze boční síť. Vyšehrad tedy ubránil výhru 2:1 a připsal si tři body do tabulky.

FC Viktoria Plzeň - Buldoci Karlovy Vary
Západočeské derby gólově načal po dvaceti minutách hry domácí ligový kanonýr Jiří Mlika - 1:0. Od té doby střelecký prach všem zvlhl a pokud se některý ze soupeřů dostal ke střele, tak mířila většinou vedle. Přesně zacílil až v šedesáté druhé minutě Jakub Dvořák. V tu chvíli došla kouči hostů trpělivost a reagoval střídáním. Stejný tah udělal i domácí trenér, ale tomu nedošla trpělivost. V té chvíli to vypadalo jako závody o to kdo vystřídá vícekrát. Nakonec střídací souboj dopadl remízou 2:2. Ovšem skóre zápasu se měnil v zápětí. Devět minut před koncem přidal třetí branku Plzně Navrátil - 3:0. O dvě minuty později se domácí trenér rozhodl udělat něco i se stavem ve "střídacím duelu" a vystřídal potřetí. Na toto střídání již hosté nereagovali. Domácí tým tedy vyhrál fotbalový zápas 3:0 a "střídací duel" 3:2.

FK Králův Dvůr - SK Dynamo České Budějovice B
Zápas začal podle očekávání náporem domácích fotbalistů, kteří svého soupeře přehrávali a během prvního dějství si vytvořili několik zajímavých okamžiků. Právě jeden z těchto okamžiků dokázal v patnácté minutě proměnit v úvodní gól Tratina, kterého našel dobrou přihrávkou Zajac - 1:0. Hosté svého soupeře příliš nepřehrávali, ale i přes tento fakt se o vyrovnání zasadil Vladimír Dobal, který poslal dělovku z přímého kopu přímo do "vinglu" domácí branky - 1:1. Ve druhém poločase se hosté začali více snažit a bylo to vidět i na předváděné hře. Domácí se nedostávali tak často na polovinu Dynama, ale skóre se neměnilo. Až minutu před koncem poslal domácí do vedení kanonýr Kyklhorn - 2:1. Domácí byli tímto stavem uspokojeni a právě to se jim stalo osudné. V poslední minutě zahrávalo Dynamo rohový kop a obránce Bambule zajistil hostům bod za remízu 2:2.

Slovan Varnsdorf - FC Písek
Utkáni začali lépe hosté z jihu Čech a hned ve třetí minutě hlavičkoval nebezpečně Polodna. Domácí také zahrozili, ale nebezpečný centr Hyky zkrotil hostující brankář. Osudový okamžik celého zápasu se stal v šestnácté minutě, kdy byl Pravda ve vápně domácích faulován a následnou penaltu proměnil Polodna - 0:1. V dalším průběhu prvního poločasu byla ve hře Varnsdorfu vidět spousta nepřesností a hosté byli lepším celkem. O poločase proběhla v šatně domácích zřejmě hlasitá debata a obraz hry ve druhém poločase se úplně změnil. Domácích bylo najednou plné hřiště a začali se tlačit k brance Písku, ale gólová tečka tomu chyběla. Vedení mohl navýšit v šedesáté minutě Polodna, ale nadějný brejk nedotáhl do gólového zakončení. Ke konci zápasu se Písek dostal pod tlak domácích, ale obrana v čele se zkušeným Peroutkou nápor ustála a Písek si z Varnsdorfu odváží tři body.

Slavia Praha B - Baumit Jablonec B
Za deštivého počasí se mohli z vedení radovat domácí, ale Ivana nedokázal v sedmé minutě proměnit penaltu. Právě tento okamžik se stal osudným. hosté totiž o pět minut později udeřili. Brejk dotáhl do gólové podoby Šisler - 0:1. Od té doby se začali snažit domácí, ale hlavičky Kovaříka a Javorka cíl nenašly. Po půlhodině hry se opět radovali hosté. Jablonec poslal do dvoubrankového vedení hlavičkou Patka - 0:2. Domácí byli jako opaření a do poločasu se na nic nevzmohli. Ve druhé půli se hra domácích o něco zhoršila a nebezpečnou situaci měl v padesáté páté minutě na svědomí hostující Kuželka, ale jeho střela orazítkovala tyč. Domácí celek se přeci jenom dočkal snížení. V sedmdesáté čtvrté minutě se o něj postaral Jablonský - 1:2. Do konec zápasu se na hrací ploše nic závažného nedělo a hosté si pohlídali svůj náskok.