Zpět na » ČFL » 18. kolo: Vlašim stále první, Králův Dvůr si polepšil

ČFL - 18. kolo: Vlašim stále první, Králův Dvůr si polepšil

18. kolo: Vlašim stále první, Králův Dvůr si polepšil © -

0

16.03. - První jarní kolo ČFL bylo opravdu velmi zajímavé. Nejvíce lákal duel mezi Slavií B a Pískem, který vyhráli fotbalisté z jihu Čech. Vlašim si z Plzně odvezla pouze bod, ale i nadále zůstává na prvním místě s pěti bodovým náskokem. Na opačném pólu tabulky se pořadí měnilo. Díky výhře se z posledního místa vyhrabal Králův Dvůr a jeho místo zaujal Letohrad.

Viktoria Plzeň B - Graffin Vlašim
Domácí celek zařadil do sestavy tři hráče "áčka", ale ani tito borci nezískali před soupeřem respekt. Naopak hráči Graffinu již od začátku zápasu udávali hře tempo a prezentovali se především výbornou kombinací. Z této hry vyplívala řada brankových příležitostí, které zůstávali trestuhodně nevyužité. Největší šanci prvního poločasu spálil nově příchozí Bálek, který nedokázal překonat domácího brankáře Houdka. Dokonce ani Vořechovský nedokázal výtečně chytajícího Houdka po samostatném úniku překonat. Ve druhé půli byl obraz hry velmi podobný té z prvního poločasu a se zakončením to bylo možná o něco horší. Tentokrát hráči z pod Blaníka spíše přestřelovali branku a to dokonce z malého vápna! Trenér Vlašimi nemohl hráčům nic po herní stránce vytknou, ale to zakončení. Vlašim tedy zůstává nadále první, ale její náskok se o bod zmenšil. Druhá Krč ztrácí na první místo pět bodů a příští kolo se představí právě první Vlašim proti Krči.

SK Sparta Krč - FK Baumit Jablonec B
V tomto zápase vstupovali do zápasu jako favorité fotbalisté Sparty Krč. Ostatně tuto roli na nepříliš kvalitním terénu domácí nepotvrzovali a především v prvním poločase měli více ze hry hráči Baumitu. Slibný útok hostí ve třicáté páté minutě zastavil nedovoleným zákrokem domácí Kočí, který byl po právu potrestán žlutou kartou. Do poločasu se diváci žádné branky nedostali a do šaten se šlo za stavu 0:0. Do druhého poločasu nastoupila znovuzrozená Krč. Hráči zlepšili hru především v záložní formaci a důsledkem zvýšené aktivity Krče byla první branka zápasu, kterou z přímého kopu v šedesáté sedmé minutě obstaral Marian Viskup - 1:0. O tři minuty později nedokázal udržet hostující Mešanovič nervy na uzdě a mimo hru napadl protihráče a rozhodčí bez váhání vytáhl z kapsy červenou kartu. Oslabení hosté inkasovali ještě jednou a to v osmdesáté minutě, kdy brankář Jablonce upustil míč a v chumlu hráčů se nejlépe zorientoval Jaroslav Waldhauser - konečných 2:0.

Slovan Varnsdorf - Slovan Liberec B
Záchranářský souboj ve kterém šlo opravdu o hodně a lépe ho zvládli fotbalisté Varnsdorfu, kteří se již ve třetí minutě utkání ujali vedení, na vynikající přesnou přihrávku Křemena si počíhal Jiří Procházka a sám před brankářem se nemýlil - 1:0. Po vstřelené brance domácím narostly křídla a i nadále hráli velice aktivně a snažili se zvýšit svůj náskok. Ten mohli fotbalisté Varnsdorfu získat v patnácté minutě, ale tyč zachránila Liberec od další pohromy. Ve zbytku první půle stojí za zmínku již pouze vynikající střela domácího Hyky, kterou brankář hostí Uvarenko chytil. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a v padesáté čtvrté minutě se radovali opět domácí. Druhou branku do sítě Liberce vstřelil Petr Jiroušek - 2:0. Po této brance bylo zjevné, že domácí celek získá tři body, protože hosté působili neškodným dojmem. Když rozhodčí naposledy foukl do píšťalky ve Varnsdorfu se fanoušci mohli naplno radovat ze zisků tří důležitých bodů za výhru 2:0.

Hlavice - Mladá Boleslav B
Souboj dvou ve středu tabulky se pohybujících týmů nenabídl moc fotbalové krásy a především v prvním poločase se diváci v Hlavicích museli nudit. Po poločase se hra nikterak výrazně nezlepšila, ale v padesáté páté minutě padl první gól zápasu. O ten se postaral hostující útočník Tomáš Kadlec - 0:1. Domácí po inkasované brance konečně začali hrát fotbal a snažili se vyrovnat co nejrychleji. Vyrovnání zařídil až v sedmdesáté šesté minutě domácí špílmachr Jan Flachbart - 1:1. Vyrovnávací branka domácí spíše uspala než nakopla, hráči přestali vymýšlet útočné akce a vypadalo to, že oba týmy budou s bodem spokojení. Zápas tedy skončil zaslouženou remízou 1:1.

Spartak MAS Sezimovo Ústí - Náchod-Deštné
Letos nevýrazný Spartak šel do zápasu se sestupem ohroženým Náchodem jako jasný favorit, a proto vládlo na Soukeníku po zápase značné zklamání. Před koncem prvního poločasu se sice domácí Spartak mohl radovat z vedení, které zařídil z pokutového kopu Jiří Kostečka - 1:0, ale v průběhu druhé půle byl Náchod nad očekávání aktivní a odměnou za aktivitu byla vyrovnávací branka Ivana Brzeziny - 1:1. Inkasovaná branka domácí nakopla a během pěti minut se Náchod dostal pod drtivý tlak, který nakonec zužitkoval Marian Horka - 2:1. Domácí se však neradovali dlouho. Uběhly necelé čtyři minuty a bylo to opět nerozhodně. Josef Semerák napřáhl a nemýlil se - 2:2. Domácí se opět začali více snažit, ale precizní obrana Náchoda si už nedovolila udělat chybu. Náchodští si tedy odváží velmi cenný bod za remízu 2:2. Naopak domácí mohou smutnit nad ztracenými body.

Slavia B - Písek
Jednoznačně nejlákavější duel kola, ale soudě podle divácké návštěvnosti (130 diváků) nebylo mnoho lidí stejného názoru. Začátek utkání se povedl sešívaným, kteří si dokázali vypracovat mírnou uzemní převahu. Tuto převahu dokázal ve třicáté minutě zužitkovat Karel Zelinka, který si naběhl na Jablonského centr - 1:0. Ovšem z vedení se domácí neradovali dlouho. O pět minut později dokázal vyrovnat hlavou Jan Pastyrik - 1:1. Do konce prvního poločasu se ještě v jedné šanci ocitl domácí Kovařík, ale v koncovce selhal. Stejně tomu bylo i ze strany Písku. Ze začátku druhého poločasu mohl skórovat opět Zelinka, ale brankář Písku Samoel vytáhl parádní zákrok. Jak praví fotbalové pravidlo: "Nedáš, dostaneš." stalo se i na Strahově. Jendrusčákův přesný centr uklidil za záda bezmocného Diviše útočník Michal Polodna. Hosté se radovali ještě jednou v osmdesáté třetí minutě, ale rozhodčí pro ofsajd branku Skopalíka neuznal. Písek si tedy ze Strahova odváží tři body a dotahuje se na první Graffin Vlašim, který veze z Plzně bod za remízu 0:0.

Králův Dvůr - Buldoci Karlovy Vary
Poslední Králův Dvůr přes zimu vydatně posílil a 481 diváků se přišlo na nové akvizice cábelíků podívat. V prvním poločase se hrál vyrovnaný fotbal s řadou šancí, ale proměněna zůstala pouze ta Gabrielova - 1:0. Začátek druhé půle patřil Královu Dvoru, který na soupeře vlétl a v padesáté první minutě Kyklhorn vstřelil druhý gól cábelíků - 2:0. Poté se začalo na hřišti žlutit. Nejprve dostal žlutou kartu brankář hostí a chvíli po něm domácí obránce Novák. V sedmdesáté minutě Buldoci zásluhou Geňa snížili - 2:1. Závěr zápasu se opět trochu přiostřil a žluté karty doslali: domácí Kyklhorn a hostující Kubice. Úplný závěr zápasu byl výhradně v režii domácích. Nejprve v osmdesáté páté minutě skóroval Kyklhorn a o čtyři minuty později stejný hráč dokonal hattrick - konečných 4:1. Domácí vykročili rázným krokem za záchranou.

Slavoj Vyšehrad - Letohrad
Kdo přišel do hlediště včas nemusel vůbec litovat. ve třetí minutě totiž unikl po pravé straně hostující Kočí, který přeložil přesnou nahrávku Bírovi a ten ji zužitkoval - 0:1. O čtyři minuty později se skóre měnilo znovu. Tentokrát se prosadili domácí, konkrétně Nadrchal - 1:1. Zápas pokračoval v nastoleném tempu a v šestnácté minutě se opět měnilo skóre. Přesnou ranou z rohu vápna se prosadil domácí Oudahara - 2:1. O dvě minuty později to mohlo být 3:1, ale Matuszny neproměnil penaltu. Další gól v tomto duelu padl po pěkné akci hostí přidal Honka - 2:2. O deset minut později šli domácí zásluhou Oudahary do vedení - 3:2. To bylo do poločasu vše. Po výměně stran se již tak divoká přestřelka nekonala a k vidění byl vidět vyrovnaný fotbal a také snaha hostí o vyrovnání. To však nepřišlo a patnáct minut před koncem dovršil hattrick Oudahara - konečných 4:2. Díky této výhře se domácí vzdáli sestupovým vodám a naopak hosté se propadli na samé dno tabulky ČFL.

Žižkov B - Dynamo České Budějovice B
Vstup do zápasu měli vydařený domácí, kteří se hned ve čtvrté minutě zásluhou Turka dostali do velké šance, ale branka Pešuly byla pro střelce malá. To samé platilo i o pět minut později. Dynamo působilo neškodně a mnohem více ze hry měl Žižkov. Po prvním poločase svítilo 0:0, ale pokud by byl stav 3:0 nikdo by se nemohl divit. Druhý poločas začal také zostra. Tentokrát se již skóre měnilo. Ve čtyřicáté šesté minutě proměnil nařízenou penaltu domácí Hottek - 1:0. Po inkasované brance konečně začali hosté hrát lépe a v padesáté šesté minutě nebyl daleko vyrovnání Kučera, ale trefil jen břevno! V poslední dvacetiminutovce se hra vyrovnala. Domácí si hlídali svůj hubený náskok a hosté se snažili vyrovnat, ale nepřesnosti v rozehrávce byli kámenem úrazu. Pět minut před koncem pojistil tři body domácím Pokorný - konečných 2:0.