Zpět na » ČFL » 5. kolo Platan Cupu

ČFL - 5. kolo Platan Cupu

5. kolo Platan Cupu © -

0

09.02. - Platan Cup nabídl o víkendu své páté kolo a to bylo opět plné mnoha zajímavých výsledků. Například: Rezerva Dynama smetla Milevsko a Písek uhlídal hubenou výhru nad Strakonicemi.

SK Dynamo České Budějovice "B" - Milevsko

Aktuálně první celek turnaje potvrdil roli favorita a tým z divize vyprovodil ze hřiště výpraskem 4:0. Přitom v prvním poločase se hrál cekem vyrovnaný fotbal a první branka zápasu padla až ve třicáté deváté minutě. To se prosadil Adam Klavík - 1:0. Tento stav vydržel až do sedmdesáté šesté minuty, kdy na 2:0 zvýšil Mašát. O čtyři minuty později zakončil pohlednou akci Nekvida - 3:0. Konečnou podobu výsledku dal dvě minuty před koncem Dobal - 4:0.

SK Dynamo České Budějovice dorost - FK Příbram "B"

Zápas, který nenabídl mnoho útočných šancí a ve kterém kralovali obrany skončil remízou 0:0. Ovšem blíže ke vstřelení branky měli především ve druhém poločase hosté z Příbrami, kteří mladíčky v dresu Dynama "přimáčkli" na jejich vlastní polovině, ale brankáře Dynama Varyše si nepřekonal ani jeden hráč Příbrami.

FC Písek - Strakonice

Úvodní dvacetiminutovka nenabídla žádnou vážnější šanci a hrál se spíše vyrovnaný zápas. Ovšem ve dvacáté šesté minutě to mohlo být 0:1, ale hostující Zedník netrefil bránu. Jak praví staré pořekadlo: "Nedáš, dostaneš." O dvě minuty později zmatkovala obrana Strakonic a zkušený kanonýr Václav Mrkvička rozvlnil síť - 1:0. Po zbytek zápasu si domácí Písek svůj náskok pohlídal a zvítězil tedy 1:0.

Prachatice - Spartak Sezimovo Ústí

V páté minutě potkal domácí Tatran nepříjemný moment, se zraněním totiž odkulhal stoper Martínek, který si poranil kotník. Za dvě minuty obrana Prachatic neuhlídala Horkavu, který hlavou rozvlnil síť - 0:1. Ševci se vedením neuspokojili a směrem dopředu neustále hrozili a to především dvojice Rožboud Mach. Ke konci první půle získali domácí mírnou převahu, ale branku soupeře moc neohrozili. Ve druhé půli se na hřišti začalo přiostřovat a chvílemi to vypadalo na hromadnou bitku. Ovšem nic takového se nakonec nekonalo. Naopak Spartak zvýšil svůj náskok. Na Koutníkův centr si skvěle naběhl Vesecký a hlavou nedal brankáři Prachatic šanci - konečných 0:2.