ČFL - Platan Cup za účasti Písku a rezervy Dynama

Článek
Platan Cup za účasti Písku a rezervy Dynama© -

0

12.01. - O víkendu odstartoval letošní ročník turnaje jménem Platan Cup, kterého se účastní celky z ČFL a Divize. Výsledky prvního kola a další program uvnitř článku.

Platan Cupu se letos účastní celkem devět celků. Z ČFL to jsou FC Písek, Spartak MAS Sezimovo Ústí a SK Dynamo České Budějovice B. Z divize to jsou: Tatran Prachatice, 1. FK Příbram B, FC Milevsko, Strakonice 1908, FC Milín a také jeden dorostenecký celek, kterým je A dorost Dynama České Budějovice.

V sobotu se proti sobě postavila v prvním zápase mužstva Tatranu Prachatice a Dynama B. Utkání skončilo jasnou výhrou juniorky Dynama v poměru 6:0 (poločas 1:0). Drtivý nástup Prachatic se rozplynul jako pára nad hrncem a iniciativu převzali hráči Dynama. Ovšem v prvním poločase se podařilo svěřencům trenéra Juráska vsítit pouze jednu branku. Druhá polovina zápasu již nabídla více branek a konečný výsledek 6:0 pro Dynamo B. Branky:75. a 76. Nekvinda, 17. Kaňák, 60. Mácha, 63. Pouzar, 86. Kučera.

V dalším zápase porazil domácí Písek Milevsko těsně 2:1. Hosté nedokázali udržet jednobrankový náskok ze sedmé minuty, kdy se prosadil Masopust a během sedmnácti minut druhé půle o nadějně vypadající výsledek přišli. Branky: 57. Červenka, 75. Pravda - 7. Masopust.

Písecký tým také představil nové tváře, které se před týdnem zapojili do přípravy s aktuálně čtvrtým celkem ČFL. Jsou jimi: Václav Mrkvička (Dynamo České Budějovice), Petr Jendrusčák (Baník Most) a dorostenci Michal Sleza, Petr Listopad a Marek Šafárik. Do přípravy naopak nenastoupil stoper Roman Pivoňka, kterému se narodil syn a také zraněný Pšenička.

Třetí a poslední zápas úvodního kola Platan Cupu obstarali dorostenci Dynama a fotbalisté divizních Strakonic. Tento zápas skončil remízou 2:2. V tomto zápase začali lépe mladíci z Českých Budějovic, ale gólově se prosadily Strakonice. Ve druhé půli se však na svého soupeře mladíci dotáhli a dokázali zápas dotáhnou do remízového konce. Branky: 55. Smolen, 73. Hojdar (pen.) - 32.Káník , 39. Hanzlík (pen).