Zpět na » ČFL » Ani Vyšehrad nedokázal zastavit Vlašim

ČFL - Ani Vyšehrad nedokázal zastavit Vlašim

Ani Vyšehrad nedokázal zastavit Vlašim © -

0

17.11. - Ani Slavoj Vyšehrad nedokázal zastavit Vlašim ve spanilé jízdě v ČFL. Blaničtí rytíři zvítězili 3:0 a udrželi si pětibodový odstup na druhou Spartu Krč, která dokázala porazit rezervu Slovanu Liberec. Na opačném konci tabulky se z posledního místa odpoutal Letohrad, který remizoval 1:1 s Varnsdorfem.

V chladném nedělním dopoledni se na Vyšehradě vyhrnula z autobusu záplava fanoušků Vlašimi, kteří přijeli podpořit své oblíbence. Do zápasu vstoupilo aktivněji mužstvo hostí vedené novým trenérem Jiřím Veselým, který ovšem nastoupil i v základní sestavě Graffinu. Na vážnější situaci se čekalo až do dvacáté páté minuty, kdy Šilhavý dokázal dostat míč za záda brankáře Skácela, ale rozhodčí odmával ofsajd. Vlašimským fanouškům se to však nelíbilo a rozhodčímu to dali řádně najevo. Za tři minuty se už příznivci Vlašimi radovali oprávněně, když hostující Průcha nacentroval a míč si jeden z domácích obránců srazil do vlastní sítě - 0:1. Ve třicáté čtvrté minutě zahrozili i domácí. Rohový kop Jandy si naskočil Fronha a hlavou poslal míč jen těsně vedle. Ještě než rozhodčí ukončil první poločas do dvou vyložených šancí se dostal hostující Michal veselý, ale jednou zamířil těsně vedle a podruhé ho vychytal brankář Skácel. Právě tohle se nelíbilo Jiřímu Veselému, který si posteskl nad neproměňováním šancí. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:1.

Druhý poločas začal menším tlakem domácího celku. Ovšem hlavím problémem Slavoje bylo vypracování si střelecké pozice. Do vážnějších problémů dostal hostujícího brankáře Tomu dobrou střelou Pechar, jehož pokus Toma se štěstím vyrazil. Na druhé straně stále hrozil výborně hrající Michal Veselý,který dokázal obehrát protihráče, ale zakončení mu nevycházelo. Čas neúprosně běžel a domácí ke konci zápasu otevřeli hru. Právě to se jim vymstilo v osmdesáté první minutě, kdy hlavou překonal Skácela střídající Kacafírek - 0:2. To srazilo domácí na kolena a o nic se již nesnažili. Když už se zdálo, že utkání je rozhodnuté, tak v nastaveném čase dokázal využít zaváhání obrany Vyšehradu opět Štěpán Kacafírek, který nejprve vystihl "malou domů", poté obešel Skácela a do prázdné branky dal utkání konečný výsledek - 0:3. Trenér Jiří Veselý tedy zvládl premiéru na výbornou. Vlašim si tímto výsledkem pojistila přezimování na první příčce ČFL.

V sobotu se v Českých Budějovicích střetlo "béčko" tamního prvoligového Dynama s hostujícím celkem Karlových Varů. V první půli bylo vidět na obou stranách několik šancí. Tu největší měl v desáté minutě hostující Kubice, ale jeho střelecký pokus zastavila tyč. Do další výrazné šance se prodral domácí Rakovan, ale ani jeho střela si cestu mezi tři tyče nenašla. Ve druhém dějství už přebrali otěže hry domácí fotbalisté a v sedmdesáté minutě dokázal tuto mírnou převahu využít Ondrášek - 1:0. Ve zbytku utkání si Dynamo svůj těsný náskok pohlídalo.

V dalším sobotním zápase zavítala rezerva Slovanu Liberec na hřiště Sparty Krč. Právě Krč byla jasným favoritem a to také dokázala v prvním poločase, když měla jasnou převahu a hosté zahrozili z ojedinělých brejků. Ve druhém poločase se konečně měnilo i skóre. Nejprve v padesáté minutě dokázal chybu hostující obrany využít Hašler - 1:0. Další branku přidal dvacet minut před koncem Alawari Allison, který potrestal hrubou chybu brankáře Liberce Schölera. Krč tedy dokázala, že bude Vlašimi v souboji o první místo důstojným a nebezpečným soupeřem.

Přímý souboj o záchranu byl k vidění mezi Letohradem a Varnsdorfem. Domácí celek šel do zápasu s tím, že pokud vyhraje posune se z posledního místa tabulky. Ovšem plány domácím zhatil již ve druhé minutě, když hrubou chybu stoperů Letohradu potrestal Vaško - 0:1. Ve zbytku prvního poločasu byl aktivnější Letohrad, ale ani tvrdá střela domácího Čady brankou neskončila. Do šaten se tedy šlo za stavu 0:1. Ve druhé půli dokázali domácí fotbalisté navázat na první poločas. Ovšem vyrovnávací branku ne a ne vstřelit. Velkou radost domácím příznivcům obstaral až šest minut před koncem Čada, který hlavou překonal hostujícího brankáře - 1:1. Domácí Letohrad si remízou pomohl z posledního místa, které přenechal fotbalistům z Králova Dvora.

Sobotní odpoledne v Hlavicích nabídlo zápas mezi domácím FK a hostující rezervou Slavie Praha. Právě hosté vstupovali do zápasu jako favorité. V prvním půli však byl k vidění vyrovnaný fotbal, ale více štěstí měli hosté, kteří se zásluhou Černého dostali do vedení - 0:1. Ve druhém poločase se sice domácí snažili o vyrovnání, ale ani jedna střela neskončila za zády brankáře Vorla. Sešívaní se tedy mohou radovat z výhry 1:0.

V Sezimově Ústí se představila rezerva Mladé Boleslavi, která měla být pro domácí Spartak snadným soustem. Tyto slova se potvrdila již v osmé minutě, když domácí Mach dokázal překonat brankáře Šedu. Výborné střídaní se povedlo domácím ve čtyřicáté druhé minutě, když zraněného Rožbouda nahradil Vesecký. Právě Vesecký dokázal o dvě minuty později zvýšit na 2:0. Tímto výsledkem první poločas skončil. Vydařený byl i začátek druhého dějství, když v padesáté osmé minutě přidal třetí zásah Spartaku Předota - 3:0. Tento stav vydržel až do závěrečného hvizdu sudího.

Ve stejném čase jako na Vyšehradě se v neděli utkala rezerva Viktorie Plzeň s Pískem. Domácí Viktoria byla Písku vyrovnaným soupeřem, ale vše rozhodl rozhodčí v nastaveném čase druhého poločasu, když po pádu jednoho z hostujících hráčů kopal penaltu Zušťák - 0:1. Hosté tedy dokázali zvítězit a připsali si tři body.

Přestřelku nabídl souboj rezervy Viktorie Žižkov s Náchodem. Divokou přestřelku začal v patnácté minutě proměněnou penaltou hostující Merganc - 0:1. O pět minut později to bylo již 0:2, protože křížnou střelou se prosadil Semerák. V rozmezí dalším pěti minut se podařilo domácím snížit. Po závaru před brankou Náchoda se prosadil Bukač - 1:2. Ovšem ani tento stav nevydržel déle než pět minut. Ve třicáté minutě přidal svůj druhý zásah aktivní Merganc - 1:3. Kdo si myslel, že se skóre do poločasu nezmění se zásadně mýlil. Ve čtyřicáté druhé minutě završil Merganc hattrick - 1:4. Do druhé půle vstoupila na hřiště úplně jiná Viktoria Žižko než do prvního poločasu. Tlak domácích byl velký, ale Bukačovi střely se do sítě Náchoda nedostaly. Domácí dokázali pohrdnout dokonce penaltou, kterou zahodil Knobloch. Snížení se domácí dočkali v sedmdesáté osmé minutě, když Demjan hlavou dokázal snížit na 2:4. čtyři minuty před koncem dokázal na rozdíl jediné branky snížit hlavou opět Demjan. Více se domácím nepodařilo a v divoké přestřelce prohráli 3:4.

V posledním zápase na sebe narazily celky Králova Dvora a Jablonce B. Z8pas neměl jasného favorita a dal se čekat spíše opatrný souboj. Ovšem z tohoto omylu vyvedl všechny Jablonec, který v prvním poločase dvakrát skóroval. Nejprve se prosadil z penalty Mešanovič a druhý zásah přidal také Mešanovič - 0:2. Po přestávce dokázal snížit domácí Bureš - 1:2. V osmdesáté minutě utnul veškeré naděje domácím Vukovič - 1:3. Dvě minuty před koncem dokonal Mešanovič hattrick - 1:4. V nastaveném čase už dokázal pouze snížit domácí Bureš - 2:4. Hosté vezou tři body a domácí tým se kvůli horšímu skóre propadli na poslední místo tabulky.