Zpět na » ČFL » Vlašim si pojistila vedení

ČFL - Vlašim si pojistila vedení

Vlašim si pojistila vedení © -

0

11.11. - Vlašim doma dokázala porazit rezervu Viktorie Žižkov těsně 1:0 a díky remíze "béčka" Slavie se Spartou Krč 0:0 vede právě Vlašim tabulku ČFL s luxusním pětibodovým náskokem před Krčí, která zůstala druhá. Na posledním místě tabulky se i přes remízu stále krčí FK OEZ Letohrad.

V chladném a deštivém sobotním odpoledni se v Kollárově ulici ve Vlašimi schylovalo k bitvě mezi domácím Graffinem, který suverénně vede ČFL a hostující rezervou Viktorie Žižkov, do té doby čtvrtým celkem ČFL. Terén byl značně podmáčen kvůli vytrvalému dešti, a tak se dalo očekávat, že zápas nabídne více bojovnosti než fotbalovosti.

Zápas začal podle očekávání a domácí si vytvořili tlak, kterým uzavřeli hostující celek na jeho vlastní polovině. Nejen, že domácí byli v úvodu aktivní, ale dařila se i kombinace, což později možné moc nebylo. Ovšem k vážnější situaci před brankářek Žižkova nedošlo. Až ve dvacáté čtvrté minutě o sobě dali vědět také hráči Žižkova, a to konkrétně Hušbauer, který dokázal po levém straně zatáhnou míč až před domácího brankáře Tomu, který měl štěstí, že Hušbauerův střelecký pokus směrem na zadní tyč skončil vedle. O čtyři minuty později, tedy ve dvacáté osmé minutě, se ve vápně Žižkova dostal domácí útočník Michal Veselý ke střele, která k jeho smůle skončila na tyči. Od tyče se míč odrazil k Průchovi, který v bahenní lázni nedokázal míč dopravit do odkryté branky. Ve třicáté osmé minutě se po chybě obránce Žižkova ke střele dostal domácí Balšánek, ale netrefil a až na třetí pokus dorazil míč do sítě LUKÁŠ KŘEČEK. Ve čtyřicáté druhé minutě viděl hostující Houžvička žlutou kartu. A poločas se dohrával především v režii domácího celku. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0.

Do druhého poločasu vstoupilo lépe mužstvo Žižkova a hned v padesáté sedmé minutě se do šance dostal Demjan, který místo střely z dálky zvolil nahrávku na Knoblocha, který ale bránu netrefil. O minutu později dostal za faul žlutou kartu hostující Šimr. Na další vážnější situaci se čekalo až do šedesáté deváté minuty. To po levé straně unikl Hušbauer a poslal do pokutového území domácích centr, na který si naskočil Knobloch, ale Toma jeho pokus vyrazil mimo tři tyče. Až v sedmdesáté prvé minutě se konečně dostali ke slovu domácí. Přímý kop rozehrával Balšánek a k odraženému míči se ve vápně dostal domácí kapitán Vořechovský, ale bránu netrefil. Další šanci si domácí Graffin vypracoval v osmdesáté druhé minutě, když na nahrávku Vebra jen těsně nedosáhl Michal Veselý. Domácí si ve zbytku zápasu svůj těsný náskok pohlídali a zvítězili 1:0, čímž si udrželi první místo v tabulce ČFL.

Nejen o souboji vedoucího celku z Vlašimi se Žižkovem B bylo patnácté kolo ČFL. Další sobotní zápasy nabídly tyto výsledky. V derby na jihu Čech fotbalisté Písku hostili hráče Sezimova Ústí. Týmy se rozešly smírně 1:1. Jako první se do vedení dostali hosté, když v sedmdesáté osmé minutě dokázal brankáře Písku překonat Mach, ale čtyři minuty před koncem zkazil radost hostům svým vyrovnávacím gólem domácí Pastyřík.

V dalším sobotním zápase zajížděl Vyšehrad na půdu Jablonce B, kde Slavoj dokázal dosáhnout pouze na bod za remízu 1:1, kterou obstaral minutu před koncem z penalty hostující Kubík. Ještě před ním však skóroval domácí Fujerik, a tak se týmy rozešly smírně 1:1.

V Mladé Boleslavi bylo vidět utkání rezervy místního FK s hosty z Králova Dvora. Právě hosté byli po zápase velmi zklamaní, protože si z města automobilů odvezli debakl 5:2. Do střelecké listiny se hlavně zapsal ligový kanonýr Jakub Řezníček, který třemi góly vypomohl "béčku". Další branky domácích přidali Michal Sedláček s Janem Chramostou. Za hosty snižoval na 3:1 Dochtor a na 3:2 Kyklhorn.

Pátý a poslední sobotní zápas nabídl souboj Náchoda s rozjetou rezervou Dynama České Budějovice. Obranné řady hostů posílil ligový obránce Jiří Peroutka. Hosté se do vedení dostali díky Vladimíru Dobalovi, ale z vedení se radovali pouze dvě minuty. Ve dvanácté minutě totiž vyrovnal domácí Semerák. V šedesáté minutě hosté vystřídali a na hřiště se letos teprve podruhé podíval uzdravený Marek Plichta, který se léčil na Slovensku z těžkého zranění. Radost Plichtovi zkazil v šedesáté páté minutě
proměněnou penaltou domácí Merganc. Ovšem Marek Plichta se nenechal zahanbit a osm minut před koncem vstřelil vyrovnávací branku - 2:2.

V nedělních zápasech byl tím nejsledovanějším duel Slavie Praha B se Spartou Krč. Krč se mohla v případě výhry dotáhnout na vedoucí Vlašim na rozdíl tří bodů. Zápas ovšem skončil remízou 0:0, která nejvíce vyhovuje právě týmu z pod Blaníka. Na Strahově bylo vidět velmi kvalitní utkání z řadou šancí na obou stranách, ale ani jedna nebyla využita. Právě díky této remíze má Vlašim v čele tabulky pětibodový náskok na druhou Krč.

Druhý nedělní zápas se odehrál v Liberci, kde na sebe narazily rezervy tamního Slovanu a hostující Viktorie Plzeň. V roli favorita byla určitě Viktoria Plzeň - a to také potvrdila, vyhrála 2:1. O oba úspěchy hostí se postaral Tatanašvili a za domácí snižoval na konečných 2:1 pro hosty Krátký, který v nastavení využil penaltu.

Přesvědčeni, že se odpoutají z posledního místa tabulky, přijeli do Karlových Varů fotbalisté Letohradu. Jejich přání ovšem vyslyšeno nebylo, ale částečnou radost mohou hosté mít. Dokázali totiž alespoň vybojovat cenný bod za remízu 1:1. Domácí Buldoci se sice radovali od šedesáté osmé minuty z branky Velkoborského, ale pět minut před koncem zápasu se prosadil Ujec a zajistil bod Letohradu, který zůstává minimálně do dalšího kola poslední.

Poslední zápas patnáctého kola ČFL nabídl souboj čtrnáctého Varnsdorfu s devátými Hlavicemi. Domácí fotbalisté sice dokázali vstřelit čtyři branky na rozdíl od hostů, kteří dali dvě branky, ale jedna byla vlastní. Oba týmy se tedy rozešly po remíze 3:3. Přestřelku započal domácí Grubhoffer. Jakobovský dal domácím náskok dvou branek. Ovšem ihned po inkasovaném gólu na 2:0 hosté odpověděli a snížili na 2:1, konkrétně Herodes. Varnsdorf opět utekl na rozdíl dvou branek zásluhou Čapka, ale zbytek utkání patřil hostům. Nejprve si nešťastně dal vlastní gól jeden z domácích hráčů a v osmdesáté šesté minutě vyrovnal na konečných 3:3 Herodes, který vstřelil svůj druhý gól v zápase.