Zpět na » Premier League » Ince si svojí šance považuje

Premier League - Ince si svojí šance považuje

Ince si svojí šance považuje © teamtalk.com - Paul Ince

0

Líbilo se

24.06. - Nový manažer Blackburnu Rovers Paul Ince je pyšný na to, že se mu dostalo šance stát se manažerem týmu z Premier League. Navíc je prvním černochem, kterému se něco takového podařilo.

Novým manažer anglického prvoligového týmu Blackburn Rovers byl před pár dny jmenován Paul Ince. V týmu nahradil Marka Hughese, který si to namířil do Manchesteru City. Kariéra tohoto bývalého ligového a reprezentačního hráče tak v oblasti trénování nabrala strmý vzestup vzhůru. Ince nejdříve začínal jako hrající trenér ve Swindonu, odkud odešel do Macclesfield Townu a po sezóně do MK Dons. Zde vydržel také jeden rok, než ho angažoval Blackburn.

Inceho nyní čeká další velká výzva v podobě manažera týmu hrajícího Premier League. A také změní historii, neboť se stane prvním anglickým manažerem černé pleti, který dostane možnost ukázat svoje kvality v jedné z nejlepších lig světa. Inceho ale tento fakt asi těžko rozhodí. Má s tím již jednu zkušenost. V roce 1993 se totiž stal prvním anglickým kapitánem černé pleti, když se mu této cti dostalo v zápase proti USA.

"Je to velká dohoda, protože si myslím, že v managementu klubů by mělo být více lidí černé pleti. Pro hráče je moje jmenování velmi důležité, hlavně pro ty, kteří budou chtít trénovat a pracovat ve vedení klubů. Pro hráče jako Les Ferdinand a Sol Campbell to je pomoc do budoucna."

Ince byl dotázán, jestli někdy přemýšlel o tom, že by to mohl být znovu on, kdo v Anglii prolomí určité tabu. "Opravdu jsem o tom nepřemýšlel. Jsem ale rád, že mohu hrát hlavní roli. Jsem hrdý na to, odkud pocházím. Jsem hrdý na svoje kořeny. Jsem hrdý na to, že jsem v Balckburnu a nevím, kam mě to zavede. Čas to vše ukáže. Jsem v managementu pouze 2 roky a stále se učím fotbal. Učím se ze svých chyb."

"Vytvořit historii znamená mnoho, ale je to také o faktu, že jsem v Premier League. Ať jsem černý, bílý, jakýkoliv. Jsem hrdý na to, že jsem v Premier League. Nikdy bych si nepomyslel, že by se mi to mohlo podařit, ale jsem rád, že se tak stalo. Je to opravdu přátelský, rodinný klub."

Kam dál?

Ondřej Myška / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
PiotrIV - 29.06. Odpovědět

1. negr Smajlík 5 Smajlík 5 Smajlík 5 , hlavně že anglický týmy jsou proti rasismu Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 2

PiotrIV
ManCity - 24.06. Odpovědět

Už přestím trénoval Ruud Gullit a Jean Tigana, ti jsou také černé pleti... Smajlík 7 Ale asi se má jednat o prvního Angličana. Jinak ač mu budu fandit, nemyslím si, že bude úspěšný - čtvrtá liga je hodně vyrovnaná, v posledních ročnících jsme mohli být svědky mnoha takových překvapivých postupů a titulů. Ale znova opakuju, budu mu držet palce...

ManCity
Reklama
Témata článku
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články