Zpět na » Premier League » Kewell odmítá kritiku svého působení

Premier League - Kewell odmítá kritiku svého působení

Kewell odmítá kritiku svého působení © -

0

Líbilo se

21.05. - Harry Kewell na konci června opustí Liverpool. Odmítá ale to, co si myslí většina fanoušků, že jeho působení bylo fiaskem.

Australskému levému křídlu Harrymu Kewellovi na konci června vyprší kontrakt s Liverpoolem a jelikož nevyslyšel nabídku Reds na roční prodloužení, příští sezónu bude působit v novém klubu, kam odejde zadarmo. Kewellovo působení na Anfield Road se po prvním celkem úspěšném roku neslo ve znamení jednoho velkého trápení, za kterým stála především Kewellova častá zranění. Nebylo delšího období, aby se nemusel hlásit na marodce v tréninkovém centru v Melwoodu. Naprostá vetšina fanoušků jeho působení považuje jako velké fiasko. Aby také ne. V době, kdy nebyl úplně fit, nebo byl v pořádku teprve krátce, mu nedělalo problém odletět na druhou půlku zeměkoule a bez špatného svědomí odehrát zápasy za Australský národní tým. A to se těžko uzdravuje. Když marodil, užíval si svého platu, který dle neoficiálních zpráv činil kolem 90 tis. Liber za týden, díky čemuž byl Kewell mezi nejlépe placenými hráči klubu. Jediná věc, za kterou mu jsou tak fanoušci nejvíce vděčni, je to, že se ve finále Ligy mistrů 2005 v Istanbulu zranil. Díky tomu totiž na hřiště přišel Vladimír Šmicer, který patřil mezi hlavní strůjce vítězství Liverpoolu, když dal jeden gól ze hry a proměnil rozhodující penaltu.

Kewell, jehož jmění je odhadováno na 13 mil. Liber, se ale kritice svého působení brání a ihned přechází do protiútoku, když fanoušky obviňuje, že si ho vybrali za obětního beránka. "Vždycky jsou obětní beránci, vždycky se najdou lidé, kteří někomu dávají vinu. Je nešťastné, že jsem jedním z nich, protože já za zranění nemohu. Je to smůla, nic jsem neudělal špatně," o čemž se dá v souvislosti s jeho reprezentačními výlety trochu pochybovat. "Je to něco, čím se mnoho lidí živí. Chtějí psát o věcech, které nejsou hezké. Ale vy je ani nečtete a snažíte se žít váš život."

Dle Kewella mohou zranění za to, že liverpoolským fanouškům, kteří mají velkou trpělivost, nemohl ukázat svoji pravou tvář. Ve svém novém působišti by tak rád navázal na svoji nejlepší formu a rád by ukázal, že se v něm manažer Benitez mýlil. To se ale lidem znalým poměrů v klubu musí zdát dost podivné, když zrovna Benitez byl ten, kdo Kewella dost držel svojí podporou a dokonce mu na konci sezóny nabídnul nový roční kontrakt. Ten ale Kewell odmítnul, protože by musel přijít nepříjemný krok a to razantní snížení platu a na to Kewell nepřistoupil. "Jeden člověk, kterému chci ukázat čeho jsem schopný, je můj starý manažer. Neměl jem šanci mu ukázat vše z toho, co dokážu. Bylo by znovu skvělé mu ukázat, čeho jsem schopný." To ale bude muset Kewell provést již v jiném klubu. V jakém, na to si musíme počkat, neboť Kewell si žádný klub zatím nevybral.

Harry Kewell přišel do Liverpoolu v roce 2003 z Leedsu za 5 mil. Liber. Za 5 sezón zde odehrál 93 zápasů a dal 12 gólů.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Ondřej Myška / skysports.com/fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Sirmi - 26.05. Odpovědět

Kewell nesmí odejít. Každý si myslí že tam byl zbytečně,ale kdo mohl vědět že bude často zranění já bych ho tam nechal, ale nechci do toho nikomu kecat Smajlík 2

klauni - 22.05. Odpovědět

Šmíca nejenže dal gol a penaltu, ale taky na první gol centroval. je to cápek Smajlík 4

klauni
dEst - 22.05. Odpovědět

na první gol centroval Riise... Jen tak pro pořádek.

dEst
klauni - 25.05. Odpovědět

Sorry. Škoda Smajlík 1

klauni
Rc - 22.05. Odpovědět

Ja myslim ze neni vubec spatny hrac a verim ze to jinde dokaze ja doufam ze zustane v Anglii.Vydel bych ho rad nap. v Newcastlu West Hamu nebo Middlesbrough. Smajlík 7

Rc

jj, Downing by mohl jít do Arsenalu a místo něj by se Kewel určitě hodil Smajlík 7

Fabregas??!!
KubaLFC - 22.05. Odpovědět

škoda že odchazi je to jedno určitě z nejlepších levých křídel co jsou...:(:(:( Smajlík 17 Smajlík 17 Smajlík 17

KubaLFC
KreonT - 22.05. Odpovědět

BOL

KreonT

Má ksicht jak kdybi Sral!!! Smajlík 15

Waldemard
Mimalu - 22.05. Odpovědět

radsi bych nechtel videt ten tvuj

Mimalu
Reklama
Anketa

Oznámkujte jako ve škole působení Harryho Kewella v Liverpoolu.

1 (12)

1 10,6%

2 (38)

2 33,6%

3 (44)

3 38,9%

4 (12)

4 10,6%

5 (7)

5 6,2%
Celkový počet hlasů: 113
Loading... Uklávám Váš hlas.
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články