Zpět na » Premier League » Shrnutí 38. kola Premiership

Premier League - Shrnutí 38. kola Premiership

Shrnutí 38. kola Premiership © teamtalk -

0

11.05. - Mistrem se stali hráči Manchesteru United a na Chelsea zbyla druhá příčka. K dlouho sestupujícímu Derby po dnešním kole přibyli i týmy Birminghamu City a Readingu.

Výsledky:

Birmingham - Blackburn 4:1 (31. Murphy, 73. a 89. Jerome, 90. Muamba - 48. Pedersen)
Chelsea - Bolton 1:1 (62. Ševčenko - 90. Taylor)
Derby - Reading 0:4 (15. Harper, 61. Kitson, 69. Doyle, 90. Lita)
Everton - Newcastle 3:1 (28. a 82. z pen. Yakubu, 70. Lescott - 47. Owen z pen.)
Middlesbrough - Manchester City 8:1 (16. z pen. a 58. Downing, 37., 60. a 90. Alves, 70. Johnson, 80. Rochemback, 85. Aliadiere - 87. Elano)
Portsmouth - Fulham 0:1 (76. Murphy)
Sunderland - Arsenal 0:1 (24. Walcott)
Tottenham - Liverpool 0:2 (69. Voronin, 74. Torres)
West Ham - Aston Villa 2:2 (8. Solano, 88. Ashton - 14. Young, 58. Barry)
Wigan - Manchester United 0:2 (33. Ronaldo z pen., 80. Giggs)

Tabulka:

Birmingham - Blackburn 4:1 (1:0)

Birmingham porazil v boji o záchranu vysokým rozdílem Blackburn, ale i tak sestupuje.
Již v úvodu se aktivní domácí dostali do několika šancí, ale až hrubka brankáře Friedela je po půlhodině dostala do vedení. Ale to netrvalo dlouho. Chvíli před koncem poločasu vyrovnal hostující Morten Gamst Pedersen.
Dvacet minut před koncem zápasu šli přece jenom aktivnější domácí do vedení a když přidali v závěru zápasu další dvě branky, porazili nakonec nepříjemný Blackburn 4:1. Ale ani tato výhra „Brums“ v nejvyšší soutěži nezachránila.

Chelsea - Bolton 1:1 (0:0)

Chelsea přišla v nastavení o vítězství, ale díky výhře Manchesteru ve Wiganu, stejně není co řešit.
V úvodu měli domácí daleko častěji míč na kopačkách a v první šanci zápasu selhal kanonýr Drogba. Po deseti minutách musel hřiště opustit kapitán týmu John Terry, kterého sestřelil Petr Čech. Až následná vyšetření ukáží, rozsah zranění obličeje stopera „Blues“.
O poločase se dostal na hřiště Andrej Ševčenko a po půlhodině překonal z malého vápna skvěle chytajícího Al Habsiho. Arabský brankář se vyznamenal při střele Drogby či Joa Cola. I když domácí vyslali na hostující bránu 12 střel, v nastavení přišli o tři body. Rána Taylora šla mezi nohy Petra Čecha a soupeři se nakonec rozešli smírně. Za 14 dní v Moskvě budou mít hráči Chelsea možnost reparátu. Ve finále ligy mistrů se střetnou s Manchesterem United a zvítězí li, tak tuto sezónu mohou považovat za úspěšnou.

John Terry

Derby - Reading 0:4 (0:1)

Byť dokázali hosté po šesti zápasech opět skórovat a v Pride Parku hned třikrát, po dvou letech sestupují do druhé ligy. Rozhodli o tom tři branky, o které byli „Cottagers“ lepší.
Už v úvodě se dostali hráči Readingu do několika šancí, ale dobře chytající Carolla nepřekonali. Ale po patnácti minutách šli „The Royals“ do vedení. Přičinil se o to utěšenou střelou James Harper. Ve zbytku úvodní dějství se hráli častěji na polovině Derby, ale střelci na obou stranách prozatím tahali za kratší konec.
Po hodině hry dali hosté dvě branky poměrně neškodným domácím a v závěru podtrhl střelecký účet důrazný Lita, přesto se nakonec neradovali.

James Harper

Everton - Newcastle 3:1 (1:0)

Everton vítězstvím nad oslabenými Magpies potvrdili pátou příčku.
Z prakticky první šance domácí udeřili. Důrazný Yakubu poslal ve 28 minutě domácí do vedení. V dalším úspěchu mu zabránil pomezní rozhodčí, který posoudil jeho postavení ofsajdem. Poločas uzavřel příležitostí Osman.
Chvilku po změně stran bylo vyrovnáno. Michael Owen proměnil pokutový kop. Dvacet minut před koncem poslal domácí opět do vedení hlavičkující Lescott. V závěru ještě byla zapískána penalta na druhé straně a ani Yakubu se nemýlil. Toffees tak končí sezónu vítězstvím.

Middlesbrough - Manchester City 8:1 (2:0)

V přestřelku se proměnil zápas na Riverside stadium.
Zápas dost ovlivnila 15. minuta, kdy byl vyloučen hostující kapitán Dunne a jako bonus dostali domácí možnost zahrávání pokutového kopu. Downing se nemýlil a poté ještě Brazilec Alves překonal citelně oslabenou obranu Citizens a poločasové resumé znělo 2:0.
V druhém poločase hosté úplně odpadli a hráči Borou se tak mohlo radovat z výrazného vítězství v poměru 8:1. Dvojice Švédů brankář Isaksson a manažer Erikson se tak loučí s výraznou porážkou.

Portsmouth - Fulham 0:1 (0:0)

Chalupáři vyhráli ve Fratton Parku a stejně jako loni zachránili Premier League v hodině dvanácté.
S Milanem Barošem na lavičce začali o něco lépe domácí, ale ani jedna šance se v poměrně nudném zápasu neujala. První poločas nabídl jen šanci Defoa a několik nepřesných střel na obou stranách.
V druhém dějství se museli hosté tlačit do šancí a zároveň být vzadu pozorní a tato taktika nakonec slavila úspěch. Jedinou branku Cottagers zaznamenal po centru Bullarda hlavou zkušený Murphy a mohlo se po konečném hvizdu slavit.

Sunderland - Arsenal 0:1

V poměrně nudném zápase se nakonec ze tří bodů radoval Arsenal, byť nastoupil bez několika opor.
Jedinou branku zápasu dal ve 24. minutě rychlík Wallcot, který skvěle proměnil pas Gilberta Silvi.
Oba brankáři moc práce neměli a diváky asi nejvíc vzrušil nepřímý kop malé domů, kterou domácí brankář chytl do rukou. Ale dvojice Adebayor a Gilberto Silva s ní naložila prachbídně. Hosté si tak ze severu Anglie vezou tři body, které nic nemění na tom, že ani v této sezóně Gaunners nezískají žádnou trofej.

Tottenham - Liverpool 0:2 (0:0)

Liverpool vyhrál na White Hart Lane2:0 brankami Torrese a Voronina.
První poločas byl poměrně nezáživný až na nepřesnou hlavičku Berbatov. Radek Černý si v bráně Spurs v podstatě nešáhl na míč.
Hosté šli do vedení zásluhou dvojice Torres Voronin. Ukrajinského hráče skvěle uvolnil v šestnáctce El Ňino. Tomu předcházeli dvě šance Kohoutů. Poté se krásně uvolnil španělský kanonýr ve službách The Reds a svou 24. brankou sezóny rozhodl o tom , že v souboji dvou španělských manažerů se nakonec radoval hostující Rafael Benitez.

West Ham - Aston Villa 2:2 (1:1)

V pěkném zápase se nakonec zaslouženě body dělili.
Po patnácti minutách se z branky radovaly oba týmy. Nejprve se z přímého kopu skvěle prosadil Solano a poté srovnal mladý hostující Young. Hosté byli aktivnější ale skóre se již neměnilo.
Po hodině hry vystřelil Reo - Cocker dlouholetý hráč Hammers a kapitán Villains Barry poslal svůj tým do vedení. Hosté se již v závěru snažili udržet výsledek, ale chvíli před koncem vyrovnal důrazný Ashton.
Zaplněný Upton Park tak všem účastníkům zajímavého klání ve stoje zatleskal.

Wigan - Manchester United 0:2 (0:1)

Do Wiganu se opírali oči všech fanoušků obhájce titulu. Zvítězí li Red Revils na JJB Stadium získají titul.
Zápas začal očekávaným tlakem Manchesteru, ale dobře zformovaní Latics se s tím bez problémů vyrovnali. Sami vyráželi k nebezpečným brejkům, které táhla především dvojice Palacios Valencia. Hra se přelévali ze strany na stranu a jako první se k ohrození brány soupeře dostali hosté. Ronaldo pěkně vystřelil z přímého kopu, ale jeho pokus nejméně pěkně kryl Kirkland. Hosté se začali nějak trápit a z toho je dostal sudí Bennet. Nejprve potrestal domácí přísnou penaltou, kterou Ronadlo proměnil.

Následně neviděl ve vápně ruku Ria Ferdinanda a nedal Scholesovi za faul druhou žlutou. Poločas tak skončil výsledkem 0:1.
Po změně stran se dostali hosté do obrátek a rozhodčí byl naopak na domácí mírný, jinak by pádu Scholese musela přijít druhá penalta. Šance střídala šance, ale vždy jim chyběl pověstný krůček, nebo skvěle zasáhl Kirkland. Poté se dostal na hřiště jubilant Giggs a po pár minutách na trávníku, dokázal že neodehrál tolik minut za United náhodou. Zkušeně pod padajícím brankářem Latics vstřelil druhou branku zápasu. Že to neumí jen vepředu dokázal na konci zápasu, když stál při rohu domácích na správné místě a nedovolil Wiganu, byť jen kosmetickou úpravu skóre.
Po závěrečném hvizdu sudího tak mohli propuknout obrovské oslavy ze 17. mistrovského titulu.