Zpět na » Premier League » Nedělní Review 37. kola Premier League

Premier League - Nedělní Review 37. kola Premier League

Nedělní Review 37. kola Premier League © -

0

04.05. - Aktualizováno! Arsenal porazil Everton a odložil oslavy Toffees postupu do pohárové Evropy.

17:00: Liverpool FC - Manchester City

Liverpoolu, který dnes na Anfield Road přivítal Manchester City, už o nic nejde. Reds už vypadli z Ligy mistrů a mají jistou čtvrtou příčku. Ani Citizens se v posledních kolech kvůli výsledkům nepřetrhnou, zaútočit už mohou jen na osmé místo.

Podle toho také vypadalo prvních dvacet minut utkání. Teprve po této době se Reds dostali do vůbec první šance. Po centru Kuyta přeskočil Babel Harta, ale v těžké pozici hlavičkoval nad. Utkání však nadále pokračovalo v podprůměru a z tohoto trendu ho vysvobodila až nádherná střela Stevena Gerrarda z vápna a ještě lepší zákrok Joea Harta, který míč krásně vytáhl na roh. Za zmínku z první půle stojí už snad jen centr Babela, který Kuyt v nadějné pozici přeběhl.

Druhý poločas začal nadějně Elano, jehož nádherná střela mířila jen těsně nad. V 58. minutě navíc přišel první gól utkání a kdo jiný by se mohl na Anfieldu trefit než Fernando Torres? Španělský střelec přešel přes Dunna a spolehlivě zavěsil za Hartova záda. Liverpool v tu chvíli ožil. Po přímém kopu Lucase hlavičkoval Dirk Kuyt nebezpečně, ale mnohem více zahrozil v 65. minutě, kdy hlavou mířil do břevna. A na potřetí - Kuyt hlavičkuje, ale vedle. O minutu později spálil obrovskou šanci Ryan Babel, který po přihrávce Torrese netrefil z malého vápna bránu. Pak už přišla jen jediná šance, konkrétně po Benjaniho přímém kopu, který i z 35 metrů pořádně rozpálil rukavice Pepe Reiny. Ale další gól už nepřišel, a tak si Liverpool v "zápase o ničem" připsal výhru 1:0.

14:30: Arsenal FC - Everton FC 1:0

Arsenal se v posledním domácím utkání sezóny představil proti Evertonu, kterému by bod z Emirates Stadium stačil na jistotu pátého místa, ze kterého se automaticky postupuje do Poháru UEFA. Ale od začátku zápasu byli jednoznačně lepší Gunners, i když v první půli i přes šance Gilberta a Adebayora gól nedali. Naopak nejprve mohli děkovat Fabianskimu, který v bráně domácích debutoval a po necelé půlhodině hry je zachraňoval proti šanci Johnsona. Po následném rohu musel pro změnu na brankové čáře zasahovat Theo Walcott. Druhá půle už byla jasnou záležitostí Arsenalu, ale rozhodl až čtvrthodinu před koncem Nicklas Bendtner. Everton tak má po prohře náskok na šestou Aston Villu 3 body a stejné skóre. Což znamená, že prohra Evertonu a výhra Villans může ještě Toffees o Pohár UEFA připravit.