Zpět na » Premier League » Sobotní Review 35. kola Premier League

Premier League - Sobotní Review 35. kola Premier League

Sobotní Review 35. kola Premier League © -

0

03.05. - Aktualiozváno! Red Devils v úvodním utkání 35. kola Premier League i v deseti rozdrtili West Ham United a udělali důležitý krok k titulu. Fulham se pro změnu přiblížil k záchraně, díky výhře nad Briminghamem je mimo sestupové pásmo.

16:00

Aston Villa - Wigan Athletic 0:2

Aston Villa překvapivě podlehla doma Wiganu a možná se vzdala šance na páté místo. Přitom Villans po celý zápas hosty výrazně přehrávali, ale v hostující bráně čaroval Chris Kirkland a v poli mu zdatně sekundoval Antonio Valencia, který dvěma góly domácí pokořil. Pro Latics výhra znamená definitvní jistotu záchrany.

Blackburn Rovers - Derby County 3:1

Derby se po prohře na Ewood Parku stalo definitvně nejhorším týmem historie Premier League. První poločas ovšem Rams odehráli ve velkém tempu a po gólu Kenny Millera dokonce vedli. Jenže těsně před půli vyrovnal Roque Santa Cruz a naopak těsně po půli se radoval Jason Roberts, který i tentokráte nahradil Benni McCarthyho. Definitvně o výhře Rovers rozhodl opět Santa Cruz.

Fulham FC - Birmingham City 2:0

Fulham dokázal zopakovat týden staré vítězství z utkání proti Manchesteru City a v záchranářském duelu porazil Birmingham 2:0. Zápas začali aktivněji domácí a hned po několika minutách se musel Maik Taylor předvést skvělým zákrokem proti střele Daviese. Ale pak Brums svého soupeře přehrávali, ale nedokázali si ani vytvořit šanci, a tak se po poločase hrálo 0:0. I druhý poločas začala šance Cottagers, tentokráte však s gólových úspěchem. Po přímém kopu Bullarda se hlavou trefil McBride. Další šanci měl Kamara, ale po slalomu mezi hráči bránu přepálil. Z následného tlaku Brums vzniklo hned několik obrovských šancí, ale výsledkem byl jen brejk domácích, chyba Jaidiho a gól Nevlanda, který posunul Fulham nad sestupové pásmo, před Birmingham a Reading.

Middlesbrough FC - Portsmouth FC 2:0

Záchranu si výhrou nad Portsmouthem zajistilo i Middlesbrough. Boro šli do vedení těsně před poločasem, kdy se po rohovém kopu hlavou trefil Chris Riggott. Hosté ještě předtím nevyužili dvě velké šance, konkrétně český útočník Milan Baroš. Poločas ohraničil i druhý gól domácích, v 53. minutě vstřelil Tuncay Sanli svůj osmý gól v sezóně. Pompeys tak prohráli potřetí v řadě.

Reading FC - Tottenham Hotspur 0:1

Úvod klíčového mače z pohledu domácích se nesl ve slavnostním duchu. „Přítel“ Petra Čecha Steve Hunt obdržel od fanoušku ocenění Hráč roku. The Royals nastoupili do zápasu jen s Markem Matějovským na lavičce a Kohouti se museli obejít bez Dimitara Berbatova, kterého na hrotu nahradil Darren Bent s Radkem Černým v bráně.

Domácí se hned v úvodu do soupeře zakousli, ale mimo několika závarů toho moc nepředvedli. Zato hned první šance hostí mohla znamenat branku. Ale na rychlého Benta vyzrál Hahnemann, když jeho křižnou střelou nohu zblokoval. Za další dvě minuty se patičkou takřka prosadil Keane z malého vápna po zpětné nahrávce Huddlestona. Do třetice všeho dobrého platilo v 15 minutě. Robbie Keane si ve spolupráci s Brazilcem Gilbertem udělal s domácí obranou co chtěl a pohodlně překonal Amerického brankáře. O minutu nato nepřesně vystřelil navrátilec z Charltonu Leroy Lita. Ve 20 minutě fauloval před vápnem Bikey Steeda Malbranqua a Keane nechal opět vyniknout Hahnemanna pěknou střelou z přímého kopu. Za další dvě minuty to mohlo být 2:0 nebýt zaváhání pomezního sudího, který nepřesně odpískal ofsajd. Keane si mohl připsat asistenci při střele Malbranque. Ve 27 minutě zazdil Bent přečíslení tři na dva. A klasika Lita střílel nepřesně. Až do 35 minuty kdy nepřesně pálil Hunt se nic zvláštního nestalo. V prvním poločase měli jasně navrch hosté což vycítili i domácí fanoušci, kteří byli velmi zamlklí. Kdyby Spurs vedli po prvním poločase 3:0 nikdo by se nedivil.

Do druhého dějství vstoupili domácí přece lépe. Ale hráli po šestnáctku a Radka Černého pořádně prověřili až 54 minutě zásluhou Lity. Za dalších pět minut exslávistický brankář nepřesně rozehrál a poté Bikey nastřelil pouze Zokoru. Po půlhodině hry se hřiště dostal i Matějovský a za pár minut nebezpečně vystřelil, jen o pár centimetrů minul pravou tyč brány Tottenhamu. Reading začal hrát vabank. Vzadu jen na tři obránce, čímž ještě víc zatlačili hosty před vlastní pokutové území. Ale ti mohli v 74 minutě jít do dvoubrankového náskoku. To střídající mladíček Jamie O´Hara pěkně vyvezl míč a jako na podnose jej předal Bentovi a ten rozezvučel tyč. V 82 minutě vytáhl sudí Howard Webb první kartu. Tu obdržel Jenas po faulu na Matějovského, který tým rozhodně posílil. Z následného nepřímého kopu ovšem nic domácí nepředvedli. Poté se Radek Černý vytáhl s několika skvělými zákroky.

Domácím se tak ani v šestém zápase v řadě nepodařilo skórovat a díky výhře Fulhamu se dostali na sestupovou příčku. V posledním kole hrají v Derby a ani výhra jim nemusí zajistit záchranu. Poslední kolo premiership tak bude velmi napínavé .

13:45

Manchester United - West Ham United 4:1

Předehrávku 35. kola rozhodl Cristiano Ronaldo už ve třetí minutě, kdy se uvolnil u lajny, prošel středem hřiště a propálil Roberta Greena, i když s pomocí teče McCartneyho. West Ham však mohl jen o pár minut později vyrovnat, ale Tomkinsovu hlavičku z brankové čáry vykopl Patrice Evra. Na druhé straně místo brankáře zaskočil Tomkins, který vykopl tvrdou střelu Teveze.

Red Devils pak v 24. minutě dokázali svoje vedení zdvojnásobit, opět se trefil Ronaldo, ale svou 40. branku v této sezóně vstřelil zajímavým způsobem. Jen o dvě minuty domácí uklidnil krásnou dalekonosnou střelu Carlos Tevez a zdálo se být rozhodnuto, I když následující události ukázali, že tomu tak ještě není. Nejprve se nádherně nůžkami trefil Dean Ashton a o deset minut později se Nani ohnal po Neillovi a viděl červenou kartu.

Manchester však druhý poločas odehrál v naprostém klidu, nikam se nehnal a navíc v 59. minutě po tečované střele Carricka přidal čtvrtý gól. Zvýšit náskok mohl ještě Darren Fletcher, ale Greenovi tentokráte pomohla tyč. To už ale Red Devils nevadilo a po zásluze se radují ze zisku tří důležitých bodů. Pokud Chelsea v pondělí neporazí Newcastle, budou se moci svěřenci Alexe Fergusona radovat z titulu.