Zpět na » Premier League » Sobotní zápasy přinesly vítězství domácím

Premier League - Sobotní zápasy přinesly vítězství domácím

0

06.10. - V obou dnešních zápasech Premier League se radovaly domácí celky.
Zatímco v prvním dnešním zápase si vcelku bez problémů United poradili s Wiganem přesvědčivě 4:0, Aston Villa vyhrála s West Hamem pouze o gól díky trefě Gardnera, který se tak trefil v druhém zápase v řadě.

Manchester United - Wigan 4:0 (0:0)

Snahu domácích hráčů o vstřelení gólu naroušily zranění a sveřepý soupeř. Nejprve musel z hřiště v 21. minutě Nemaja Vidic, o devět minut později střídali domácí podruhé, když se zranil O'Shea. Koncepce hry se domácím rozpadla a do konce poločasu už se do tempa nedostali. A protože toho Wigan směrem dopředu příliš nepředvedl, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.
Devět minut po začátku druhé půle ale brankostroj domácích spustil Carlos Tevez. United se po vstřelení branky zbavili nervozity, přidali na aktivitě a už po pěti minutách to bylo o dvě branky po brance Ronalda. Stejný hráč zvyšoval v 76. minutě na 3:0 brankový účet uzavřel Wayne Rooney osm minut před koncem.

Podle posledních informací byl Nemaja Vidic hospitalizován s otřesem mozku v nemocnici. Vidic zranění utrpěl po hlavičkovém souboji s Marcusem Bentem ve třetí minutě zápasu, poté ale hrál dál až do zmiňované 21. minuty, kdy byl vystřídán. Druhý zraněný John O'Shea odstoupil kvůli problémům se stehnem.

Branky: Tevez 54., Ronaldo 59., 76., Rooney 82.

Manchester United: Kuszczak, Pique, Ferdinand, Vidic (Anderson 21.), Evra, Ronaldo, O'Shea (Simpson 30.), Scholes, Giggs, Rooney, Tevez (Nani 81.).

Wigan: Kirkland, Melchiot (Hall 50.), Boyce, Bramble, Kilbane, Scharner, Brown, Skoko, Koumas, Olembe (Valencia 66.), Bent.

Návštěva: 75,300

Aston Villa - West Ham United 1:0 (1:0)

West Ham vstítil branku už po devíti minutách. Etherington poslal skvělý centr a Camara dopravil míč do sítě. Naštěstí pro domácí a naneštěstí pro hosty ale rozhodčí viděl, že Camara dopravil míč do sítě rukou. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, ale ani Barryho přízemní střela, ani Agbonlahorova hlavička mířila mimo.

Ve 24. minutě zahrávali domácí přímý kop, k němuž se postavil Gardner a jeho dělovka prošla až za Greenova záda. vyrovnání mohl pro West Ham přinést Ljungberg, jeho hlavička z úhlu ale našla pouze připraveného Carsona. Ten zachránil domácí také po šanci Etheringtona, kteému šanci daroval svou chybou Mellberg. Do poločasu si už žádný z týmů větší šanci nevytvořil a stav tak zůstal nezměněn.

V druhé půli měl na kopačce střídající Cole opět po chybě domácí obrany, která nedokázala odkopnout míč do bezpečí, míč z Coleovy kopačky ale opět našel pouze Carsona. Ani Bowyer po Ljungbergově centru neuspěl, stějně dopadl i Cole v 77. minutě. Zvýšit mohl za domácí v závěru Agbonlahor a Knight, všechny pokusy dnes snad hledaly oba brankáře, protože i domácí trefovali přímo místo, kde stál golman West Hamu. A když ve čtvrté minutě nastavení neuspěli Ashton s Ljungbergem po centru od Boa Morteho, udrželi domácí vítězství a získali dnes další 3 body.

Branky: Gardner 24.

Aston Villa: Carson, Mellberg, Laursen, Knight, Bouma, Gardner (Petrov 78.), Reo-Coker, Barry, Agbonlahor, Moore (Maloney 66.), Young.

West Ham: Green, Neill, Gabbidon, Upson, McCartney, Ljungberg, Bowyer, Mullins (Noble 80.), Etherington (Boa Morte 81.), Ashton, Camara (Cole 36.).

Návštěva: 40,842