Zpět na » Premier League » Výsledky nedělních zápasů 35. kola Premiership

Premier League - Výsledky nedělních zápasů 35. kola Premiership

Výsledky nedělních zápasů 35. kola Premiership © bbc.co.uk - John Carew a jeho gólová radost

0

20.04. - V Birminghamském derby jasně vyhrála Aston Villa a Newcastle porazil Sunderland brankami střelce Michaela Owena.

Aston Villa - Birmingham City 5:1 (2:0)

Derby Birminghamu vyhráli naprosto přesvědčivě domácí a potvrdili postavení v tabulce.

V zápase který se hrál nahoru dolů šli do vedení domácí zásluhou agilního Younga. Hosté se dostávali do náznaků šancí, ale třeba Nafti netrefil bránu Carsona. Druhou branku Villains dal hlavou Carew chvíli před koncem prvního poločasu.

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Střelci z prvního poločasu se opět prosadili. Nejprve Carew a po něm i Young překonali Taylora. Čestný úspěch hostí zaznamenal Forssell a výsledek zápasu zpečetil Agbonlahor v 78 minutě.

Hosté se tak tři kola před koncem drží na sestupové příčce a Aston Villa se přiblížila Evertonu na 5. příčce na rozdíl dvou bodů. Právě za týden se svěřenci Martina O´ Neilla představí v Goodison Parku a budou bojovat o pohár UEFA.

Newcastle - Sunderland 2:0 (2:0)

Vyprodaný St. James Park byl svědkem výhry Magpies, které za třemi body nasměroval Michael Owen, střelec obou branek.

Již ve 4. minutě si reprezentant Albionu naskočil na centr zprava a hlavou překonal Gordona. Domácí hrající na tři útočníky se často dostávali na dostřel, ale na další branku si museli počkat do konce první pětačtyřicetiminutovky. Po akci Owena zahrál v pokutovém území rukou v pádu Higginbotham a Owen se štěstím pod padajícím Gordonem potěšil skvělé fandy Strak.

Ve druhém poločase se domácí stáhli a v pohodě odvraceli útoky Černých koček. Až na hlavičku Jonese, kterou skvěle pokryl Harper, a několik zblokovaných střel se hosté do ničeho vážného nedostali. Domácí hrozili z rychlých brejků, ale další branku již nepřidali.

Newcastle se tak dotáhl bodově na Tottenham a Sunderland má nyní pětibodový náskok na sestup.

17:00: Manchester City - Portsmouth FC