Zpět na » Premier League » Review dalších dnešních zápasů Premier League

Premier League - Review dalších dnešních zápasů Premier League

Review dalších dnešních zápasů Premier League © -

0

19.04. - Přinášíme také pohled na další zápasy 35. kola Premier League (+ FOTO) AKTUALIZOVÁNO

Fulham - Liverpool 0:2 (0:1)

Branky: Pennant 17’, Crouch 70’

Na Craven Cottage vyběhli domácí v nejsilnější sestavě, která se shodovala s tou, která vyhrála v Readingu. Hosté nechali odpočívat několik opor.
Začátek zápasu byl plný nepřesností, hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Hosté hned z první šance udeřili. Po spolupráci mezi Voroninem a Lucasem si Pennant naběhl mezi obránce a střelou do levého kouta branky překonal ne zcela jistého Kellera. V dalších minutách hráli hráči The Reds svoji hru na jeden dotek a dostali se do několika náznaků šancí.
Fulham se v první půli do žádné šance nedostal. Jejich snahu kazily nepřesnosti. Do šaten šli tedy domácí s jednobrankovým mankem.
Každý čekal, že do druhé půle vběhnou domácí s větším úsilím, ale obraz hry tomu vůbec nenasvědčoval. Liverpool hrál na jistotu a dostával se do šancí. Jednu z nich využil v 70. minutě Crouch. Tomu pěkně mezi obránce nahrál Pennant a vytáhlý útočník si pěkně obhodil domácího stopera a střelou mezi nohama překonal Kellera.

Cottagers hrozili hlavně hlavičkami, přičemž největší šanci měl Murphy. Ale odchovanec LFC tváří v tvář Reinu nepřekonal. Zápas se dohrál v poklidu a pokud se nestane zázrak, tak Chalupáři spadnou do druhé ligy.

Middlesbrough - Bolton 0:1 (0:0)

Branky: McCann 60’

Wanderers získali na Riverside Stadium zlaté tři body, díky nímž alespoň do zítřka opustili sestupové vody. Jedinou branku hostí dal po hodině hry McCann.
V první poločase byli domácí daleko aktivnější, stále se tlačili do šestnáctky, ale recept na Al Habsiho nenašli.
Ve druhé půli Bolton hru vyrovnal a měl i několik příležitostí. Nakonec se dostal tří bodů, které byly ale hodně šťastné a v potu a v krvi vybojované.

West Ham United - Derby County 2:1 (1:0)

Branky: Zamora 20’, Cole 77’ - Mears 65’

Derby se na Upton Parku snažilo, přesto prohrálo a už nyní se stalo nejhorším klubem v historii Premiership.
Dosti pozměnění Kladiváři šli do vedení zásluhou Zamory, který nehlídán usměrnil centr McCartneyho do brány. Útočník Hammers se trefil ještě jednou, ale pro ofsajd mu nebyl přiznán. Berani měli také šance, ale Greena nepřekonali. Do šatny šli domácí s vedením, ale bez potlesku.

Ve druhém dějství dokázali The Rams zásluhou Mearse vyrovnat. Bývalý hráč West Hamu tak zužitkoval svoji druhou šanci. Poté se vrhli domácí do útoku a až Cole v 77 minutě jejich aktivitu zužitkoval. Hosté se v závěru snažili o vyrovnání, ale šance Savage či Millera zůstaly nevyužity.

Wigan Athletic - Tottenham Hotspur 1:1 (1:1)

Branky: Heskey 12’ - Berbatov 6’

Latics během týdne dokázali uhrát remízu proti týmům z Londýna.
JJB Stadium vidělo pěkný fotbal, oba týmy měli hodně šancí, ale jak Kirkland, tak i Černý byli muži na svých místech.
Hosté šli do vedení již v šesté minutě. To se po centru Lennona prosadil Berbatov.

Za delších pět minut bylo srovnáno. Zkušený Heskey přes dva obránce střelou k tyči rozjásal domácí publikum.

Kohoutům byla možná upřená penalta, stažení Berbatova a teč Dawsona vykopávali domácí z brankové čáry. V druhém poločase trefil domácí Bent břevno, se závary a centry Latics si Radek Černý poradil a jelikož jeho spoluhráči nevyzráli na dobře chytajícího Kirkland, o výsledku zápasu tak rozhodla první desetiminutovka.

Blackburn Rovers - Manchester United 1:0 (po prvním poločase)

Branky: Santa Cruz 21’

Manchester United měl v dnešním zápase na Ewood Parku zvednout rukavici, hozenou Chelsea už ve čtvrtek, jenže domácí Blackburn kladl obhájci a největšímu aspirantovi na titul větší překážky, než by kdekdo čekal.

Už v 6. minutě srazil Kuszcak Robertse při jeho průniku pokutovým územím, zákrok byl ale podle rozhodčího Stylese čistý. Na druhé straně měl tutovku na noze Tevez, míč ale nedokázal dorazit do branky.

United byli zmraženi v 21. minutě po obrovském kiksu obou stoperů, kteří se srazili v pokutovém území a dali tak příležitost Santa Cruzovi, který ji beze zbytku využil a prostřelil Kuszcaka.

Po zbytek první půle se hrál velmi dobrý fotbal s množstvím brankových příležitostí, jenže žádná se už neujala a do kabin šli za skandování domácích fanoušků spokojenější hráči Blackburnu.

Do poločasu druhého už Blackburn nastoupil opatrněji a přenechával iniciativu spíše United, což samozřejmě vyústilo v množství šancí a tlak Manchesteru. Jenže Blackburn měl v týmu Brada Friedela.

Americký brankář ve službách Rovers působil na míč jako mucholapka na mouchy a hráči Reds z něj už byli zoufalí. Několikrát se Friedel ukázal vynikajícím reflexním zákrokem, jednou dokonce míč skotačil na brankové čáře. United ale ne a ne proměnit své šance. A když už nezasáhl Friedel, tak jej zastoupila tyč, jako v případě Ronaldovy střely.

Manchesteru se ale alespoň velmi důležitý bod vydolovat podařilo. Zachráncem se stal Carlos Tevez, který v 88. minutě hlavou míč do branky usměrnil Scholesovu hlavičku po rohovém kopu. Manchester si tak udržel tříbodový náskok na Chelsea, které tak ani případné vítězství nad United ve vzájemném zápase nepomůže k zisku titulu, a musí doufat v další zaváhání Fergusonovy party.