Zpět na » Premier League » Arsenal v poklidu přehrál Reading

Premier League - Arsenal v poklidu přehrál Reading

Arsenal v poklidu přehrál Reading © eurosport.com -

0

19.04. - Arsenal si v dnešním popoledním zápase bez větších problémů poradil s hosty z Readingu a po zásluze si připisuje další vítězství, které ale už nebude mít vliv na boj o titul a londýnský celek si tak jen upevnil třetí příčku.

Arsenal - Reading 2:0 (2:0)

Branky: Adebayor 30’, Gilberto Silva 38’

Arsenal, který přišel o šanci bojovat o vítězství v lize už minulý týden prohrou na Old Trafford v zápase působil velmi uvolněně a od úvodního hvizdu se usadil na polovině Readingu. Dlouhou dobu ale obranný blok hostí držel a šance Fabregase, Walcotta nebo hlavička Adebayora zůstaly neproměněny.

Ve 30. minutě zápasu nejprve Song dostal prostor k hlavičce, jeho pokus byl ale slabý a také nepřesný. Jenže v téže minutě Toure dostal míč kolem Sonka k Adebayorovi a útočník Toga a Arsenalu si připsal 27. branku v sezoně.

Studená sprcha pro hosty, kteří zjevně přijeli hlavně bránit, naopak pro hru Arsenalu to znamenalo ještě větší zklidnění v rozehrávkách a po několika minutách se v další příležitosti objevil van Persie, jenže zamířil přímo na Hahnemanna.

Co se nepovedlo Persiemu, dokázal o 4 minuty později Gilberto, který vystřelil z hranice šestnáctky, jeho střelu Bikey srazil z dosahu svého brankáře a bylo to o dvě branky.

Festival šancí Arsenalu pokračoval v závěru první i v druhém poločase. Vyjmenovávat jednotlivé příležitosti ke vstřelení gólu, to by bylo zřejmě hodně na dlouho. Reading se ani po přestávce příliš dopředu nedostával a už jen poměr střel (25:5 celkem (10:1 na branku)) hovoří za vše.

Byl to také Theo Walcott, který často pronikal do obrany Readingu a chystal příležitosti pro své spoluhráče.

Vítězství domácích mohlo být ještě výraznější, ale Hahnemann si dnes postavil své tyče asi velmi dobře. Poprvé břevno jeho branky trefil van Persie z přímého kopu, znovu pak branková konstrukce za brankářem Readingu zvonila po Walcottově technické střele z pravé strany.

Až v závěru zápasu se pak dostali k šancím i hosté, jenže Lehmann byl dnes pozorný. Arsenal tedy další gól už nepřidal, nic to ale nemění na jeho jednoznačném a zaslouženém vítězství.

Základní jedenáctky:

Arsenal: Lehmann, Toure, Gallas, Song Billong, Clichy, Walcott, Fabregas, Silva, Hleb, Van Persie, Adebayor

Reading: Hahnemann, Murty, Sonko, Ingimarsson, Bikey, Rosenior, Kebe, Cisse, Harper, Convey, Kitson

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.