Zpět na » Premier League » To nejlepší z 9. kola

Premier League - To nejlepší z 9. kola

0

08.10. - Týden se sešel s týdnem a Fotbalportal.cz je znovu připraven naservírovat přehled toho nejlepšího, co nabídlo uplynulé, tentokrát deváté kolo anglické ligy. Nouze znovu nebyla o skvělé individuální výkony a krásné fotbalové momenty.

Hráč kola: Elano (Manchester City)
Fenomén, který v poslední době straší všechny brankáře. Jedná se o brazilského záložníka v dresu Manchesteru City – Elana. V domácím zápase s Middlesbrough vstřelil dvě branky a po krásném gólu z minulého týdne, si nálepku pro nejlepšího fotbalistu tohoto kola více než zaslouží.

Gól kola: Elano (Manchester City)
Gól kola a podruhé záložník Citizens. Nezasvěceným se může zdát, že si tento šikovný Brazilec první místo v této podrubrice zarezervoval na týdny dopředu. Zkrátka, když se daří, tak se daří. V 63. minutě duelu s Boro ukázal Elano opět svou vytříbenou kopací techniku, když krásně zakroucenou ranou z přímého kopu, nedal Swarzerovi žádnou šanci.

Moment kola: Ĺ těstí v neštěstí Stevea McClarena
V utkání Newcastle versus Everton se kouči Albionu Steveu McClarenovi naskytla možnost vidět dva reprezentační útočníky v akci. Michael Owen i Andrew Johnson dokázal vsítit branku, ale na srazu národního týmu Anglie se objeví nejspíš jen prvně jmenovaný, jelikož forvard Toffees si poranil kotník a podle kouče Evertonu Davida Moyese ho čeká i operace. Johnsonův pobyt na hřišti skončil po prvním poločase.

Minely kola: Chris Riggott a Shay Given
Hned dva nešťastníci si na svůj vrub připsali vlastní góly. Chris Riggot nasměroval za záda svého gólmana střelu Richarda Dunnea, který zkoušel přesně zamířit po rohu Martina Petrova. Dalším smolařem je brankář Newcastlu Shay Given, jenž špatně zasáhl proti Mikelu Artetovi. Vše se však událo až v 93. minutě a Everton touto brankou pouze snížil na konečných 3:2.

Kontroverzní okamžik kola: Ofsajd Garyho McSheffreye
Blackburn včera doma přehrál 2:1 Birmingham City. Kdo ví, jak by to ale dopadlo, pokud by hlavní arbitr zápasu Mark Clattenburg uznal gól útočníka hostů McSheffreye. Ten si ve vápně Rovers naběhl na přihrávku Larssona a rozvlnil síť Friedelovy brány. Rozhodčí ovšem po konzultaci se svými asistenty nejspíš regulérní branku neposvětil.

Zápas kola: Liverpool – Tottenham 2:2
Střetnutí bohaté na pěkné fotbalové momenty a dostatečnou porci gólu nakonec skončilo dělbou bodů. Ve 12. minutě sice Voronin poslal Liverpool do vedení. Hosté však na konci prvního a na začátku druhého poločasu skóre přeměnili ve svůj prospěch. Konečné slovo ovšem měli Reds, kteří až v úplném závěru nastavení vyrovnali po hlavičce „El Nina“ – Fernanda Torrese. Nestranný divák musel být se zápasem spokojen.