Zpět na » Premier League » Liverpool je blíže čtvrté příčce.

Premier League - Liverpool je blíže čtvrté příčce.

Liverpool je blíže čtvrté příčce. © -

0

13.04. - Odpolední nedělní zápas na Anfield Road vyšel lépe Liverpoolu, který po bezgólovém poločase , porazil nedaleký Blackburn jednoznačně 3:1.

Do 120- tého ligového derby severozápadu nastoupili domácí v červeném a hosté ve své typické bílo modré kombinaci.
Zahajovací sestavy:
Reina - Arbeloa, Carragher, Škrtěl, Aurelio - Alonso, Lucas - Kuyt, Gerrard, Babel - Torres
Friedel - Samba, Nelsen, Emerton, Warnock - Reid, Vogel, Pedersen, Bentley - Roberts, Santa Cruz

V domácím dresu oproti zápasu s Arsenalem v lize mistrů, nahradil distancovaného Mascherana Brazilský mladík Lucas Leiva a na místo Crouch, který se nevešel ani na lavičku hrál od začátku „žolík“ Babel. Finský stožár Sami Hyypia taktéž nehrál v základu. Steva Finnana nahradil Alvaro Arbeola. Duel s Rovers začal minutou ticha uctěním památky obětem z Hillsbrough.

V dresu hostí zasloužené ovace sklidil místní odchovanec Steven Warnock, který se poprvé představil na Anfieldu. Podruhé v sestavě Rovers nastoupil Švýcarský záložník
Alan Wiley pískl do píšťalky a od prvních minut se hrál svižní fotbal. Do 5. minuty se nic mimořádného nestalo. Poté ale vstřelil hostující Jason Roberts branku, která ale po postavení mimo hru, nebyl gól uznán. V minutě osmé po rohu z levé strany hlavičkoval Torres a celý stadion jen smutně povzdechl. Míči do síti chyběl tak metr. Za další tři minuty hostující Ried poslal zlou malou domů a brankář Friedel ( který v letech 1997-2000 chytal za LFC ) byl u míče včas a kopl jej do zámezí.

V osmnácté minutě správně posoudil Alan Wiley pád kapitána domácích v šestnáctce hostí. Po dvaceti minutách hry vystřelil ze 30ti metrů Kuyt a Americký veterán si s jeho střelou v pohodě poradil.
Za tři minuty později sebral Kuyt míč, hledal centrem Torrese, ale opět Friedel byl u míče včas.
Za nedlouho šel do brejku Gerrard a po jeho střetu se Sambou sudí rozpažil. O minutu později šli domácí do brejku a po zpětné nahrávce Kuyta, opět Gerrard, míč zle trefil a Anfield Road Stand jen smutně povzdechla.
V 35 minutě měli první větší šanci i hosté. Roque Santa Cruz si ve vápně položil Arbeloa, ale jeho nebezpečnou střelu Pepe Reina kryl.
Za další 4 minuty měli domácí možnost zahrávat standartní situaci z levé strany pokutového území hostí a hlavička Kuyta byla nepřesná. Ve 43 minutě předvedl svou typickou akci Babel. Šel s míčem po své levé straně, zasekl si míč do středu a vystřelil. Opět nepřesně. První poločas tak skončil bez branek.
Po změně stran dva centry Gerrarda obrana hostí odvrátila. V 52 minutě zahrávali hosté nepříjemnou „standartku“ , ale Pedersen vážněji Reinu neohrozil. Za dalších 5 minut odehráli domácí také zle svůj přímý kop. V 59 minutě Babela nahradil Yossi Benayoun. Po hodině hry se po „ťukesu“ s Lucasem středem obrany, prosadil Steven Gerrard a tribuna The Kop tak mohla zakřičet góóóól.
V dalších minutách se hra převážně odvíjela před bránou hostí, no The Reds stále na ní nemohli vyzrát.
V sedmdesáté minutě podruhé během pár chvil fauloval Martin Škrtěl Jasona Robertse a prohlédl si s pár centimetrů žlutý kartónek. V 73 minutě nahradil Pedersena Santa Cruze a Vogela David Dunne. Za moment střílel nepřesně Xabi Alonso.

David Bentley v 79 minutě jen o pár centimetrů netrefil z přímého kopu bránu domácích. Na hodinách běžela 82 minuta a hostující obrana zle rozehrála. Míč se dostal ke Gerrardovi na jehož milimetrový pas si naběhl Torres a Liverpool vede 2:0.
Za tři minuty povstal celý Anfield jako jeden muž, když El Ňina střídal Ukrajinec Voronin. V 87 minutě McCartney napnul boční síť po zlém rozehrání červené obrany. Vzápětí střídá Riise Xabi Alonsa.

Rafa Benitez měl dnes šťastnou ruku při střídaní. Míč po ose Benayoun, Riise a Voronin potřetí zapadl za záda Brada Friedel.
Chvíli před koncem neudržel Pepe Reina čisté konto. Pěknou střelou z voleje jej překonal Santa Cruz.
Liverpool tak využil zaváhání Karamelek a na svého městského rivala má v boji o kvalifikaci ligu mistrů pětibodový náskok.