Zpět na » Premier League » Nedělní zápasy 33. kola premiership

Premier League - Nedělní zápasy 33. kola premiership

Nedělní zápasy 33. kola premiership © -

0

06.04. - Manchester na Riverside Stadium ztratil dva body a trápící se Everton porazil sestupující Derby County 1:0.

Middlesbrough FC - Manchester United 2:2 ( 1:1 )

Manchester přijel na Riverside Stadium s jediným cílem a tím byl zisk tří bodů. Zraněného Nemanju Vidiče nahradil ve stoperské dvojici Wes Brown.
Hosté si nemohli představovat lepší rozjezd. Po spolupráci s Carrickem otevřel skóre nejlepší střelec PL Ronaldo. Netrvalo dlouho a díky akci Carricka s Ronaldem se dostal do šance Rooney, ale Young skvělým zákrok zažehnal nebezpečí.
Ale poté se obraz hry změnil. Do šancí se začali dostávat i domácí. Vytáhlí Holanďan van den Sar několikrát svůj tým podržel, ale na střelu Brazilce Alfonsa Alvese již neměl. Ještě před poločasem ztroskotal na zkušeném Nizozemci i Aliadiere.
Tak jak skončila první půle, začala i druhá. Domácí se tlačili vpřed a když uběhlo od přestávky deset minut, tribuny buráceli podruhé. Dlouhý výkop Schwarzera zpracoval Aliadiere přihrál střelci první branky domácích a kanárek prověřený Eredivise se nemýlil. Brazilec byl při chuti, netrvalo dlouho a mohl zkompletovat hattrick, ale Ferdinand byl proti. Zanedlouho musel odchovanec West Hamu neceně střídat a až zdálky byli vidět na tváři Fergusona vrásky. Před rozhodující fází sezóny se mu rozpadla sehraná stoperská dvojice. Manchester opět využil z minima maximum, když s tečí obránce skóroval Rooney po příhře střídajícího Korejce Park Ji-Sunga. Hosté se snažili o tři body, ale nakonec se mohli radovat domácí, ale Tuncay Sanli svou šancí pohrdl.
Manchester tak ztratil slibný náskok na čele soutěže a závěr premiership bude ještě co se týká titulu, velmi zajímavý.

statistiky:

Everton FC - Derby County 1:0 ( 0:0 )

Karamelky sice porazili sestupující County, ale že by prolomili krizi posledních týdnů o tom ani náhodou. Zápas zdaleka nepřipomínal souboj týmu, který bojuje o ligu mistrů a celek který útočí na neslavný rekord v počtu získaných bodů.
V první půli zaplněný Goodison Park zahřáli snad jen dva pokusy Yakuba Aiyegbeniho, ovšem bez brankového vyjádření.... jinak to byla nuda.
O přestávce nejspíš David Moyes udělal v kabině menší průvan a jeho svěřenci alespoň v úvodu druhého dějství se snažili o tlak. Z toho pramenila slabá střela Fernandese a Yakubu, se kterými si Carroll poradil. Ale na střelu Leona Osmana byl krátký. Poté domácí fans trnuli při velké šanci Emanuela Villi, ale Tim Howard skvěle reflexívně zasáhl. Hosté se pak snažili o vyrovnání, diktovali tempo hry, ale do výraznější šance se nedostali.
Everton tak získal tři body, ale pokud by dnes do města The Beatles zamířil silnější protivník, asi by nějaký bod získal.