Zpět na » Premier League » Review sobotních zápasů 33. kola

Premier League - Review sobotních zápasů 33. kola

Review sobotních zápasů 33. kola © skysports.com - Craig Gordon - nejdražší gólman v historii Premier League.

0

05.04. - Chelsea vyhrála v "modrém" Manchesteru. Newcastle a Aston Villa si zastříleli. Wigan a Sunderland se dostali z nejhoršího a Gunners jen opět remizovali s Liverpoolem.

Arsenal - Liverpool 1:1 ( 0:1 )

Podruhé během tří dnů a tři dny před dalším zápase se opět střetli celky z „velké čtyřky“ Arsenal a Liverpool. Po středeční remíze v lize mistrů, nastoupili na severu Londýna, hlavně v celku hostí, kde nastoupili jen tři hráči ze středeční základní jedenáctky, dosti odlišné sestavy.
Úvod zápas patřil překvapivě „béčku“ The Reds. Natěšený Crouch pěkně protáhl Almuniu. Poté Riise vystrašil diváky ve druhém patře Emirates Stadium. Nadějný průnik pokazil střelou domácí Bendtner a to samé na druhé straně provedl i Benayoun, který hrál podhrotového hráče a musím uznat, že mu tato role více sedí, než hrát ze strany. Do 30. minuty to bylo takové nemastné neslané, ale pak se hráči rozehřáli a hned se bylo na co koukat. Bendtner se špatně učil od Henryho, jinak by musel v tváří tvář Reinovi, namířit lépe. Následně uzdravený Finnan ukopl tutovku z novou Fabregase. Chvíli před přestávkou se poprvé měnilo skóre. Brankář hostí dlouhým výkopem našel Crouche a ten si s kapitánem Izraelské reprezentace vyměnil míč a obelstil Gallase a střelou z hranice šestnáctky vstřelil pěkný gól.
Po změně stran se začali domácí více tlačit do útoku a šance si vytvářeli hlavně po standartních situacích. Nejprve hlavičkoval mimo tři tyče Toure, aby chvilku později dlouhán zužitkoval Bendtner hlavou centr „Cesca“ z levé strany pokutového území. Do konce zápasu moc šancí již nebylo. Motor domácí zálohy Flamini protáhl Reinu a střídající Ukrajinec Voronin spálil jednu velkou šanci a v druhé nadějné pozici si zatančil „kozáčka“ místo střely či nahrávky.
Nakonec se tedy týmy opět rozešli smírně 1:1. Šance Arsenalu na zisk titulu tak mírně zvadli.

statistiky:

Blackburn Rovers - Tottenham Hotspur 1:1 ( 1:1 )

Zaslouženou remízovou partii viděl, ne zcela zaplněný Ewood Park.
Hosty poslal do vedení po spolupráci s uzdraveným Jenasem, Bulharský kanonýr Berbatov již v sedmé minutě. Po půlhodině hry využil Bentley nedorozumění obrany Kohoutů a Pedersen nedal Černému šanci, po skvělém pasu asi nejlepšího hráče Rovers v této sezóně. V dalším průběhu zápasu, byli diváci svědky několika nadějných příležitostí, ale zkušení brankáři na obou stranách se již nenechali překvapit.

statistiky:

Aston Villa - Bolton Wanderers 4:0 ( 1:0 )

Aston Villa nedokázala skórovat ve čtyřech předcházejících zápasech a dnes ji proti Boltonu vyšlo takřka vše na co šáhla. Hostující Wanderers předvedli, že jejich postavení v tabulce není náhodné a snad jen dvakrát vystrašili Carsona v bráně Villains. Pokaždé v tom měl prsty Islanďan Helguson. Do vedení poslal domácí kapitán týmy Barry, který po změně stran vyzval přesným centrem Agbonlahora k radostné oslavě branky. Poté se opět prosadil Gareth Barry a dílo zkázy z pohledu hostí ukončil důrazný Harewood a opět v tom měl prsty Barry, kterého místo v sestavě kola, nejspíš nemine.
Modro fialový jsou tak zpět v boji o „Evropu“ a Bolton již ztrácí na záchranu čtyři body.

statistiky:

Fulham FC - Sunderland AFC 1:3 ( 0:1 )

Zápas o záchranu zvládli lépe hosté, za což vděčí velmi brankáři Gordonovi a také poměrně zle hrající obraně Cottagers.
V prvním poločase měli více ze hry domácí a dostali se do několika šancí, ale letní posila v bráně Černých Koček se překonávala. Když už se týmy chystali do šaten, šli hosté do vedení přesnou hlavičkou Collins.
Deset minut po změně stran platilo pravidlo nedáš dostaneš. Kamary ve 100 % šanci selhal, zatímco Chopra na druhé straně nikoliv. Domácí dřeli, ale jen krásnou trefou nejlepšího kvalifikačního střelce Healyho rozradostnili své příznivce. Hosté definitivně domácí naděje na bodový zisk pohřbili trefou Jonese. Střelecká impotence Fulhamu a takřka stoprocentní produktivita hostí rozhodla o tom, že Black Cats jsou z nejhoršího venku a Chalupáři klesají stále níž a níž.

statistiky:

Manchester City - Chelsea FC 0:2 ( 0:1 )

Chelsea se na důležitou výhru v Manchesteru ani moc nenadřela.
V 6. minutě šla do vedení, když si domácí kapitán Dunne srazil do vlastní sítě centr Anelky a ve zbytku poločasu jen soustředěně bránila, takže oba brankáři se spíše nudili.
V 53´ dal druhou branku hostí Kalou po spolupráci s Essienem a poté si hosté naprosto v pohodě i bez Petra Čecha pohlídali výsledek.
Zápas to nebyl moc pěkný pro oči fanouška milujícího typický ostrovní fotbal, ale na to už jsme v podání Chelsea až na výjimky zvyklí.
Tým ze Stamford Bridge tak hodil Manchesteru United rukavici, před jeho zítřejším zápase v Middlesbrough.

statistiky:

Newcastle United - Reading 3:0 ( 2:0 )

Magpies potěšili své fanoušky třetí výhrou v řadě. Kevina Keegana potěšili rozhodně minimálně dvě okolnosti. Skórovali všichni útočníci a také to, že obrana opět udržela čisté konto, byť už v této sezóně inkasovala 58 branek ( třetí nejhorší výsledek ligy ).
Domácí se na výhru ani moc nenadřeli, vypadalo to chvílemi, jakoby měli zařazený vyšší rychlostní stupeň. Po tomto zápase se dá říci, že se Straky zachránili a hosté bez distancovaného Marka Matějovského zůstávají stále namočeni. V příštím kole je doma čeká Fulham a tento zápas hodně napoví, kdo doprovodí Derby do Championship.

statistiky:

Wigan Athletic - Birmingham City 2:0 ( 1:0 )

Steve Bruce porazil v boji o záchranu tým, ve kterém si udělal jméno. Hlavní zásluhu na tom má rodák z Liverpoolu obránce Ryan Taylor, který se prosadil dvakrát. V obou případech měl v tom prsty Ekvádorský reprezentant Valencia. Hosté hráli od 37´o deseti. Damien Johnson byl po brutálním zákroku na Kilbane okamžitě poslán do sprch. Zkušený Skot může děkovat štěstěně, že neskončil jako Eduardo z Arsenalu.
Hosté toho moc na JJB Stadium nepředvedli. A mohou být rádi, že prohráli pouze 0:2. Zkušený Maik Taylor v bráně je několikrát podržel.
Wigan tak poskočil na 14. příčku a City jsou sedmnáctí, před zítřejšími zápasy.