Premier League - Portsmouth prvním finalistou

Portsmouth prvním finalistou © -

0

05.04. - Dnes bylo vyprodané nové Wembley svědkem prvního semifinále FA Cupu mezi West Bromwich Albion a Portsmouthem.

Fotbalisté Portsmouthu porazili v dnešním prvním semifinále Anglického poháru druholigový West Bromwich Albion 1:0 a v závěrečném duelu o prestižní trofej se utkají s lepším z dvojice Cardiff - Barnsley. Tento zápas se hraje v neděli od 17:00.

Utkání mělo také české zastoupení, když v základní sestavě nastoupil český reprezentant Milan Baroš, na kterého manažer Redknapp díky nucené absenci Defoa i trochu vynuceně spoléhal a doufal, že vstřelí svůj první gól za Pompeys. Za WBA nastoupil v základu Roman Bednář, na lavičce seděl brankář Michal Daněk. Po závěrečném hvizdu byl šťastnějí Baroš, který si tak zahraje další velké finále.

Pompeys byli překvapivě v prvním poločase většinu času pod tlakem a museli odrážet útoky soupeře. West Bromwich měl velkou příležitost ke skórování už v 5. minutě. Po dobré akci Phillipse pálil nebezpečně Gera a James musel předvést jeden ze svých povedených zákroků.

V 40. a 43. minutě mohl poslat hned dvakrát svůj tým do vedení Milan Baroš, jenže ani jednou v zakončení nebyl úspěšný a tak si mohla obrana druholigového týmu oddechnout. Český útočník na sebe předtím upozornil v 35. minutě, když si zpracoval míč rukou, za což viděl jedinou žlutou kartu utkání.

Fanoušci se nakonec gólu dočkali v 54. minutě. Centr Diarry si v pokutovém území hrudí zpracoval Milan Baroš, i přesto, že by tísněn Albrechtsenem, dokázal vystřelit. Gólman Kiely jeho pokus vyrazil a míč zůstal i přes snahu Geraa stát kousek od brankové čáry, pro dobíhajícího Kanua již nebyl problém trefit odkrytou bránu. Mowbray na nepříznivý výsledek reagoval dvojitým střídáním, po kterém hřiště opustili bídně hrající Roman Bednář s Jamesem Morrisonem. Na plac se podívali Ishmael Miller s Chrisem Bruntem.

65. minuta, v hlavní roli opět útočník Baroš. K tomu se tentokrát s velkou dávkou štěstí dostala přihrávka od Nika Kranjčara, jenže Baroš opět ztroskotal v zakončení. Jeho střelu dokázal Kiely skvělým zákrokem vyrazit na roh. V 74. minutě mohl vyrovnat Koren, ale svou dalekonosnou střelu poslal jen do tyče.

Závěr utkání se odehrál ve strhujícím tempu a jedna šance střídala druhou. V 83. minutě mohl nadobro ukončit snahu o vyrovnání West Bromwiche střídající útočník Nugent, jenže se unáhlil a jeho střela Kielymu žádné potíže nenadělala. WBA se snažil o vyrovnání, jubilejní 100 letošní branku ale nedokázal vstřelit. Portsmouth nakonec své vedení ubránil a slavil postup do finále.

West Bromwich Albion - Portsmouth FC 0:1 (0:0)
Branky: 54. Kanu
ŽK: Baroš
Diváci: 83584
Rozhodčí: Howard Webb

West Brom: Kiely, Hoefkens, Albrechtsen, Clement, Robinson, Morrison (60. Brunt), Koren, Gera (75. Kim), Greening, Bednář (60. Miller), Phillips

Portsmouth: James, Johnson, Campbell, Distin, Hreidarsson, Diarra, Diop, Muntari, Kranjcar, Kanu (80. Davis), Baroš (71. Nugent)