Zpět na » Premier League » Review nedělních utkání 32. kola Premier League

Premier League - Review nedělních utkání 32. kola Premier League

Review nedělních utkání 32. kola Premier League © -

0

30.03. - Aktualizováno! Nedělní program Premier League přinesl návrat Chelsea na druhé místo, druhou výhru Newcastle v řadě a především derby Merseyside, které nejtěsnějším rozdílem vyhrál Liverpool.

17:00

Liverpool FC - Everton FC 1:0 Statistiky

207. liverpoolské derby se odehrálo na Anfield Road. A stánek FC se mohl radovat již po sedmi minutách, kdy Alonso vybojoval míč pro Kuyta a ten Torresovy nabídl 21. gól v sezóně. Liverpool do zápasu vtrhl vraždícím tempem a během první čtvrthodiny téměř Toffees nepustil za půli. Jenže gól z úvodního tlaku nevyužil, i když střela Kuyta k tomu neměla daleko a jen díky Howarda neskončila v bráně. Největší šanci na zvýšení skóre měl v 40. minutě Steven Gerrard, který pálil po sklepnutí Torrese do tyče.

Druhý poločas už přinesl zlepšenou hru Evertonu, který využíval toho, že Reds se zatáhli a moc se nesnažili útočit. Největší šanci druhé půle zazdil Leon Osman, který hlavou z malého vápna netrefil ani bránu. A protože závěrečný tlak Karamelek přinesl jen další chybu Reiny při výběhu na centr, Reds zvítězili 1:0 a svému rivalovy odskočili již na pět bodů.

16:00

Tottenham Hotspur - Newcastle United 1:4 Statistiky

Tottenham chtěl po domácí výhře nad Portsmouthem zopakovat stejný výsledek i proti Newcastlz, který v minulém kole ukončil sérii bez výhry. Spurs ale dobře nezačali, už po pěti minutách trefil Habib Beye břevno a hned poté musel proti střele Martinse zasahovat Paul Robinson. Hrál se poměrně vyrovnaný fotbal, s množstvím příležitostí, aktivní byl hlavně Darren Bent. A právě bývalý útočník Chraltonu v 26. minutě po centru Malbraquea hlavou otevřel skóre. Ale Magpies se ještě do poločasu podařilo vyrovnat. Z dálky vystřelil Nicky Butt a překvapil Paula Robinsona.

Druhý poločas začal mnohem lépe Newcastle, skóroval totiž už po sedmi minutách, kdy Geremi vsítil druhou branku z přímého kopu. Hosté byli při chuti a ohrožovali Robinsona téměř neustále. Šance Viduky a Martinse ještě anglický brankář chytil, ale na příležitost Michaela Owena už byl krátký. Tottenham ale s očekávaným tlakem nepřišel, a když už Berbatov Harpera hlavou překonal, na brankové čáře Straky zachránil Taylor. Hosté nakonec přidali i čtvrtý gól, konkrétně Obafemi Martins, který v závěru využil otevřené obrany Tottenhamu. Newcastle vyhrál podruhé v řadě a zdá se, že konečně chytá správný krok.

14:30

Chelsea FC - Middlesbrough FC 1:0 Statistiky

Už v 6. minutě po brance Ricarda Carvalha vykročila Chelsea za návratem na druhou příšku tabulky. Po gólu portugalského beka si asi nikdo nepřipuštěl takové drama, jaké nakonec přišlo. První poločas ale patřil domácím, v 35. minutě měl šanci Kalou, ale nedokázal z malého vápna dorazit míč do brány. Po poločase tak Chelsea vedla 1:0.

I druhou půli začali Blues aktivněji, Schwarzer se ulevilo po nebezpečné střele Essiena. Zajímavé situace začaly přicházet po hodině hry. Nejprve šel sám střídající Wright-Phillips, ale mířil nepřesně a poté pro změnu přestřelil. Middlesbrough se do první šance dostalo hned vzápětí, Alves využil chyby Cudiciniho a z vápna mířil do prázné brány, ale trefil tyč.

Boro svému soupeři zavařilo nejvíce v 82. minutě. Nejprve po rohu Downinga hlavičkoval Wheater a Alves prodloužil na břevno. Od něj se míč odrazil zpět ke stoperovi Middlesbrough a ten ho vrátil zpět na horní konstrukci brány Cudiciniho. Middlesbrough ještě v závěru domácí zatlačilo, ale vyrovnat se mu už nepodařilo, a tak se Chelsea vrací na druhé místo v tabulce.