Zpět na » Premier League » Middlesbrough se s Aston Villou rozešlo smírně

Premier League - Middlesbrough se s Aston Villou rozešlo smírně

Middlesbrough se s Aston Villou rozešlo smírně © -

0

12.03. - Middlesbrough po vypadnutí z FA Cupu od druholigového Cardiffu překvapivě dokázalo uhrát remízu na hřišti favorizované Aston Villy.

Aston Villa FC - Middlesbrough FC 1:1
Podrobnosti

Middlesbrough o víkendu prohrálo doma v rámci FA Cupu s Cardiffem a zápas ve Villa Parku s Aston Villou pro Boro nebyl zrovna na napravení skvělý.

Hosté přesto začali mnohem lépe než Villans. V 9. minutě se Tuncay uvolnil přes Knighta, ale Scott Carson vyběhl a tureckému útočníkovi jeho pokus zmařil. Midova dorážka z vápna šla vedle brány.

Zápas nadále probíhal v optickém tlaku Middlesbrough, ale hráči ze severu Anglie se do šancí nedostávali.
Jenže Aston Villa Boro další šanci nabídla sama a byla za to také náležitě potrestána. Zat Knight se dostal do rohu hřiště, chtěl odkopnout před presujícím Tuncayem, ale jeho odkop nalezl pouze Downinga, který následně nejistého stopera Villans obešel a prostřelil Carsona.

Aston Villa sice po obrženém gólu začala trochu hrát fotbal, ale inkasovat mohla opět v 39. minutě, kdy Shawky natáhl ke střele z 25 metrů a jen těsně minul domácí bránu.

Domácí se do první šance dostali až dvě minuty před poločasem. Ashley Young dostal možnost rozehrávat z kraje vápna zkrácený roh. Anglický mladík se rozhodl rovnou zakončovat, sice minul, Craig Gardner však vrátil míč před bránu Johnu Carewovi, ale ten neprostřelil Mida na brankové čáře a jeho hlavička mířila nad.

Do druhé půle vsadil Martin O´Neill na dva nové hráče, na hřiště poslal Marlon Harewooda a Olofe Mellberga, kteří nahradili Maloneyho a Gardnera. Na aktivitě Villans to hned bylo znát, domácí Boro podrobili neuvěřitelnému tlaku, ale gól vytěžili až v 74. minutě, kdy střelu Ashley Younga zastavil rukou jeho jmenovec Luke Young a Aston Villa kopala penaltu. Tu s přehledem proměnil kapitán Gareth Barry.

Domácí se i nadále hnali za vítězstvím, k čemuž jim skvělou atmosférou pomáhali i jejich fanoušci, ale Middlesbrough hrálo v obraně pozorně a Villans do šancí téměř nepouštělo.

Do konce utkání už přišla jen jediná. Po rohu domácích šel Schwarzer za centrem nedůrazně a mohl být rád, že Carew ve vzduchu ani Knight před prázdnou bránou míč netrefili a Aston Villa tak pouze remizovala s Middlesbrough 1:1.

Portsmouth - Birmingham City 4:2 ( 2:2)

branky: 6´ (pen.) a 9´ J. Defoe, 49´ H. Hreidarsson, 90´ N. Kanu - 10´ F. Muamba, 40´ S. Larsson

Portsmouth: James - Johnson, Campbell, Distin, Hreidarsson - Diop (62 Diarra ), Muntari, Pedro Mendes, Kranjcar - Baroš (72 Kanu ), 14 Defoe (85 Lauren )
Birmingham: Taylor - Kelly, Jaidi, Ridgewell, Murphy - McSheffrey, Johnson, Muamba, Larsson - Forssell (73 Jerome ) , Zarate (61 McFadden )

ŽK: - Zarate

Pompeys se po oslavách postupu do semifinále FA Cupu museli přeorientovat zpět na ligu. V domácím prostředí přivítali modré z Birminghamu, kteří bojují o záchranu.
Domácí v jejichž základní jedenáctce nastoupil i Milan Baroš měli snový úvod. V páté minutě zahrál v pokutovém území hostující David Murphy rukou a zimní posila z Tottenhamu Jermain Defoe ji bezpečně proměnil. Za tři minuty již bylo 2:0. A opět se radoval reprezentant Albionu. Využil rychlého přečíslení, který založil Sulley Muntari a poté i pěkně vystřelil. Milan Baroš se dostal k vyražené střele a Maik Taylor předvedl opět skvělý zákrok, no na následný pokus Jermaina Defoe již neměl nárok. Odchovanec Ostravské kopané si připsal asistenci.
Za minutu a půl se prosadili i hosté. Na centr Sebastiana Larssona si naběhl Liam Ridgewell a Fabrice Muamba po jeho přiťuknutí pokořil Davida Jamese, který dnes prodloužil kontrakt.
Následně měl více práce hostující brankář, přesto v 35 minutě udeřili hosté. Sebastian Larsson vystřelil pěkně ze dvaceti metrů a bylo srovnáno.
Po změně stran fauloval nešťastník David Murphy a po centru Sulleye Muntariho se prosadil Islandský obránce Hermann Hreidarsson. To běžela 47 minuta zápasu. Poté zápas moc šancí nenabídl.
Hosté se sice tlačili více dopředu, no žádnou velkou šanci si nevypracovali. Pokud se přece jen k něčemu odhodlali tak David James vše spolehlivě vyhodnotil.
V nastavení když už hráli Birminghamští vabank, tak centr Pedra Mendese zužitkoval Nwanko Kano, který v 72 minutě vystřídal Milana Baroše.
Portsmouth tak poskočil na sedmou příčku se 47 body a Brums jsou nadále sedmnáctí se šestadvaceti body.