Zpět na » Premier League » Vítězem londýnského derby Tottenham

Premier League - Vítězem londýnského derby Tottenham

Vítězem londýnského derby Tottenham © bbc.co.uk - PA - Tottenham - West Ham 4:0

0

09.03. - Dnešní tři program 29. kola Premier League otevřel souboje Tottenhamu s West Hamem a Sunderlandu s Evertonem. Na White Hart Line se zaslouženě radovali domácí, Toffees vezou ze severu Anglie další tři body.

Tottenham Hotspur - West Ham United 4:0
Statistiky

Derby dvou trápicích se londýských klubů dnes o čtyř hodin hostil White Hart Line, utkali se Tottenham a West Ham, kteří v posledním kole oba dostali čtyři góly, Hammers dokonce dvakrát v řadě.

První šanci si připsali hostující hráči po střele Ljunberga z vápna, kterou Robinson pouze vyrazil před sebe, pak dvakrát zblokoval dorážky, Bobby Zamora ho však obešel, ale z brankové čáry míč na roh vyhlavičkoval Woodgate. Po rohu ještě střílel Ashton nad.

Pak ale přišla skvělá tříminutovka od Dimitara Berbatova. Bulharský útočník dvakrát po přímém kopu hlavou skóroval, přičemž obě situace byly velmi podobné a Berbatovovi dvakrát nahrával Huddlestone.

Ve zbytku prvního poločasu jsme mohli na White Hart Line vidět spíše boj, příslušný derby. Více šanci měli přecijen domácí, ale hlavička Berbatova a střela Malbraqueho mířili mimo a bulharského útočník pak ještě z úhlu mířil do Greena.

Hostům se situace zkomplikovala ještě více v 44. minutě, kdy Luis Boa Morte zezadu fauloval unikajícího Lennon a po druhé žluté kartě viděl i tu červené barvy. Po poločase tak Tottenham vedl 2:0 a čekalo ho 45 minut přesilovky.

Druhý poločas probíhal přesně podle předpokladů, Tottenham zmáčkl West Ham na jejich půlce a nepouštěl je do jakýkoliv šancí. V 50. minutě přišla první šance, ale Huddlestoneova střela z vápna mířila těsně nad a Keane o čtyři minuty později jen vyzkoušel pozornost Greena.

Za další tři minuty přišel rychlý brejk Berbatova, který přesnou přihrávkou našel Lennona, ten se dokázal přes trojici obránců dostat ke střele, tu ale z brankové čáry vykopl Ferdinand.

Pak už domácí svoji hru zklidnili a zbytečně neotvírali obranu. West Ham se tak dostával pouze do polovičních šancí. Za nejnadějnější se dá označit ta Ashtona, ten ale z těžké pozice přestřelil.

Tottenham se nakonec dočkal třetího gólu v 85. minutě, konkrétně Gilberto, který se po přihrávce Chimbondy obtočil kolem obránce a kžížnou střeliu vstřelil svůj první gól v Premier League.

Další šanci měl Hutton, ale skvěle ho vychytal Green a Berbatov už nedokázal míč dorazit ve hřišti. Nakonec si ale Hammers potřetí v řadě zopakovali prohru 0:4, střelcem čtvrté branky byl Darren Bent, který hlavou dokonal současnou mizérii West Hamu. Hráči z Upton Parku totiž mají z posledních tří zápasů skóre 0:12 a to po třech porážkách 0:4 od Chelsea, Liverpoolu a Tottenhamu.

Sunderland AFC - Everton FC 0:1
Statistiky

V Sunderlandu chtěli domácí hráči na Stadium of Light potvrdit čtyři domácí výhry v řadě, ale také dnešnímu soupeři Evertonu oplatit porážku z Liverpoou 1:7. První poločas se hrál převážně v režii domácích, ale ti se nedostávali do vyložených šancí a už vůbec neohrožovali Tima Howarda. To se nepovedlo ani Deanu Whiteheadovi, který špatně trefil míč v jasné gólové šanci. Na druhé straně hlavičkoval po rohu Cahill a radost mu zkazil jen obraný zákrok Stokese na brankové čáře.

Do druhé půle však vstoupili Toffees mnohem aktivněji a po nebezpečných střelách Yakuba a Pienaara jim byl odměnou gól Johnsona, který se trefil po centru navrátilce Mikaela Artety. Sunderland se ještě po odbrženém gólu pokusil vyrovnat, ale Tim Howard udržel čisté konto a přerušil domácí sérii Black Cats. Naopak Evertonu se podařilo zvítězit počtvrté v řadě a neprohrát podeváté.