Zpět na » Premier League » FA pohár plný překvapení: Cardiff City porazil Middlesbrough

Premier League - FA pohár plný překvapení: Cardiff City porazil Middlesbrough

FA pohár plný překvapení: Cardiff City porazil Middlesbrough © -

0

09.03. - Další tým Premier League, který končí v tomto ročníku FA poháru je tým Middlesbrough. Ten na vlastním stadionu nestačil na Cardiff City, jemuž podlehl 0:2. O výhře Bluebirds rozhodl už první poločas, v němž se trefili Whittingham a Johnson.

Middlesbrough - Cardiff City 0:2 (0:2)

Branky: Whittingham 9’, Johnson 22’

Domácí do zápasu už nasadili uzdravené Hutha s Rochembackem, hosté museli oželet start své opory, Joe Ledleyho.

Od úvodního hvizdu to byli domácí, kteří kontrolovali míč a často nebezpečně pronikali do blízkosti Enckelmanovy branky. Bluebirds se dlouho nedokázali dostat z obležení, několik náznaků ale předvedli - hlavně po rychlých brejcích.

Tlak domácích ale opadl docela brzo a hráči Cardiffu za pomoci účinného presinku také dokázali přikovat domácí k šestnáctce. A prakticky z první vážnější akce udeřili. Hráči Boro nedokázali odklidit míč, ztratili míč na šestnáctce a Whittingham, ač tísněn snad pěti bránícími hráči, dokázal vyslat technickou střelu. Schwarzer ji viděl zřejmě až ve chvíli, kdy zapadala k jeho levé tyči.

A hosté stále neměli dost. Opařené domácí hráče přehrávali a o dvě minuty později už to mohlo být 0:2, když po Capaldiho centru nebezpečně, ale nepřesně hlavičkoval Hasselbaink.

Cardiff i nadále velmi aktivně napadal domácí hráče už na vlastní polovině a nutil je tak k chybám. Po jedné takové byl faulován ve 22. minutě Hasselbaink. K přímému kopu se postavil Whittingham a po jeho centru na zadní tyč nacvičenou akci proměnil "rybičkou" na zadní tyč efektně Johnson. Neuvěřitelný úvod welšského týmu.

Po druhém inkasovaném gólu se domácí přece jen probudili a znovu to byli oni, kteří na několik minut okupovali polovinu Cardiffu. A nebyl to jen platonický tlak. Enckelman musel vytáhnout několik dobrých zákroků. Zejména proti Alvesově střele se musel hodně natahovat. Tlak pokračoval, hostující hráči po několika neúspěšných pokusech nakonec dokázali míč dostat do bezpečí.

Middlesbrough hráli, jako by byli na houpačce. Byli schopní svého soupeře doslova přišpendlit k pokutovému území, tento tlak měl ale jepičí život a po několika minutách vždy opadl a byli to černo-žlutí, kteří na hřišti dominovali.

Ve 32. minutě dalekonosný aut Capaldiho minuli dva obránci Boro i naskakující Hasselbaink, naštěstí pro domácí těsně před nabíhajícím hráčem Cardiffu míč dokázal odklidit Wheater. McPhail, k němuž se míč poté dostal, svou technickou střelu nedokázal usměrnit a přinesl tak definitivní klid do řad domácích.

Ten ale netrval dlouho. K přímému kopu se totiž opět postavil Whittingham a v pokutovém území se málem znovu prosadil Johnson. Tentokráte byla jeho hlavička lehce zblokována a Schwarzer s ní neměl problémy.

Na druhé straně se v ojedinělém útoku po Tuncayově centru dostali domácí k rohu, ani z něj ale nedokázali nic vytěžit a po poločase tak prohrávali o dvě branky.

Druhý poločas byl prakticky přesnou kopií začátku poločasu prvního. Obrovský tlak Middlesbrough, který ale trval asi 10 minut a nepřinesl domácím prakticky žádnou velkou příležitost, naopak Cardiff mohl opět z první své akce skórovat. Whittingham přesným pasem našel McPhaila, ten vystřelil, trefil ležícího hráče Boro, jenže penalta, které se hosté dožadovali po údajné ruce, nepřišla.

V 61. minutě měli domácí velkou příležtost skórovat z přímého kopu, míč Downing zakroutil jen těsně nad. Z protiútoku mohli udeřit i hosté, centr do šestnáctky na roh odvrátil Mido.

Fotbal, který oba týmy předváděly po přestávce už nepřinášel tolik šancí ani se nemohl tak líbit. Hosté se už tak nehnali dopředu, věda, že by se přílišná ofenzíva nemusela vyplatit, nadále předváděli aktivní presink a nepouštěli tak Boro do brankových příležitostí. S přibývajícím časem navíc logicky domácí hráči podléhali nervozitě a na jejich kopačky se vkrádala spousta nepřesností, uchylovali se k dalekonosným střelám, které postrádaly přesnost, chyběla myšlenka a Cardiff nemohl mít moc obav o výsledek. A tak si vystačil s držením míče co nejvíce na polovině domácích, případně s odkopáváním míčů do bezpečí.

A vzhledem k tomu, že domácí v závěru už spíše rezignovali, odváží si Cardiff z Riverside zaslouženou výhru 2:0 a postup do dalšího kola FA poháru.

Middlesbrough: Schwarzer - Young, Huth, Wheater, Pogatetz, O´Neil (59´ Johnson), Rochemback, Arca, Downing, Alves (46´ Mido), Tuncay

Cardiff City: Enckelman - McNaughton, Loovens, Johnson, Capaldi, Whittingham, Rae, McPhail, Ramsey, Parry (82´ Sinclair), Hasselbaink (59´ Thompson)