Zpět na » Premier League » Šok v anglickém FA poháru: Barnsley vyřadilo Chelsea

Premier League - Šok v anglickém FA poháru: Barnsley vyřadilo Chelsea

Šok v anglickém FA poháru: Barnsley vyřadilo Chelsea © -

0

08.03. - Obhájce neobhájí ani další z trofejí. Po prohraném finále Carling Cupu Chelsea neobhájí ani FA pohár. A postaral se o to druholigový tým z Barnsley a brankář Chelsea Carlo Cudicini, jehož chyba přinesla jediný gól zápasu.

Barnsley - Chelsea 1:0 (0:0)

Branky: Odejayi 66’

Chelsea do zápasu nenasadila některé z opor a ani na lavičce se dnes neobjevili třeba Lampard nebo Drogba.

Domácí začali bez respektu a už ve třetí minutě skvělým pasem našel Campbell-Ryce Briana Howarda, Essien ale včas zasáhl. Rohový kop, který následoval, také nepřinesl Barnsley kýženou branku.

Chelsea si poté začala budovat územní převahu, obětavě hrající domácí ale dokázali včas pokrývat útočící hráče Chelsea, případně za cenu rohovýko kopů odklízeli nebezpečné míče mířící na Steeleho. Sami se navíc občas dostávali na dostřel Cudiciniho branky, jako třeba ve 13. minutě, kdy se v šanci objevil Odejayi, tomu ale opět za cenu rohového kopu míč sebral Belletti.

S ohněm a nervy fanoušků Chelsea si zahrál v 21. minutě Carlo Cudicini, když těžkou malou domů od Terryho zpracovával těsně před dotírajícím Odejayim na prsou a útočník Barnsley mu míč ukopl. Naštěstí pro Chelsea ale zamířil jen těsně vedle pravé tyče.

Následovala dlouhá pasáž, kdy míč střídal majitele a kdy si žádný z týmů nedokázal vypracovat větší příležitost a kdy to byla opět Chelsea, která kontrolovala statistiku držení míče.

Tuto pasáž ale velmi rázně utnulo Barnsley v době mezi 35. a 40. minutou, kdy si vypracovalo další dvě superšance. Nejprve maďarský útočník Ferenczi dostal namazáno od Carvalha, který centr mířící k brance odklidil přímo k Ferenczimu, jehož střela se otřela o tyč. Ihned poté pak z ostrého úhlu vypálil i druhý domácí forward, Odejayi, tomu radost zkazil zasahující Cudicini.

V držení míče první půle Chelsea převahu měla, šance ale měli hlavně domácí. Každopádně žádnou z nich nedokázali proměnit a do šaten tak oba týmy zamířily za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal podobně, jako ten první, s tím rozdílem, že šance se příliš nerodily. Až v 55. minutě se dostal po kombinaci s Colem do dobré pozice Anelka, jenže mu byl odmáván ofsajd a nic z toho nebylo. Stejný hráč mohl skórovat po přetaženém centru z pravé strany, kdy míč zpětnou hlavičkou francouzskému útočníkovi nabil Terry, ani tentokrát ale Anelka nedokázal dostat míč do branky.

Úporná snaha a obětavost zdobila po celý zápas tým Barnsley. Hráči se nebáli soubojů, doplňovali se, skákali do střel, odklízeli míče. K tomu všemu je tlačilo domácí publikum, které oslavně odměňovalo každou povedenou akci, každý zastavený útok.

Odměnou za to byl gól ze 66. minuty. Cudicini šel do souboje s ním, tahal však za krátký konec. Odejayi ho předskočil a míč neomylně poslal za záda italského gólmana.

Chelsea mohla srovnat o několik minut později, jenže pomezní rozhodčí nesprávně zamával ofsajd Coleovi, který vyletěl, jako čertík z krabičky. Nic naplat, Chelsea prohrávala.

Marné bylo dobývání branky Barnsley fotbalisty londýnského klubu. Barnsley, které závěr zápasu bránilo svůj náskok ještě úporněji, než za nerozhodného stavu, prostě hosty ne a ne pustit do nějaké brankové příležitosti. Do šestnáctky Barnsley se sice snášel jeden míč za druhým, vystřelit na branku se ale hostům téměř nepodařilo. Hráči domácích lehali do střel snad ještě obětavěji, než hokejsté do puků. Čas v tu dobu běžel pro domácí velmi pomalu a pro hosty zase velice rychle.

Chelsea nakonec v poslední minutě zápasu dokázala rozebrat obranu sestávající se prakticky ze všech domácích, jenže kapitán selhal. John Terry z několika metrů přestřelil domácí branku a pohřbil tak šance alespoň na vyrovnání.

Po závěrečném hvizdu se na trávník vrhly stovky fanoušků domácích a začaly slavit, jako by vyhráli celou soutěž. Po Liverpoolu je tak Chelsea už druhým týmem z TOP4, který dokázali fotbalisté Barnsley v této sezoně vyřadit.

Barnsley: Steele - Kozluk, Foster, Souza, Van Homoet, Devaney, Hassell, Howard, Campbell-Ryce, Ferenczi, Odejayi
Chelsea: Cudicini - Belletti, Carvalho, Terry, Bridge, Essien, Ballack, Cole, Wright-Phillips, Malouda, Anelka

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Stanislav Horák / FotbalPortal.cz / foto: bbc.co.uk