Zpět na » Premier League » Výsledky 29. kola premiership

Premier League - Výsledky 29. kola premiership

Výsledky 29. kola premiership © -

0

08.03. - Liverpool zdolal Newcastle 3:0. Reading porazil trápící se Citizens a Cottagers si vezou bod z Ewood Parku.

Liverpool FC - Newcastle United FC 3:0 (2:0)

Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Skrtel, Riise, Alonso, Lucas, Pennant (Hyypia 78), Gerrard (Kuyt 66), Benayoun, Torres (Crouch 72)
Newcastle: Harper, Beye, Faye, Taylor, Jose Enrique, Milner (Geremi 44), Butt, N´Zogbia, Duff (Martins 58), Owen, Smith
branky: Pennant 43, Torres 45, Gerrard 51
ŽK: Riise

První poločas začali hosté dobře. Moc příležitostí favorizovanému Liverpoolu nenabídli.
Již v osmé minutě se po rohu dostal k pěkné hlavičce Abdoulaye Faye, no brankář Pepe Reina ji pohotově vyrazil. Za pár minut utekl hrdina posledních zápasů LFC El Ňino, ale hostující gólman Steve Harper byl proti . Poté brankářská dvojka hostí zneškodnila i centr Pennanta a dalekonosnou střelu Steva Gerrarda. Hosté se pečlivě bránili a snažili se vyrážet do rychlých protiútoků, kde spoléhali hlavně na Michaela Owena, který byl přijat „doma“ mohutným potleskem.
Sebevědomí Newcastlu ale srazil nešťastný moment ze 43 minuty, kdy Španělský obránce ve službách Strak José Enrique nechtěl zahrát na roh, nastřelil Jermaina Pennanta a míč přeloboval Harpera a domácí se ujali vedení.
O chvíli na to odkulhal ze hřiště James Milner, kterého nahradil Kamerunec Geremi. Za pár vteřin nato vyhrál hlavičkový souboj Fernando Torres a míč se odrazil k nohám Steva Gerrarda. Kapitán The Reds na pár metrech zrychlil a poté nádhernou křížnou nahrávkou vyzval Španělského mladíka ke skórování. Nando se nemýlil a tribuny během dvou minut vybuchly jásotem.

5 minut po změně stran si oba hrdinové města The Beatles své role vyměnili. Torresovu skvělou přihrávku zužitkoval Gerrard střelou z 15 ti metrů nad padajícím brankářem. V 56 minutě opustil hřiště Damien Duff, kterého nahradil Obafemi Martins. Ten se na hřišti ani moc neohřál a předvedl dvě pěkné akce. Nejprve vyškolil Johna Arne Risseho ale poté vyslal jen „malou domů“. Za moment potěšil oči fotbalových labužníků. Snad ze 40 ti metrů krásně z voleje napálil míč a ten po hříchu pro hosty skončil na břevně.
Během pár minut odešli ze hřiště jak Steven Gerrard tak i Fernando Torres a celý Anfield jako jeden muž jejich výkon ocenil dlouhotrvajícím „standing ovation“.
Do konce zápasu už moc pěkných akcí hráči fanouškům nenabídli. Snad jen střelu střídajícího Dirka Kuyta a dvě bomby dělostřelce Risseho.

Liverpool si tak připsal čtvrtou výhru v řadě a má na kontě již 56 bodů. Zatímco Newcastle se stále topí v sestupovém pásmu s 28 body.

Reading FC - Manchester City 2:0 (0:0)
branky: Long 62´, Kitson 88´
ŽK: - Hamann, Johnson

Reading:
Hahnemann, Rosenior, Bikey, Ingimarsson, Shorey, Oster, Harper, Matejovsky (Cisse 79), Hunt, Doyle, Long (Kitson 82)
Manchester City: Hart, Garrido, Corluka, Dunne (Jihai 29), Ball, Hamann (Castillo 67), Gelson, Vassell (Caicedo 59), Elano, Johnson, Mwaruwari

Tým Steva Coppella navázal na výhru z Riverside Stadium a v důležitém boji o záchranu si připsal tři body. Radek Matějovský předvedl dobrý výkon a dostal velmi dobrou známku , sedmičku.
Domácí poslal do vedení Shane Long a chvíli před koncem výsledku dal konečnou podobu střídající David Kitson po pěkném sólu. Trápící se Citizens měli sice více ze hry, ale sen o pohárech se jim zas trochu vzdálil. Bez zraněného Micu Richardse to jaksi nejde. Největší šance světle modrých měli Vedran Corluka a Elano Blumer , no na vyznavače tvrdé hudby Marcuse Hahnemanna nevyzráli.

Blackburn Rovers - Fulham FC 1:1 (0:0)
branky: Pedersen 59´ - Bullard 89´
ŽK: Kerimoglu, Warnock - Stalteri, McBride

Blackburn: Friedel, Ooijer, Samba, Khizanishvili, Warnock, Bentley, Reid, Kerimoglu (Roberts 57), Pedersen, Santa Cruz, McCarthy (Derbyshire 56)
Fulham: Keller, Stalteri, Hughes, Hangeland, Konchesky, Dempsey (McBride 66), Bullard, Andreasen, Murphy (Healy 84), Davies, Johnson

Roy Hodgson dokázal s Chalupáři získat bod v Ewood Parku, který může být zlatý v boji o holé bytí.
Blackburn v dešti nehrál tu svoji klasiku. Hosté působili bojovnějším dojmem a bylo na nich znát větší touha po bodech. Věc za Graeme Sounesse nevídaná.
Do dobré formy se dostává Nor Morten Gamst Pedersen, což potvrdil v 59´minuté po centru Jasona Robertse. Hosté se zlobili, brance prý předcházel faul no hlavní sudí Mike Riley protesty nebral v potaz.
Cottagers se vrhli do útoku, v závěru hráli vabank na čtyři útočníky. Roberts mohl rozhodnout no Kasey Keller mu to nedopřál.
Jimmy Bullard chvíli před koncem z přímého kopu potěšil manažéra, který v Blackburnu před desíti léty trénoval.
Souboj Amerických brankářů tak vyzněl smírně.