Zpět na » Premier League » Torres dalším hattrickem zničil West Ham

Premier League - Torres dalším hattrickem zničil West Ham

Torres dalším hattrickem zničil West Ham © bbc.co.uk - Getty Images - Liverpool - West Ham 1:1

0

05.03. - Fernado Torres svým třetím hattrickem v sezóně a druhým během tří zápasů dokázal posunout Liverpool zpět na čtvrtou příčku. Reds totiž v dohrávce 2. kola Premier League rozdrtili West Ham 4:0.

Liverpool na rozdíl od ostatních top evropských mužstev nehraje tento týden Ligu mistrů, místo toho dnes nastoupil k dohrávce 2. kola Premier League proti West Hamu United, který dostal po Chelsea dalšího těžkého soupeře.

A podle toho vypadalo prvních deset minut, Reds svému soupeři skoro nepůjčili míč. Torres sice nejprve hlavičkoval po sklepnutí Kuyta jen těsně vedle Greenovy brány, ale o dvě minuty později už mířil přesně. Po centru svého dvorního nahrávače Kuyta poslal míč do protipohybu brankáře Hammers a Liverpool vedl 1:0.

Vyrovnat však hosté mohli už v 12. minutě, kdy Boa Morte dokonce obešel Reinu, ale toho na brankové čáře ve skluzu zastoupil Arbeloa. Po skvělé úvodní čtvrthodině už gólové šance tolik nepřicházely.

Ze hry měl ve zbytku první půle více Liverpool, ale Babel i dvakrát po rohu Carragher byli svojí šancí v podstatě překvapení, a tak po první půli vedl Liverpool nad West Hamem naprosto zaslouženě 1:0.

I ve druhé půli měli Reds mnohem více ze hry, ale opět jim chyběla předfinální fáze, kterou by se dostali do gólové šance. V 53. minutě se to domácím konečně povedlo, po skvělé přihrávce Gerrada se Babel skvěle uvolnil, ale Greena nepřekonal.

Fernando Torres

To se nepovedlo ani Škrtelovi, který měl šanci po odraženém míči z rohu, ale jeho slabá střela šla přímo na anglického brankáře. Za jeho záda však míč šel v 61. minutě, kdy se opět po centru Kuyta trefil Torres, jen tentokráte hlavou.

El Nino mohl dát o pět minut později druhý hattrick během dvou domácích zápasů, ale po krásném centru Gerrarda hlavičkoval jen do tyče.

Španělskému forvardovi se brilantní kousek povedlo dokonat v 81. minutě, kdy se dostal ze strany do vápna a okolo Greena zpečetil svůj třetí hattrick v sezóně. Následně to oslavil slzami štěstí a fanoušci mu při střídání darovali Standing ovation.

Liverpool v destrukci Hammers pokračoval i bez Torrese a čtvrtý gól přidal po krásné střele skvěle hrající Gerrard. Další góly mohli přidat i Riise s Carragherem, ale Norova bomba byla zablokována a Carragher hlavičkoval jen na Greena.

Reina a Boa Morte

Liverpool tak po fantastickém výkonu potvrdil vzestup formy a rozdrtil na domácím hřišti West Ham 4:0. V Merseyside boji o čtvrté místo se tak máme na co těšit, oba dva rivalové hrají ve skvělé formě a Reds jsou před Evertonem jen díky lepšímu skóre.

Liverpool FC - West Ham United 4:0 (1:0)
Branky: 8., 61. a 81. Torres, 83. Gerrard
Žluté karty: Cole, Neill, Noble (WHU)
Liverpool: Reina - Arbeloa, Škrtel, Carragher, Riise - Gerrard, Mascherano, Alonso, Babel (76. Pennant) - Kuyt (63. Benayoun), Torres
West Ham: Green - Neill, Upson (63. Spector), Ferdidand, McCartney - Solano (69. Ashton), Noble, Boa Morte, Mullins, Ljunberg - C. Cole (69. Zamora)

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.