Zpět na » Premier League » Middlesbrough po prodloužení vyřadilo Sheffield United

Premier League - Middlesbrough po prodloužení vyřadilo Sheffield United

Middlesbrough po prodloužení vyřadilo Sheffield United © -

0

27.02. - Díky neuvěřitelně šťastnému gólu dokázalo Middlesbrough ve stodvaceti minutovém dramatu zdolat Sheffieldu United a postupuje do čtvrtfinále, kde se utká s Cardiffem.

Po přesně deset dní staré remíze se Sheffield United opět utkává s Middlesbrough, tentokráte ovšem na Riverside Stadium, kde domácí zápasy hrává Boro.

Stejně jako první utkání, zápas byl opět dost bojovný a hrálo se stylem nahoru - dolů. Middlesbrough však naplno využívalu výhody domácího prostředí a hned v prvních deseti minutách mělo dvě gólové šance. Ale hlavičku mladíka Hinese chytil Kenny a ta Alvese šla mimo.

Brazilská posila se dnes objevila na trávníku poprvé od začátku a hned byla velmi aktivní. Právě on, Fabio Rochemback a Stewart Downing táhli většinu akcí domácích. Právě tito tři hráči dělali Blades potíže, ale Kenny stále držel proti střelcům Boro neprůstřelnost.

Největší šance první půle přišly těsně před půlí. Nejprve osamocený Young po centru Alvese špatně trefil míč a Kennyho příliš neprověřil, na druhé straně pak Stead odešel Groundse a jeho střela zasvištěla jen těsně vedle brány Schwarzera. Po poločase tak byl stav stále 0:0.

I druhý poločas se hrál v bojovném tempu, ale oby týmy byly více opatrné a nechtěli dostat gól. První gólová šance přišla až v 65. minutě, kdy se po přímém kopu Sheffieldu dostalo Middlesbrough do brejku, ale zakončující Alves Kennyho příliš neprověřil.

To se nedá říct ani o střídajícím Martinovi, jehož střela na druhé straně z úhlu se k Schwarzerovi sotva dokutálela. Druhý poločas se už nehrál fotbal s tolika šancemi, na obou týmech byl vidět z strach z případné chyby.

S příbývajícím časem začalo Middlebrough Sheffield přehrávat, ale vedlo to pouze k prudké střele střídajícího Mida do náruče Kennyho a neustálému centrování hlavně z levé strany.

V poslední minutě ale málem uděřilo na druhé straně, kdy centrovaný míč Speeda propadl až k Beattiemu, ale ten byl překvapen, stihl míč trefit až ve skluzu a mířil vedle. A protože ani tříminutové nastavení gól nepřineslo, po 180 minutách bez gólu následovalo prodloužení.

Prodloužení začali zostra opět domácí hráči, ale jejich útok do otevřené obrany Blades skončil pouze nepřesnou střelou Downinga.

V 7. minutě prodloužení už Sheffield musel dvěma skvělými zákroky podržet Paddy Kenny. Nejprve stačil dát nohy do tečované střely Downinga a poté i fantasticky vytáhl přízemní střelu Tuncaye.

Zasahovat musel i Schwarzer, kterého ale neohrozil nikdo z hostů, nýbrž Luke Young, který nechtěně hlavou prodloužil centr Sheltona. Naštěstí pro něj byl ale australský brankář pozorný a i první poločas prodloužení skončil bez branek.

Ve druhém poločase se už ale fanoušci domácích gólu dočkali. Centr Younga zklépaval Mido pro Tuncaye, míč se od k němu odazil zpět, čehož egyptský útočník využil ke střele, kterou ale zvládl tečovat Morgan do tyče. Jenže k obrovské smůle Paddy Kennyho se míč odrazil zpět a po odrazu od jeho ruky skončil v bráně.

Sheffield se ještě pokusil o tlak, ale výsledkem byly pouze šance Johnsona a Tuncaye z brejků. Nepomohl ani výlět Paddy Kennyho na přímý kop, který ještě málem potrestal Tuncay, ale díky skvělému obranému zákroku Beattieho se tak nestalo.

Hosté ještě mohli vyrovnat po závaru ve vápně, kdy Boro na brankové čáře zachránil Emannuel Pogatetz a zajistil tak domácím postup do čtvrtfinále FA Cupu.

Middlesbrough FC - Sheffield United 1:0 po prodloužení
Branky: 114. Kenny vl.
Žluté karty: Hines, Pogatetz, Downing - Naysmith, Morgan, Geary, Quinn
Middlesbrough: Schwarzer - Young, Pogatetz, Hines, Grounds - Arca (77. O´Neill), Boateng, Rochemback (104. Johnson), Downing - Mido, Alves (73. Tuncay)
Sheff Utd: Kenny - Naysmith, Morgan, Kilgallon, Geary - Tonge, Speed, Quinn, Stead [59. Martin (91. Shelton)] - Sharp (73. Hulse), Beattie

Hráč zápasu podle FotbalPortal.cz: Stewart Downing