Zpět na » Premier League » Everton se díky výhře nad Citizens vrátil na 4. místo

Premier League - Everton se díky výhře nad Citizens vrátil na 4. místo

Everton se díky výhře nad Citizens vrátil na 4. místo © teamtalk.com - Radost Evertonu z vítězství nad Manchesterem City.

0

25.02. - V dohrávce 27. kola dokázal Everton vyhrát na hřišti Manchesteru City 2:0 a díky brankám Yakuba a Joleona Lescotta se opět přiblížil snu o Lize Mistrů. Před pátým Liverpoolem drží náskok tří bodů.

Manchester City - Everton FC 0:2
Statistiky

V dohrávce 27. kola se konal souboj dvou týmů z měst, které již od svého založení vystupují jako odvěcí rivalové. Jenže tentokráte se utkali méně známější týmy, Manchester City hostil Evertonem, který byl povzbuzený debaklem Brannu v Poháru UEFA.

Utkání začalo poměrně vyrovnaně, i když první šanci měli Toffees, po střele Cahilla zahrál Micah Richards rukou ve vápně, ale penalta se nepískala.

Převahu během prvních dvaceti minut postupně získával Manchester City, ale hostům skvěle fungovala obrana a Yobo s Jagielkou domácí téměř nepouštěli dále než k pokutovému území. Naopak Toffees mohli sami uděřit, konkrétně Pienaar který krásnou střelou trefil břevno Hartovy brány.

Nakonec přesně po půlhodině hry šel Everton do vedení po skvělé spolupráci Cahilla s Yakubem a po ještě lepší Australanově přihrávce, kterou nabídl nigérijskému útočníkovi jedenáctý gól v sezóně.

Yakubu mohl o čtyři minuty později přidat další branku, ale z přímého kopu přesně na hranici vápna střílel do zdi. Ale Karamelky se podruhé prosadili jen za další čtyři minuty. Po rohu Osmana sice ještě Richards centr odvrátil, ale na ten Carsleyho už dosáhl pouze Joleon Lescott a hlavou poslal Toffees do dvoubrankového vedení, které platilo i po konci první půle.

I do té druhé se uvedl aktivněji Everton, střela kapitána Phila Nevilla mířila jen těsně nad. Další šanci hostů se zrodila v 54. minutě, kdy opět zakombinovala dvojice Yakubu - Cahill a první jmenovaný předkládal Australanovy přihrávku před prázdnou bránu, ale jistý gól naposlední chvíli zachránili Ball s Dunnem, kteří Cahillovu střelu zablokovali.

Manchester City se s přibývajícím časem snažil z výsledkem něco udělat, ale stále narážel na skvěle fungující obranu Evertonu. V 78. minutě měli dokonce Toffees další šanci, Carsley rozehrál přímý kop bez pískotu rozhodčí a jen díky Hartovu skvělému zákroku nedostal svůj tým do ještě vyššího vedení.

Další šance, a opět na straně Toffees, přišla v 84. minutě, kdy Johnsonovu teč vyrazil skvěle Hart. Na druhé straně se předvedl skvělým zákrokem Howard a americký brankář nezaváhal ani po střele Petrova. V nastaveném čase ještě hrozil hlavičkou Benjani, ale opět našel jen náruč Howarda.

V závěru ukázal marnost Citizens Martin Petrov, který nakopl Leona Osmana, čímž celý zápas uzavřel. Everton nakonec v atraktivním zápase porazil Manchester City zaslouženě 2:0.

Hráč zápasu podle FotbalPortal.cz: Phil Jagielka