Zpět na » Premier League » Reading a Bolton stále v problémech

Premier League - Reading a Bolton stále v problémech

Reading a Bolton stále v problémech © -

0

24.02. - Dva zápasy přinesl nedělní program 27. kola Premier League. V tom úvodním dokázala Aston Villa vyhrát na hřišti Readingu, který prohrál posledních osm zápasů. V druhém utkání dokázal Blackburn vysoko porazit Bolton.

Reading FC - Aston Villa 1:2
Statistiky

V prvním poločase pohledného utkání na Madejski Stadium měli více ze hry hostující Villans, kteří po půlhodině dostali šanci v podobě pokutového kopu, ale penaltový specialista Gareth Barry mířil tentokráte vedle brány. Hosté se však ještě v prvním poločase do vedení dostali, po akci Agbonlahora se trefil Ashley Young.

Druhý poločas byl naopak v režii Readingu, ale Stephen Hunt ani Kevin Doyle nedokázali Scotta Carsona překonat. Svěřenci Martina O´Neilla v 83. minutě definitivně rozhodli o svém vítězství, po útoku do otevřené obrany Royals se trefil střídající Harewood. Domácím se sice ještě podařilo snížit, ale gól Shoreyho z přímého kopu byl jen tečkou za dalším nepovedeným zápasem Readingu.

Blackburn Rovers - Bolton Wanderers 4:1
Statistiky

Lancashirské derby v Ewood Parku začalo dost zostra, Benni McCarthy střílel už po dvaceti sekundách, ale jen do připraveného Jaaskelainena. Jihoafrický útočník však přeci jen domácí do vedení dostal, když v 25. minutě proměnil pokutový kop po sporném faulu na Dunna. První poločas vyhráli Rovers zaslouženě 1:0.

Do druhé půle však naskočil úplně jiný Bolton a přimáčl domácí k jejich vápnu. Gól Rasziaka sice uznán nebyl, ale o tři minuty později se po přímém kopu k míči dostal Kevin Davies a vyrovnal. Od začátku první půle měli více ze hry Trotters, ale druhý gól nepřidali. To se naopak povedlo Blackburnu, opět se trefil Benni McCarthy z penalty a opět po faulu na Davida Dunna. Třetí gól Rovers přidal Bentley a v nastaveném čase vítězství Blackburnu zpečetil Gamst Pedersen svou první brankou v sezóně.