Zpět na » Premier League » West Ham vyhrál na Craven Cottage, Torres porazil Boro

Premier League - West Ham vyhrál na Craven Cottage, Torres porazil Boro

West Ham vyhrál na Craven Cottage, Torres porazil Boro © -

0

23.02. - Aktualizovaný report 27. kola Premier League: West Ham díky sporné brance Solana vyhrál na Fulhamu. Wigan v záchranářském souboji udolal Derby. Defoeova penalta zařídila vyhrý Portsmouthu. Torresův hattrick rozhodl o výhře Liverpoolu nad Middlesbrough.

Fulham FC - West Ham United 0:0
Statistiky

Domácí Fulham na Craven Cottage přivítal v londýnském derby West Ham United. Fulham se stále potácí na sestupových pozicích a vzhledem k čtyřbodové ztrátě na 17. Wigan tomu nemohlo být jinak ani po tomto zápase. Hammers se mohli díky výhře posunout na 9. místo, ale to jen v případě zaváhání Blackburnu.

Domácí sice nebyli v tomto zápase favority, ale po půlroční pauze mohli v základní sestavě přivítat Briana McBrida. Oba dva týmy nastoupili k utkání s černými páskami na rukách, aby vzdali čest Bobby Moorovi, který zemřel přesně před 15 lety.

Zápas se od úvodních minut nesl v bojovném tempu, více aktivní však byli hosté, obzvláště pak Carlton Cole. V 11. minutě mu jeho střelu z voleje po centru Ethereingtona chytil Niemi a v 18. minutě proti jeho ráně na poslední chvíli zakročil Konchesky. O minutu později střílel Cole jen těsně nad, míč dokonce olízl břevno. Jenže v první polovině to bylo vše a hráči obou týmů už pří pokusech o střely nemířili přesně.

V tom druhém se konečně ukázali i domácí, ale Brede Hangeland hlavičkoval po centru z pravé strany nad. Po hodině hry přišla pro změnu šance Hammers, Noble však střelou z vápna jen zabrnkal domácím na nervy a mířil nepřesně. Ljunbergova střela o dvě minuty později byla zase nedůrazná a Niemi neměl nejmenší problém jí chytit.

Největší šance Cottagers v dosavadním průběhu zápasu přišla v 66. minutě. Dempsey se ocitl sám za obranou West Hamu, chtěl přehazovat Greena, ale místo toho míč mířil přesně do rukou brankáře Hammers.

Od šedesáté minuty se hrál atraktivní fotbal z obou stran, ale oboum týmům chyběla přesná finální přihrávka. Tu omylem nabídl Robert Green McBrideovy, když mu vypadl centr z ruky, ale americký útočník neprostřelil hradbu těl před ním. Na druhé straně po přesném centru Ljunberga hlavičkoval Cole, ale jen do náruče připraveného Niemiho.

Fulham mohl rozhodnout pět minut před koncem, po krásné akci se dostal Jimmy Bullard až před Greena, ale ten mu skvělým zákrokem radost zkazil.

A West Ham domácí potrestal i gólem. Centroval Neill, Luis Boa Morte sklepl míč na Solana a ten dost drsně atakoval Niemi m míč protlačil do brány. Solano však finského brankáře trefil do obličeje a faul se rozhodně pískat dal. Peruánský záložník navíc míč při dorážce balón trefil rukou. Za následné prostesty byl po druhé žluté kartě vyloučen Leon Andreasen. A protože Fulham z následného tlaku gól nevytěžil, West Ham zvítězil 1:0.

Wigan Athletic - Derby County 2:0
Statistiky

V boji o záchranu byly na JJB Stadium úspěšnější domácí, kteří zvítězili 2:0 nad stále hlouběji se propadajícím Derby. Latics se sice s Rams dlouho trápili, ale po hodině hry domácí do vedení dostal Paul Scharner a šest minut před koncem vítěsztví domácích potvrdil Valencia. Paul Jewell proti svým bývalým svěřencům opět neuspěl a stále čeká na svojí první výhru za Derby. Naopak Wigan se díky dvoum domácím výhrám vyhrabal z nejhoršího a dostal se na čtrnácou pozici.

Portsmouth FC - Sunderland AFC 1:0
Statistiky

Portsmouth i s Milanem Barošem v základu dokázal trochu se štěstím porazit Sunderland a oplatit jim tak měsíc a půl starou porážku. Zápas rozhodla přesná trefa Jermaine Dafoea z pokutového kopu, který potrestal faul Bardsleyho na Krančjara. Portsmotuh se díky této výhře udržel v boji o Ligu Mistrů. Na čtvrtý Liverpool ztrácí jen 3 body.

Liverpool FC - Middlesbrough FC 3:2
Statistiky

Liverpool po vítězství v Lize Mistrů nad Interem dokázal porazit i v lize Middlesbrough, i když se jeho vítězství na Anfield Road nerodilo lehce. Boro poslal v 9. minutě do vedení Tuncay, který hlavou usměrnil do brány centr Downinga. Reds však dokázali zápas otočit, konkrétně Fernando Torres, který dvěma góly během dvou minut dokázal zvrátit průběh zápasu. A protože rozhodčí hostům správně neuznal dva góly, po poločase vedli domácí 2:1.

I v tom druhém na hřišti vládl jeden muž - Fernando Torres. V 61. minutě využil nedorzumění v obraně Middlesbrough a z 30 metrů do prázdné branky zpečetil svůj první hattrick v Premier League. "El Nino" mohl dokonce přidat i čtvrtý gól, ale po přihrávce Gerrarda mířil jen do boční sítě. Hostům se ještě podařilo snížit, Downing po průniku z levé strany hřiště dokázal prostřelit Reinu. Middlesbrough sice po gólu začlo hrát aktivně, ale díky vyloučení Aliadiereho se k šanci na vyrovnání nedostalo.

Newcastle United - Manchester United 1:5 (0:2)

Branky: Faye 79 - Rooney 25, Ronaldo 45, 56, Rooney 80, Saha 90.

Hosté nenechali nikoho na pochybách, že přijeli do trápícího se Newcastlu pro tři body a dvěma brankami v první půli zadělali na vítězství, které ověnčili dalšími třemi brankami v Harperově síti. Harper totiž musel o poločase vystřídat zraněného brankářského kolegu.

Manchester tak vítězstvím dosáhl snížení náskoku Arsenalu na prvním místě na 3 body.

Newcastle: Given (Harper 46), Beye, Taylor, Faye, N´Zogbia, Milner (Geremi 84), Butt, Barton (Carroll 61), Duff, Smith, Owen.
Manchester: Van der Sar, Brown, Vidic (Scholes 74), Ferdinand, Evra (O´Shea 46), Ronaldo (Saha 67), Carrick, Fletcher, Nani, Rooney, Tevez.